Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΑΠΟΡΙΑ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος johnny, στις 11 Οκτωβρίου 2007.

  1. johnny

    johnny Regular Member

    Καλησπερα σε ολους/ολες. μια απορια εχω. υπαρχουν πολλοι σκλαβοι
    η' λιγες Αφεντρες΄???γιατι ειναι τοσο δυσκολο ενας σκλαβος να βρει
    Κυρια?
     
  2. Puma

    Puma Regular Member

    Νομίζω ότι ισχύουν και τα δύο... είναι μεγάλη η αναλογία σκλάβων προς Αφέντρων   Σε μία Αφέντρα αντιστοιχούν πολλοί σκλάβοι  
     
  3. alex_greece2

    alex_greece2 Regular Member

    Εξαρτάται αν μιλάμε για αυτούς που είναι ή για αυτούς που δηλώνουν.
    Η αλήθεια είναι πως οι περισσότερες Αφέντρες βρίσκουν σκλάβους εκτός site and internet ενώ οι περισσότεροι σκλάβοι δεν τολμάμε να εκδηλωθούμε σε πραγματικές γυναίκες.
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Θα σου απαντήσω με την εξής αληθινή ιστορία:

    Κάποιος φίλος που δηλώνει υποτακτικός και κάνει "κρα" για να βρει Αφέντρα, είχε την καλή τύχη να κερδίσει την εύνοια μιας Κυρίας. Η Κυρία του λοιπόν του έδωσε μία συγκεκριμένη εντολή. Έπρεπε να χειριστεί ένα θέμα μόνος του, χωρίς την βοήθειά της. Αυτός επέμεινε να ζητάει τις συμβουλές της αλλά η Κυρία επέμεινε να αρνείται, γιατί πραγματικά πίστευε ότι θα του έκανε καλό να μάθει να χειρίζεται κάποια πράγματα μόνος του. Κι επίσης επειδή δεν ήθελε να αναμιχθεί στο συγκεκριμένο θέμα (δικαίωμά της βρε αδερφέ). Ο υποτακτικός δεν την άκουσε, έκανε του κεφαλιού του και η Κυρία φυσικά αποφάσισε να τον τιμωρήσει.

    Του έστειλε λοιπόν το εξής μήνυμα:
    1. Είσαι ανίκανος να ακολουθήσεις μια απλή διαταγή.
    2. Είσαι ανίκανος να αντιληφθείς την έννοια του Νόμου.
    3. Είσαι ανίκανος να κοπιάσεις γι αυτό που διατείνεσαι ότι αναζητάς.
    4. Είσαι ανίκανος να παλέψεις ενάντια στις συνήθειές σου.
    5. Είσαι ανίκανος να "δεις" τις επιθυμίες του Άλλου (της Άλλης για την ακρίβεια).
    6. Είσαι ανίκανος να εγκαταλείψεις την διάθεσή σου για χειρισμό των καταστάσεων.
    7. Την βρίσκεις με την ίδια σου την ανικανότητα αντί να ιδρώσεις για να γίνεις άξιος μιας Κυρίας.

    Τί πιστεύετε εσείς λοιπόν; Τι του αξίζει;

    Χαστούκι, μαστίγωμα ή δημόσιο φτύσιμο;

    Και πέρα από όλα αυτά, γίνεται κατανοητό γιατί είναι πολύ δύσκολο για κάποιον ή κάποια να βρει Αφέντρα ή Αφέντη;
     
  5. johnny

    johnny Regular Member

    Απάντηση: Re: ΑΠΟΡΙΑ

    εννοεις οτι οι πολλοι σκλαβοι/ες ειναι αναξιοι να υπηρετουν μια/ενα Κυρια, Κυριο?
    ελαχιστοι οι ικανοι?
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: ΑΠΟΡΙΑ

    Τα συμπεράσματα ανήκουν σε αυτόν που ζύγισε τα δεδομένα που παρέθεσα. Τι ξέρω εγώ; Σουμπίτσα είμαι.

    Ας στρώσουν το κρεβάτι τους. Αλλιώς να κοιμηθούν τιμωρία στη γωνία.
     
  7. submaleincyprus

    submaleincyprus New Member

    toulahisto stin ellada iparhoun
    stin kipro ine anyparktes
     
    Last edited by a moderator: 12 Οκτωβρίου 2007