Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όταν το safeword δεν εισακουεται

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 27 Φεβρουαρίου 2019.

  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Aν γίνεται "σεσιον Τ/b", ας είναι με "κάποιαν υ", πρόκειται για T/b και ισχύουν οι όποιοι κανόνες μιας συνεδρίας T/b και όχι μιας σχέσης D/s, που είναι διαφορετική, νο;
     
  2. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Σωστα. Δεν βλεπω κατι διαφορετικο. Ως προς τι αυτη η αυτονοητη διευκρινησις?
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    "Δεν ξέρεις τι τραβάμε εμείς οι υποταχτικές, εγω φερειπείν έχω αυχενικό και πρέπει να ξέρω ότι προσέχεις"...
    (Αυθεντικόν)...

    Τα συμπεράσματα μόνον για Sane, που λέμε και στα ρομέικα...
     
    Last edited: 27 Φεβρουαρίου 2019
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Επιβεβαιώνω. Ήμουν παρόν όταν ελέχθη το παραπάνω σε "ξεκαθάρισμα λογαριασμών". Κλαυσίγελως.
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Διορθώθηκε, μερσί...
     
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Η διευκρίνιση, για να καταλάβω με ποιόν τρόπο η αναφορά σε μια συνεδρία Τ/b με κάποια υ βοηθάει στην κατανόηση της όποιας διαφοράς ανάμεσα σε M/s και D/s:
     
    Last edited: 27 Φεβρουαρίου 2019
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Το ´έπιχειρημα´´ δεν ειναι δικο μου. Το παρουσιασαν σαν πανακεια οι ´´πιο πανω´´. Ενοννοω χρονολογικα. Στο φορουμ. Οχι τιποτε αλλο.
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    δεν πολυσυμφωνάω... το safeword σημαίνει απλά ότι εκείνη τη στιγμή το υ δεν την παλεύει άλλο. ο κλονισμός έρχεται όταν τα άτομα δώσουν μεγαλύτερη σημασία απ' όση χρειάζεται σε κάτι που δεν ήταν η ώρα του. επίσης, το safeword είναι και χρήσιμο για το Κ για να μην κάθετε να παρακολουθεί την κάθε λεπτομέρεια όλη την ώρα... έχει και το Κ δικαίωμα στο φευγιό.
     
  9. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    Ως δικαιωμα μου, εχω την απαιτηση απο τον αλλο να σταματησει. Αν δεν εχω δικαιωμα για safeword, τοτε ναι, μπορω να ευχηθω, να παρακαλεσω και ταμα στον Αγιο Σωστη να κανω.
     
  10. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Γιατι;
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    επίσης να συμπληρώσω ότι θεωρώ πολύ πιο πετυχημένο ένα σέσιον που έφυγαν και οι δύο κοσμάρα και στο τέλος ειπώθηκε το safeword παρά αυτό στα μισά του σέσιον:

    δεν το κρίνω καλό/κακό or whatever, είναι απλά το στύλ που γουστάρει ο καθένας.

    αυτό βέβαια προϋποθέτει την έλλειψη τάσης για δράμα, όπως είπα στο προηγούμενο ποστ.
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Φίλε δεν έχω θέμα με τις απόψεις σου. Μίλησα από τις εμπειρίες μου. Ίσως δεν θα έπρεπε.