Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 27 Μαϊου 2007.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Παρτε μια ξανθια (καθε αλλο απο χαζη) και τσαμπουκαλεμενη TV persona που ξερει να <<πουλαει>> τον εαυτο της ως χρυσο κουφετο με το .....οφωνο στο στομα,βρειτε και πεντε μακαριους (οι πτωχοι το πνευματι) που δεν θα ελεγαν οχι εναντι οποιουδηποτε τιμηματος σε μια καριερα α λα.....Σφακιανακη και βρειτε το διακοπτη που αναβει το φως στο σκοτεινο τουνελ του <<Je t" aime>>.

    O <<θιασος>> της Αννιτας Πανια που τρελαινει τα μηχανηματα της ACB, και καθηλωνει αυτον τον *ομαλο* κοσμο και κοσμακη στην τηλεοραση για να απολαυσει τον διασυρμο ενος αδυναμου κρικου (πνευματικα αναπηρους), αρα παρα την θεληση τους στον διασυρμο τους σε ζωντανη μεταδοση ειναι φαινομενο ανεπαναληπτο, για ψυχικα υγιεις τουλαχιστον που ενιοτε σκεπτονται και τις συνεπειες που μπορει να εχει ο δημοσιος διασυρμος αυτων των αναπηρων ατομων.

    Η εκπομπη της κυριας Πανια θα μπορουσε (αν υπηρχαν ορια) να λειτουργησει ως ηρεμιστικο σε μια κοινωνια ανχομενη απο την καθημερινοτητα, ομως αυτη η κοινωνια που λεει Ε/εμας ανωμαλους γιατι μας αρεσει να προκαλουμε πονο και να ξευτιληζουμε ατομα τα οποια με την θεληση τους το δεχονται αυτο και το επιζητουν οι ιδιοι/ιες, αυτοι λοιπον οι *ΟΜΑΛΟΙ* ανεβαζουν την τηλεθεαση αραχτοι στον καναπε τους με πιτσα και μπυρα, αδημονουντες να δουν τον διασυρμο αυτων των ανημπορων ατομων, σαν κανιβαλοι που δηψανε για αιμα.

    Σορυ *ομαλη* κοινωνια μου αλλα δεν θα παρω, προτιμω να μεινω στην δικια μου *ανωμαλια* παρα στην δικια σας *ομαλοτητα*.

    Προτιμω να ειμαι Σαδιστης στην μαζοχιστρια σκλαβα μου που ειναι διπλα μου με την θεληση της, παρα να με ικανοποιη ο διασυρμος ενος ατομου που δεν εχει τις νοητικες αντιστασεις να το αρνηθει να διασυρετε αν δεν το θελει απο τους υγιεις και *ΟΜΑΛΟΥΣ* συνανθρωπους του.

    Το θεμα μου φυσικα μπορει να μην ειναι απο τα συνηθισμενα που βαζουμε εδω μεσα, αλλα θα ηθελα τις αποψεις σας επι του θεματος μου.
     
    Last edited: 28 Μαϊου 2007
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Δικαιολογίες χιλιάδες αλλά δεν φταίει σε τίποτα η Αννίτα. Λέει απίστευτες κοινοτοπίες, και βαριέμαι να βλέπω, αλλά πες μου γιατί εμείς εδώ είμαστε καλύτεροι και πιο «φυσιολογικοί» από τον Ταμπάκη;
     
    Last edited by a moderator: 27 Μαϊου 2007
  3. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Πολυ ενδιαφερον το ολο θεμα...αυτο που συντελειται στην συγκεκριμενη εκπομπη και οχι μονο ειναι μια αλητεια....μια αλητεια που σε βαρος αποδεδειγμενα ανημπορων ανθρωπων που μην εχοντας καμια δυνατοτητα λογω της φαινομενικης και πραγματικης ελαφροτητας τους γινονται οι μοχλοι για να αρπαξουν καποιοι πολλα λεφτα...πουλανε οι διαφημισταδες πουλανε οι cdαδες πουλανε τα ringtones....αδιαφορωντας για την ζημια που προκαλουν σε αφελεις και ανημπορους ανθρωπους...ειναι το πιο απανθρωπο παζαρι της ανθρωπινης αξιοπρεπειας μετα τις ρωμαικες αρενες....γεγονος ειναι πως τα Μεσα Μαζικης Εξημερωσης κανουν την δουλεια τους πολυ καλα...το ζητουμενο ειναι τι κανουμε εμεις για ολο αυτο...οσο το καταλανωμε συμμετεχουμε εχουμε μεριδιο ευθηνης...και δημιουργουμε και την δικαιολογια ''τι θελετε;αυτα ζηταει ο κοσμος σημερα''.
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    Να συμπληρώσω κάτι ακόμη με την επιφύλαξη να το αναπτύξω όταν η κουβέντα το επιτρέψει.
    Στην αρχή ήμουν εντελώς αντίθετος και επιφυλακτικός με την εκμετάλλευση την πλάκα τον χαβαλέ σε άτομα με ιδιαιτερότητες.
    Ομως σαν πιστός χριστιανός που όπως γνωρίζετε είμαι, θα έπρεπε για να την καταδικάσω να καταδικάσω πρώτα από όλα τον εαυτό μου....
     
  5. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    συγχωρηστε με για τυχον λαθη εχω μια δυσλεξια που με ταλαιπωρει
     
  6. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    ποτε δεν ειναι αργα για μια καινουρια αρχη....
     
  7. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    λοιπον υπαρχει ενα κολπο. εγω δεν ξερω καν πως ειναι η ανιτα πανια. εχω πανω απο 10 χρόνια να δω τηλεοραση (και το εννοω)...

    οπως ειπα και στο νημα περι slaughtering ο μηχανισμος της πανια βασίζεται στην γελοιοποιηση του Αλλου, του διαφορετικου και στο πως η κοινωνια επιβεβαιωνει το νορμα μεσα απο την γελειοποιηση του Άλλου.

    παλιοτερα το εκαναν με τους εβραιους. Είναι ενας μηχανισμός που εξυπηρετει κιολας καθως βλεποντας τον Αλλο ως κατι αποτρόπαιο

    α)κρατας τα προβατα στο μαντρί
    β)νιωθουν ευτυχισμένα στο μαντρι καθως βλεπουν ποσο κατωτερα οντα ειναι οι αλλοι.

    τετοιες εκπομπες θα ειναι παντα δημοφιλεις, οσο δημοφιλης ηταν και ο τρελος του χωριου, τα freak show και οι δημοσιοι λιθοβολισμοι
     
  8. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    Σωστη η παρατηρηση με μια ενσταση....εκλαμβανεται μονο σαν διαπιστωση....και ο κοσμος σε πολλες περιοδους διαμορφωθηκε (δεν αλλαξε) μονο οταν η διαπιστωση εγινε κινημα(και δεν εννοω μονο επαναστατικες λογικες αλλα κινητοποιηση) και δεν εμεινε μονο στο αντιλαμβανομαι πως ετσι ειναι τα πραγματα
     
  9. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Ειναι ορεο να αγοραζης αυτο που νομιζης οτι χρειαζεσαι. Η κοινωνια διαθετη αφθονια. οπως ολοι ετσι και αυτοι το ψωμι τους θελουν να βγαλουν. Και εσυ αφου το χορτενης με τη σειρα σου, θελης και κατι παραπερα. Το παραπερα ειναι μπροστα σου και αγοραζης οτι θες. Μπορης και εσυ να πουλησης αν θες. Φτανη να κρατας λογαριασμο τι αγοραζης και τι πουλας.
     
  10. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    τα κινηματα ειναι παντα τα καλυτερα μέρη για τον δημοσιο λιθοβολισμο του Αλλου. ακόμα και τα πιο προοδευτικα

    δεν εχω ρεβιζιονιστικες προθεσεις , αλλα ειναι οι συνθηκες της μαζικοτητας που ωθούν στην καταδίκη του Αλλου... τα προναντσιαμεντα δεν ειναι ο καλυτερος τροπος για επιβαλεις την ανεκτικοτητα, ακριβως γιατι η επιβολη ειναι διαφορη της ανεκτικοτητας
     
  11. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Πού βλέπετε το παράξενο στην εκπομπή της Πάνια; Είναι το πιο φυσιολογικό πράγμα που θα μπορούσε να περιμένει κανείς από την ελληνική τηλεόραση. Από τη στιγμή που ζούμε σε μια κοινωνία που έχει μάθει να γελοιοποιεί και να χλευάζει ό,τι δε θεωρεί "φυσιολογικό", είναι αναμενόμενο πως κάποιοι θα το εκμεταλλεύονταν εμπορικά, κερδίζοντας χρήματα στις πλάτες ατόμων ανίκανων ν' αντισταθούν σ' αυτή τη γελοιοποίησή τους.
    Όσο γι' αυτούς που την παρακολουθούν, είναι λίγο - πολύ οι ίδιοι που γελάνε με τον τρελό του χωριού, σοκάρονται με τον ομοφυλόφιλο γείτονα, προτρέπουν στα παιδιά τους ν' αποφεύγουν τα παιδιά των μεταναστών. Πρέπει να καταλάβουμε πως ζούμε σε μια δικτατορία του μικροαστισμού. Ό,τι ξεφεύγει από τα πρότυπα του μέσου Έλληνα οφείλει να καταδικάζεται, να εξορκίζεται, να γελιοποιείται... Ενίοτε και με σκοπό το κέρδος  
     
  12. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΑΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ?

    κινημα ηταν και οι σουρεαλιστες!!!που λιθοβολησαν τον Αλλο;κινημα ειναι και οι βιοκαλλιεργητες και οσοι τους εμπιστευονται!!!!!που λιθοβολησαν τον Αλλον;
    Αυταποδεικτα ιστορικα και κοινωνιολογικα διατηρουν τις κοινωνιες σε επαγρυπνηση,ετοιμοτητα σε οτιδηποτε μειωνει την αξιοπρεπεια τους....το θεμα λοιπον ειναι αν οσοι μειωνουν την αξιοπρεπεια μας ωφειλουν απο την συνειδηση μας να θεωρουνται ομαλοι....ενω καποιοι που εστω τολμουν να σκεφτουν κατι διαφορετικο ειναι αυτοματα ανωμαλοι και εκτος της πραγματικοτητας