Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αγάπη VS Αγάπη

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Iwnas, στις 16 Μαρτίου 2009.

  1. Iwnas

    Iwnas Regular Member

    H πιο κοινή ερώτηση που έχει γίνει στην πλειοψηφία ημών είναι "το πως αισθανόμαστε το συναίσθημα της αγάπης για το ταίρι μας/παρτενέρ μας". Ακούγοντας διαφορετικές απαντήσεις από διαφορετικούς ανθρώπους κατέληξε πως τρεις είναι οι εμφανέστεροι τύποι απαντήσεων:

    1. Αγαπώ το ταίρι/παρτενέρ μου για όλα αυτά που με κάνει να αισθάνομαι!

    2. Αγαπώ το ταίρι/παρτενέρ μου εξαιτίας όλων αυτών που μου δείχνει πως αισθάνεται για μένα!

    3. Αγαπώ το ταίρι/παρτενέρ μου επειδή στο πρόσωπο του βλέπω συγκεντρωμένα ορισμένα επιθυμητά χαρακτηριστικά κλπ.

    Φυσικά για όλους αυτούς τους ανθρώπους αυτές αποτελούσαν άκρως ειλικρινείς εκφράσεις της αγάπης τους. Δυστυχώς όμως παρατηρείται το φαινόμενο αυτή η αγάπη να είναι μονοδιάστατη (δηλαδή να επικεντρωνόμαστε αποκλειστικά σε ένα και μόνο γνώρισμα και να αγνοούμαι άλλα μικρότερα μα εξίσου σημαντικά χαρακτηριστικά).

    Εσείς ποιον τύπο έκφρασης αγάπης θα θεωρούσατε σημαντικότερο και για ποιους λόγους; (φυσικά και δεν ζητώ να μείνετε προσκολλημένοι στους παραπάνω τρεις)
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Αγάπη VS Αγάπη

    Τι ειναι αληθεια η αγαπη? Η αγαπη δεν μπορει να περιοριστει σε λεξεις. Η αγαπη ειναι κατι που πρεπει να νιωσουμε για να μπορουμε να το περιγραψουμε και να το εκφρασουμε σε ολη του την εκταση. Προυποθέτει την ελλειψη φοβου και την πιστη στον ανθρωπο. Προυποθετει κοινους στοχους , προυποθετει μια απολυτη ενωση των ψυχων μας και οχι μια απλη συμμαχια του μυαλου μας.Εχμμ...εκτιμηση υπαρχει τελικα?Ποιος ειχε ευτυχισμενο τελος σε μια ιστορια Αγαπης του?Υπαρχει καποιος ορισμος?
    Ο Βικτωρ Ουγκω ειχε γραψει:
    «Η υπερτατη ευτυχια της ζωης ειναι η σιγουρια οτι μας αγαπουν, μας αγαπουν γι' αυτο που ειμαστε η μαλλον μας αγαπουν κι ας ειμαστε οπως ειμαστε».
     
  3. sklabosgiorgos

    sklabosgiorgos Regular Member

    Απάντηση: Αγάπη VS Αγάπη

    ο βικτωρ ουκγο ειναι πολυ μικρος.η υπερτατη ευτηχια στη ζωη ειναι να σε τρεμουν να σε φοβουνται,αυτο ειναι ευτηχια να στρωνουν χαλινα πατησεις και να σε προσκηνουν με ανειπωτο φοβο και τρομερο δεος.τελος καλη μου με το βλακα τον ουγκο.
     
  4. Maley

    Maley Contributor

    αλλο αγαπη,αλλο ευτυχια..μπορει να σε αγαπουν, μπορει να αγαπας..μπορει και τα δυο και να μην εισαι ευτυχισμενος..