Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όταν το safeword δεν εισακουεται

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 27 Φεβρουαρίου 2019.

  1. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15

     
     
  2. lexy

    lexy .ti.va.

    @Manipulator
    μ' αρέσεις όταν αγριεύεις  

    ...μα να σε ρωτήσω : "έλα τώρα" σε σχέση ή σε s/m;
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    και που να βλεπες ΤΙ εχουν γραψει.. να σου σηκωθει η τριχα !
     
  4. Manipulator

    Manipulator Regular Member

    Τέτοια μου λες και με τουμπάρεις και δεν μπορώ να σου κρατήσω το σκληρό και αγέρωχο ύφος μου !!

    Για εμένα για όλες τις περιπτώσεις, θα μου πεις ναι μεν, αλλά σε μία σχέση θα μπορείς να καταλαβαίνεις τον άλλον κλπ κλπ. Θεωρώ πως πρέπει να είσαι πολύυυυυυ καιρό μαζί και να έχετε φάει πολλά σ@α%α μαζί, αλλά και πάλι για εμένα δεν ισχύει, το σημαντικότερο είναι θέμα σεβασμού στο πρόσωπο, σε ότι ρόλο και εάν είναι. (εάν θες να στο αναλύσω το κάνουμε χωρίς να ζαλίζουμε και τους άλλους εδώ)


    @Kwisatz Haderach Σε ευχαριστώ πολύ !

    @Alpha Wolf δεν έχω δει, το φαντάστηκα όμως, έχω και καιρό να ανεβάσω πίεση, οπότε μην το χαλάσω....
     
  5. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Στου κουφού την πόρτα πάρτην και φύγε.
     
  6. tithon

    tithon Contributor

     
     
  7. sw

    sw

    Μια χαρα για ΒΔΣΜομαζωξεις με παιχνιδια μεταξυ οχι και τοσο γνωστων.
    Σε πραγματικες ΒΔΣΜικες σχεσεις το K εχει το safework και το υ δεν ασχολειται με το safeword.
     
  8. Wild

    Wild Regular Member

    Πρώτα από όλα απαράδεκτο
    Δεύτερο
    Πάντα ο Κ πρέπει να ξέρει τα όριά του υ του να τα πλησιάζει όταν πρέπει αλλά ΠΟΤΕ να μην τα περνάει. Ας μην ξεχνάμε εδώ ότι τα όριά δεν είναι κάτι στάνταρ αλλάζουν κάθε φορά από την διάθεση και του Κ και του υ. Όσα χρόνια είμαι στον χώρο, και είναι αρκετά, πότε δεν άφησα την υ μου να ξεπεράσει τα όρια της.
    Εμπιστοσύνη χτίζεται με σεβασμό στα όρια του άλλου
     
  9. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Μέρος την εξέλιξης μιας σχέσης,είναι και αυτό ακριβώς.
    Ο Κ να "σπρώχνει" το υ να ξεπεράσει τα όριά του.
    Είναι θεμιτό.
    Κι όσο η εμπιστοσύνη χτίζεται με τον σεβασμό στα όρια του άλλου,άλλο τόσο σημαντικό είναι να τον εμπιστευτεί για να ξεπεράσει.
    Βδσμ με προσπέκτους για να παραγγείλουμε τι μας αρέσει,δε νοείται.
     
  10. Wild

    Wild Regular Member

    Αν αυτό κατάλαβες δεν μπορώ να πω τίποτα
     
  11. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Χαλάρωσε.
    Πατώντας στο δικό σου ποστ,ξεδίπλωσα τις δικές μου σκέψεις.
    Κατάλαβα ακριβώς τι έγραψες.
     
  12. Wild

    Wild Regular Member

    Χαλαρός είμαι
    Προφανώς πάντα ψάχνουμε τα όρια του άλλου
    Δεν είναι ποτέ στάνταρ εξαρτάται από την διάθεση της στιγμής και των δυο
    Απλά λέω ότι ο Κ πρέπει πάντα να έχει το μυαλό του στον/την υ του και να συγκρατεί τον εαυτό του όταν νοιωθεις ότι η υ του φτάνει στο όριο της στιγμής
    Σίγουρα δεν υπάρχουν οδηγίες χρήσης