Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ότι φέρνει ο χρόνος στην ζωή μου …

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 4 Ιανουαρίου 2010.

  1. ssmaster

    ssmaster Regular Member

    Και Δν βλέπω να περνούμε κ σύνταξη έτσι όπως πάνε τα πράγματα στην Ελλάδα
     
  2. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Άστα να πάνε..
    Γι'αυτό ΖΗΣΕ ΤΟ ΤΩΡΑ!
     
  3. ssmaster

    ssmaster Regular Member

    Το ΖΩ ΤΟ ΖΩ ΤΟ ΖΩ
     
  4. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Χαίρομαι ανθρώπους που Ζούνε.
    Πραγματικά!
     
  5. sigh

    sigh .

    κι ήταν πάντα η νύχτα.

    στα σκαλιά, στο γυμνάσιο πιο πέρα, ποδήλατο παρατημένο μαζί με απειλές και όνειρα. η επανάσταση ήρθε για να φύγει, μαζί με τις κορδέλες στα σταράκια, τα σγουρά κομμένα μαλλιά σου, τις κοπάνες απ το σπίτι, τους στίχους που αφιερωμένα σου έκρυβα.

    μια βόλτα πάλι εχθές, χρόνια μετά που εξαφανίστηκα για να με μάθεις.
    τόσο κοντά, τόσο μακριά, να λες για πρώτη αγάπη. τις συναντήσεις τις κρυφές, τις κόντρες στο σκοτάδι, τα αμήχανα χαμόγελα στο καλντερίμι, σαν κι εμάς τότε, μισοανώριμα σταφύλια κάποιου σεπτέμβρη.

    να μετράμε αστέρια και στιγμές, ανώφελα κρυμμένες στην ανοιχτή καρότσα. γόνατα, χέρια, πλεγμένα μέλη, ξέπλεκα μαλλιά, μύριζε ρίγανη, βατόμουρα πατημένα. οι υποσχέσεις μας μαβιές στη μνήμη. λόγια μας στο σκοτάδι, αναπνοές σε διαδρομές θολές.

    τόσο εσύ, αστάρτη, στο σκίτσο μου που κράτησες, στο βλέμμα σου που στάθηκε μια νύχτα αφορμή κι άρχιζε απ το τέλος.
     
  6. Consul

    Consul New Member

  7. brenda

    brenda FU very much

    Ο χρόνος στην ζωή μου έχει φέρει τα πάντα.
    Επιτυχίες και tragic fails, φίλους και χαρές, μια ζωή γεμάτη συναισθήματα, εμπειρίες από όλο το φάσμα.
    Μεγάλα, υπέροχα μαθήματα ζωής.
    Και του έχω εμπιστοσύνη.
    Ας φέρει ότι είναι να φέρει.
    Όλα καλοδεχούμενα.
    Δεν κρίνω πια τις εμπειρίες ως καλές ή κακές.
    Εύχομαι πάντα να έχω την ελεύθερη βούληση να επιλέξω, τι μου ταιριάζει και τι όχι.
    Και να μένω λίγο παραπάνω, -ή πολύ παραπάνω- ή να προχωράω παρακάτω.
    Όλη η ιστορία για μένα είναι στο παρακάτω και πόσο έτοιμοι είμαστε γι αυτό.
    Ως γλύπτης των ανθρώπων παράφορος, ο χρόνος ξέρει τι θα φέρει στον καθένα από μας.
    Συνήθως, μας φέρνει αυτό που μας αξίζει, αυτό που πρέπει να βιώσουμε σε κάθε φάση της ζωής μας.
    Είμαι ευγνώμων για όλα! 
     
  8. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Όταν ο Τέοντορ Ράικ στη Βιέννη, ζήτησε τη συμβουλή του Φρόιντ σχετικά με την απόφαση για επιλογή καριέρας, εκείνος του απάντησε:
    ''Σε αποφάσεις δευτερευούσης σημασίας, είναι χρήσιμο να εξετάζουμε τα υπέρ και τα κατά. Σε κρίσιμα ζητήματα όμως, όπως η επιλογή συντρόφου ή επαγγέλματος,η απόφαση πρέπει να προέρχεται από τo ασυνείδητο, από κάπου μέσα μας.'' ❤️
     
  9. _-Και είναι στιγμές που αναρωτιέσαι γιατί...;
    Και απλά περιμένεις,ο χρόνος να σου δείξει._-
     
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Κάποτε έγραφα....

    Κι εγώ σε ρώτησα,

    Tώρα που πηγαίνουμε?
    Ντυμένοι με κουρέλια κι ένα κάβο γύρω απ΄το λαιμό...
    Βρέχει μες το στόμα και πνίγηκαν τα λόγια.
    ..

    Κι εσύ μου απάντησες,

    Oμπρέλα θα γίνουμε που θα παρασύρουν τα ρολόγια...
    Και θα σπάσουμε μονάχοι, σε κάποια από κείνες τις στιγμές μας τις λαθραίες, τις πολύτιμες...
    Αναπνοή κλεμμένη από τους δείκτες...

    --------------------------

    Κάποτε...

    Μέχρι που ο χρόνοςμου δίδαξε...πως το χαρτί είναι παράξενη πουτάνα και το μελάνι αδηφάγος νταβατζής...

    Και πια παράτησα τον δεύτερο εαυτό μου...εκείνον που στο χρόνο δεν έδωσε ποτέ του καμία σημασία...σε κάποια παραλία...
    Νύχτα...μ' ένα τσιγάρο να καίει τα δάχτυλα...αναποφάσιστος για το πότε θα πρέπει να σηκωθεί, για να πιάσει τη θάλασσα.
     
  11. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Ρεαλιστικά;
    Ο χρόνος πλέον παίρνει πιότερα από όσα φερνει.
    Όποτε απλά επιταχύνω ... κι οστις αντέχει οπίσω μου ελθειν.
     
  12. φουστάνι

    φουστάνι Regular Member

    γιατί πίσω κι όχι πλάι;