Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αδέσποτος σκλάβος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος latexduck, στις 23 Ιουλίου 2006.

  1. latexduck

    latexduck Contributor

    Όταν ένας σκλάβος δεν έχει Αφέντρα είναι υποχρεωμένος να υπηρετεί πολλές Αφέντρες με όποιο τρόπο θέλουν Αυτές όταν βρεθούν μαζί? Είναι ένας τρόπος μια Αφέντρα να διαλέξει έναν σκλάβο ή απλα είναι ένα είδος ευχαρίστησης να έχεις πολλούς σκλάβους χωρίς υποχρεώσεις? Αν το πάρω απο την πλευρά την δικιά μου (του σκλάβου) πιστεύω ότι είναι λίγο μπέρδεμα αυτό γιατι ο σκλάβος δεν ξέρει τι πρέπει να ακούσει και τι όχι όταν τον διατάζουν πολλές Κύριες. Περιμένω την γνώμη και των Master  
     
  2. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Το τι πρέπει να ακούσει και τι όχι είναι θέμα διαγωγής. Ένας συνηδητοποιημένος σκλάβος πάντα φέρεται μα ανάλογο τρόπο σε όλες τις Αφέντρες, όμως δεν είναι υποχρεωμένος παρά στη "δικιά" του Αφέντρα (το δικιά του το έβαλα σε εισαγωγικά διότι δοιλώνει κτήση που ένας σκλάβος δεν έχει). Τώρα αν η Αφέντρα του τον νοικιάζει ή τον παραχωρεί ή τον διατάζει να υπηρετήσει και άλλες, αυτό είναι άλλο θέμα και πρέπει να υπακούσει.

    Αν δεν έχει Αφεντρα ψάχνει να βρει. Και όταν ψάχνει να βρει φέρεται σαν σκλάβος και όχι σαν Κυρίαρχος (εννοείται). Αυτή είναι η γνώμη μου.
     
  3. Astarty

    Astarty Contributor

    Jim από την αρχή το ερώτημα σου νομίζω πως πάσχει. Όταν κάποιος δεν έχει δίπλα του έναν άλλον να τον ορίζει παύει να είναι σκλάβος.
    Πως το βλέπεις και εσύ; Υποτάσσεσαι σε κάθε θηλυκό που βλέπεις μπροστά σου;

    Φιλικά
    Αστάρτη
     
  4. latexduck

    latexduck Contributor

    όχι φυσικά!!
     
  5. Astarty

    Astarty Contributor

    Τότε από που πηγάζει αυτή η υποχρέωση να υπηρετείς τις επονομαζόμενες "αφέντρες"; Εικάζω πως η έκδηλη λατρεία σου προς το αντίθετο φύλο σε αποπροσανατολίζει λιγάκι. Δεν σε κάνει σκλάβο αυτό καλέ μου απέναντι σε όλον τον γυναικείο πληθυσμό.

    Αστάρτη
     
  6. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Astarty o Jim δεν σου έδωσε να καταλάβεις τι ακριβώς εννοούσε.Μιλούσε για πάρτυ όπου υπάρχουν μόνο σκλάβοι και Αφέντρες και όχι ότι είναι υποχρεωμένος να υπηρετεί την κάθε άσχετη, τώρα όσο για το επονομαζόμενες......δεν θα το σχολιάσω γιατί θα με πουν πάλι κακιά
     
  7. Astarty

    Astarty Contributor

    Ακόμα και έτσι, ισχύουν αυτά που προείπα.

    Αστάρτη
     
  8. adelina

    adelina Regular Member

    υπηρξα αδεσποτη, δεν θυμαμαι με ευχαριστηση την περιοδο εκεινη. πηγαινα σε events παντα με ζευγαρι φιλων Αφεντη/σκλαβας. ημουν προς ολους ευγενικη αλλα μεχρι εκει. ομως περα απο μια περιπτωση που καποιος ξεφυγε λιγο, παντα οι αλλοι Doms συμπεριφερονταν με ευγενεια και κανεις δεν εδινε διαταγες, εκτος κι αν γινοταν καποιο παιγνιδι που στη συγκεκριμενη ειχα δωσει συγκαταθεση, δηλωνοντας ορια κατι που σαν σκλαβα δεν εχω, οταν εχω Ιδιοκτητη.
    το οτι ειμαι σκλαβα, δεν σημαινει πως εχω υποχρεωση να υπηρετω ή να υπακουω διαταγες απο οποιον ειναι ή δηλωνει Dom, σε ή εκτος παρτυ.
     
  9. latexduck

    latexduck Contributor

    θέλω να ακούσω γνώμες και απο άλλες Κυρίες   Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας μέχρι εδώ...
     
  10. savra

    savra Guest

    χμμ...  
    αδέσποτος είσαι όταν το λουρί είναι ελαττωματικό...  
     
  11. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Re: Αδέσποτος σκλάβος

    Συμφωνω με την Aστάρτη......Προσωπικα δε θα απαιτουσα απο κανεναν που δεν ειναι δικος μου σκλαβος να με υπακουσει....αν ηταν διατεθειμενος να παιξουμε για λιγο,θα επαιρνα το ρολο του Dom γνωριζοντας ομως πως τα ορια τα χαραζει αυτος και οχι εγω...
    Οσο για τους υποψηφιους σκλαβους για τους οποιους ενδιαφερομαι για κατι παραπανω,μου αρεσει πρωτα να μου φαιρονται οπως σε καθε αλλον ανθρωπο...μ'αρεσει να βλεπω πρωτα την ελευθερια του αλλου.Ετσι εχω την αισθηση αργοτερα οτι τη προσφερει απλοχερα μονο σε μενα και δεν ειναι απλα ενα σκλαβακι που υπηρετει οποιον τον δεχτει...
    και επισης αν δε δεις πρωτα τον αλλο ελευθερο,δεν απολαμβανεις να τον βλεπεις μετα με αλυσιδες....
     
  12. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: Αδέσποτος σκλάβος

    Πιθανον να εννοεις το εξης.. αν καταλαβα καλα. Το να βρεθεις με μια Αφεντρα για καποιες φορες που πιθανον να μην καταληξη σε κατι μονιμο, αλλα κατα την διαρκεια να υπηρξαν και συναντησεις μαζι της και με "φιλες της".
    Τελος παντων.. οπως και να χει για να βρεθειες με πολλες Αφεντρες μαζι καποια θα σε πηγε, οποτε θα πρεπει να σε εχει καθοδηγησει και στο πως θα φερθεις. Πως θα αποκαλεις Αυτην και πως τις Αλλες, ποιες διαταγες και πως κι απο ποια θα δεχεσαι κλπ. Τωρα αν σε δανισει σε καποια Αλλη τοτε την υπακους σε καθε τι, λογικα πριν σε δωσει εχει συνεννοηθει στο πως θα σε χρησιμοποιησει και στο πως θα σε μεταχειριστει.
    Αν παλι επεσα εξω στο τι θελεις να μαθεις, κανε μια διευκρινιση.
    Τωρα, οσον αφορα το αλλο σκελος του νηματος. Αν μια Αφεντρα ΕΧΕΙ 1-2-3 σκλαβους, απο την στιγμη που τους ΕΧΕΙ δικους της, οσοι και να ναι εχει την απολυτη ευθυνη απεναντι τους. Για αυτο και καλο ειναι να εχει πολλους οταν μπορει να ανταπεξελθει. Μιλαμε για μονιμους δικους Της σκλαβους κι οχι πιθανον παιχνιδια της μιας φορας.