Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όταν το safeword δεν εισακουεται

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 27 Φεβρουαρίου 2019.

  1. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Γιατι εισαστε τοσο απολυτοι????? Απαντω και στην @Queen87

    Εχω μια νεα υ. Ειμαστε σε φαση ´´γνωριμιας´´. Της εξηγω τη θεωρια των safeword. Εφ οσον ειναι απειρη, δεν ξερει ουτε τι αισθηση εχει το φλογγερ, ουτε που ειναι τα ορια της στο magic wand.

    Αρα, δεν ξερει τα ορια της. Ξερει ομως να πει ´´στασου λιγο´´ ή ´´στοπ δεν αντεχω´´.

    Ετσι λοιπον, ξεκιναμε και λυνονται οι Ασκοι του Αιολου.. Παιζουμε. Καυλωνουμε, φχαριστιομαστε,
    Δεν σταματαμε στο πρωτο αουτς.Τζηζους. Στο safeword, εξυπακουεται.

    Δεν ξερω στην επομενη συνελευση της πολυκατοικιας τι θα γινει... δε θαμαι παρον.
     
  2. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Απόλυτ(οι) με οι... με παίρνει και εμένα η μπάλα;  
    Εγώ δεν είμαι απόλυτη... είμαι συζητήσιμη. Αν διαβάσεις προσεχτικά τι έγραψα... θα δείς οτι δεν διαφέρει και πολύ αυτό που λές με αυτό που λέω εγώ... απλά ρίχνω το βάρος στο Κ μέλος.
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Φυσικα και εχει το Κ την ευθυνη, οδηγει. Εχει την ευθυνη του ....ολου. Και των δυο, η τριων, η...
    Το υ ακολουθει. Εχει ευθυνη του εαυτου του/της.
    Δεν στεκει, ενα υ να κακοποιειται και να πει, μα μου το ζητησε το Κ. Δεν στεκει. Το υ εχει τα safewords. Βασικοι κανονες και διαδικασιες του bdsm.

    Ασχετο. Σαν Κ εχω πει εγω stop, γιατι κατι δεν μου αρεσε. Πηγαινε σε κατι που ξεφευγε απ αυτο που ημουν προθυμος να προσφερω.

    Φυσικα και ´άπολυτοι´´. Το D/s σαν light version του Μ/s ? Ουτε αυτο στκει, Μπορω να εχω σχεση Μ/s (που οντως εχω) και να κανω με καποιαν υ κατι που δεν το κανω με την s μου σε ενα σεσιον T/b. Δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο.
     
    Last edited: 27 Φεβρουαρίου 2019
  4. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Ωραία δεν διαφωνούμε...

    Του βόλου;;;
    τουβλού;
    του όλου;

    Μπλέξαμε τα μπούτια μας... μίσο να μετρήσω.... 2, 3, και ένα αρσενικό... Α! Και ένα θυληκό... το 2, και το 3 δεν ξέρω τι είναι.... μάλλον το αρσενικό και το θυληκό και ένα άλλο θυληκό... Αχ Λύκε... πάλι φαντασιώνεσαι.

    Άσχετο αλλά μπράβο. Να πάει σε σαδιστή άμα θέλει κάτι άλλο...
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Αν φαντασιωνομαι η οχι, ειναι κατι που δεν εισαι σε θεση να το γνωριζεις.
    Οτι αφορα τα ´´ορθογραφικα´´ τα διορθωσα.
    Καλη συνεχεια.
     
  6. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Τα όρια του καθενός διαφέρουν από κάποιου άλλου, μπορεί επίσης να διαφέρουν και στο ίδιο άτομο ανάλογα τη στιγμή, την κατάσταση, τη διάθεση κτλ. Είναι πολύ σημαντικό να γνωρίζει ο Κ το που και πόσο μπορεί να φτάσει ο υ κάθε φορά.

    Σε μια συνάντηση που είχε γίνει σε ένα σπίτι, το θέμα ήταν η δοκιμή μαστιγίων και φλόγκερ . Υπήρχαν κάποια στο σπίτι, είχε φέρει και όποιος ήθελε τα δικά του και είχαμε 3 υ, (2 γυναίκες και 1 άνδρα) που επάνω τους δοκιμάζαμε ο καθένας τα διάφορα εργαλεία. Αφού δοκιμάσαμε όλοι όποιο φλόγκερ θέλαμε, χτυπώντας με λογική δύναμη το κάθε άτομο, η Κ του άντρα υποτακτικού, συνέχισε μόνη της να τον χτυπά ανεβάζοντας το ρυθμό και τη δύναμη. Αφού έσπασε μια βίτσα πάνω του και του είχε κάνει πολλά έντονα σημάδια, συνέχιζε με μανία να τον χτυπά αλλάζοντας εργαλεία. Ο οικοδεσπότης και οι υπόλοιποι που την ήξεραν, της έλεγαν να σταματήσει, αλλά το αποτέλεσμα ήταν να πεισμώνει περισσότερο και να τσακωθεί με όποιον της έλεγε να σταματήσει. Ο υποτακτικός έδειχνε να υποφέρει αλλά δεν έλεγε λέξη, υπέμενε καρτερικά. Αφού πέρασε αρκετή ώρα που είμαστε όλοι σε μια αμηχανία, σταμάτησε επιτέλους, αυτός φίλησε το φλόγκερ και τα χέρια της και πήγε και κάθισε δίπλα της σε μια μαξιλάρα στο πάτωμα.

    Επειδή όλο αυτό το διάστημα δεν βλέπαμε το πρόσωπο του, άρχισα να παρατηρώ τις εκφράσεις του για να καταλάβω πως αισθάνεται. Με έκπληξη είδα πως είχε μια ηρεμία και ένα ευτυχισμένο βλέμμα,που τίποτα δεν πρόδιδε το τι είχε περάσει την τελευταία μισή και ώρα.
    Σε αντίθεση με αυτό, η Κ του όση ώρα τον χτυπούσε, ήταν σε έξαλλη κατάσταση από ένα σημείο και πέρα, κάτι που παρατήρησαν όλοι στην παρέα.

    Για τα δικά μου δεδομένα η βία που ασκήθηκε ήταν παραπάνω από υπερβολική , προφανώς γι'αυτούς δεν ήταν.
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    τέτοιος είμαι. άπλυτος.

    αφού δεν τα ξέρει, κοίτα να τα βρεις. γούστο έχει να της κάνεις θεωρία, δεν αντιλέγω.

    να χαίρεστε και να ευτυχείτε. αν περιμένεις να σου πει πότε ν' αρχίσεις και πότε να σταματήσεις, και τί, είναι άλλο παιγνίδι απ αυτό στο οποίο αναφέρθηκα. μια χαρά παιγνίδι είναι κι αυτό το άλλο. σ αυτό το άλλο η safeword είναι κομμάτι του παιγνιδιού.
     
  8. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Λοιπον. Ειδα προσυπογραφη @espimain . Αυτο εχει ενδιαφερον. Παρακαλω την αποψη σας Μαστερ.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ναι, ειναι αυτες οι στιγμες που λεω, υπαρχει Θεος.
    Και τα μικρα τα τιμωρει επι τοπου.
    Ευχαριστω Σε.



    Ξερω, ξερω, ειμαι απαραδεκτος. Να εξηγω σε μια νεα υ τη θεωρια της ασφαλειας του bdsm safewords και να προσδιοριζω τα ορια.

    Α να χαθω.

    Και ´´πιο πολυ αισθημα´´. Μην ξεχνιομαδτε.
     
    Last edited: 27 Φεβρουαρίου 2019
  10. tithon

    tithon Contributor

    παρεξήγησες αν ήλπισες πως γράφει ο διορθωτής.
    μην σου γίνει συνήθεια.
     
  11. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Νομίζω είναι λάθος συμπέρασμα, το safeword το χρειάζεται και ο Κ γιατί μπορεί να συμβαίνει κάτι που δεν μπορεί να εκτιμήσει ή να καταλάβει πως συμβαίνει στο υ, μια δεδομένη στιγμή. Π.χ. μια ξαφνική ζαλάδα ή ένας πανικός που μπορεί να μην έχει σχέση με αυτά που κάνει εκείνη την ώρα στο υ. Είναι μια δικλείδα ασφαλείας που δεν πρέπει να λείπει. Είναι σαν τον γιατρό, αχρείαστος να είναι αλλά να έχουμε το τηλ. του πρόχειρο.
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Οταν σταματησω να χοροπηδαω απ τη χαρα μου, θα σκεφτω τα επομενα βηματα μου.
    Ισως να μην αλλαξω και τιποτα οσο εχει πλακα.

    More feeling!
     
    Last edited: 27 Φεβρουαρίου 2019