Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ακραίο S/M και απόλυτος δημόσιος εξευτελισμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 25 Δεκεμβρίου 2011.

  1. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Απάντηση: Ακραίο S/M και απόλυτος δημόσιος εξευτελισμός

    Μου άρεσαν πολύ το 3ο και το 5ο βιντεάκι.

    Επιτέλους γυναίκες με φυσικά βυζιά στο χώρο του θεάματος.
     
  2. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ακραίο S/M και απόλυτος δημόσιος εξευτελισμός


    τιποτα τιποτα ...
    λεω πως τον εξ-ΟΥΔΕΤΕΡΩΣΕΣ αλλα και τα χρονια πολλα καλα ειναι οπως και η χρονια καλη επισης για ολους!

    Γε:rollinglaugh:ργαρος

    την αποψη μου σου την εχω κανει λιανα κανενα χρονο πριν και δεν επαναλαμβανομαι (μεσα στο ιδιο φορουμ) ουτε τροποποιω κατι απο τα γραφομενα μου μια και δεν αλλαξα την προσεγγιση μου κατα τη διαρκεια του.
    Αναμεσα στις χρησιμοτητες των επικοινωνιακων μεσων ειναι και η διασκεδαση καθως και ο σαρκασμος!
    σημασια εχει πως ακους για να "την ακους" ασχετα με το πως σου τη λενε ή το τι σου λενε.
     
    Last edited: 11 Ιανουαρίου 2012
  3. Allexis

    Allexis Regular Member

    Απάντηση: Ακραίο S/M και απόλυτος δημόσιος εξευτελισμός

    Μπορώ να πω ότι μου άρεσαν όλα αλλα πιο πολύ το 3ο.
     
  4. Whip_Holder

    Whip_Holder Regular Member

    Απάντηση: Ακραίο S/M και απόλυτος δημόσιος εξευτελισμός

    Το τι ορίζει ο καθένας ως BDSM είναι σεβαστό και υποκειμενικό αρκεί να τηρείται η ασφάλεια.Οπότε ας πάψουμε να κρίνουμε.
    Αν κάποιος Master δεν είναι σαδιστής ή οπαδός του πόνου και εσένα σε δει να ματώνεις την σ σου και πει οτι αυτό είναι ακραίο,εκείνος δεν είναι real Master ενω εσυ είσαι?Όπως εσυ δεν καταλαβαίνεις πως μπορούνε οι Vanilla να έχουνε μια σχέση σε άλλα πλαίσια έτσι και αυτοί δε το αντιλαμβάνονται.Είναι λογικό και φυσικό.
    Αντιλαμβάνομαι πολύ καλά τι λες αλλά δεν είναι ολα hiumor.Έτσι ξεκινάει και μετά προκύπτουνε παρατράγουδα.
    Το public εμένα δεν μου αρέσει,γενικά δεν μου αρέσει η έκθεση της σ μου.Το ακραίο SM είναι υποκειμενικό.
     
  5. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Για μένα συνήθως κάθε κοινό που παρακολουθεί είναι μεγάλο turn off και μια από τις μεγαλύτερες ενεργειακές ρουφήχτρες που καταστρέφει κάθε σεξουαλική επιθυμία.
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ακραίο S/M και απόλυτος δημόσιος εξευτελισμός

    Δεν έκρινα κανέναν φίλτατε, απλά είπα ότι δεν κάνουν bdsm όλοι όσοι δηλώνουν bdsmers, όσο για την ασφάλεια και οι vanilla τηρούν την ασφάλεια σε πολλούς τομείς, παει να πει αυτό ότι κάνουν bdsm;

    Μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα, δεν έγραψα πουθενά για το ποιος είναι Master και ποιος όχι, ξαναδιάβασε το ποστ μου, άλλωστε και να πει κάποιος Master ότι κάνω κάτι ακραίο δεν θα πει κάτι προτότυπο, γιατί το νήμα για ακραίο S/M μιλάει, οπότε...

    Αγαπητέ, είναι δικαίωμα σου να μην σου αρέσει το public και κανείς δεν στο αφαιρεί, άλλωστε είπαμε, δεν είναι όλα για όλους!
     
    Last edited: 22 Ιανουαρίου 2012
  7. anchor

    anchor Regular Member

    Παρ' ότι έχω λίγο τσιμπημένη πιεσούλα, αγνόησα τις προειδοποιήσεις και τα άνοιξα κι εγώ τα εορταστικά δώρα επιτέλους...
    Το 4ο μου άρεσε πολύ, το 3ο με τρόμαξε αρκετά, το κατάφερα όμως μέχρι τέλους! Και μια μικρή δόση λαχτάρας, έχει όσο να'ναι τη χάρη της 
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ακραίο S/M και απόλυτος δημόσιος εξευτελισμός

    Πάρτε άλλο ενα ακραίο βίντεο και οπως είπαμε, οι έχοντες πρόβλημα καρδιάς και πίεσης μακριάααααα... 

    Slavegirl Mei is subjected to.. Torture movies
     
  9. Emiris

    Emiris Regular Member

    Απάντηση: Ακραίο S/M και απόλυτος δημόσιος εξευτελισμός

    Βλέποντας και το παραπάνω βιντεάκι σκέφτομαι πόσο επικίνδυνα γίνονται πολλές φορές αυτά τα πράγματα. Μία κρίση πανικού να πιάσει την κοπέλα, μία δύσπνοια… Δε μπορεί ούτε τη γλώσσα της να βάλει μέσα, ούτε τα μάτια της να ανοίξει χωρίς να τραυματιστεί.
    Πραγματικά ακραία πράγματα.
     
  10. Necrotik

    Necrotik Dead Member

    Απάντηση: Ακραίο S/M και απόλυτος δημόσιος εξευτελισμός

    Το εκνευριστικό της υπόθεσης είναι ότι πολλές απ' αυτές τις κοπέλες (αν όχι όλες) αναγκάζονται λόγω έντονης οικονομικής ανάγκης να πάρουν μέρος σε τέτοια βίντεο χωρίς να το θέλουν, προκειμένου να επιβιώσουν.



    Θυμήθηκα τώρα την ταινία "The Brave" με τον Johnny Depp, ο οποίος αποφασίζει να πάρει μέρος σε snuff ταινία (βασανισμός-θανάτωση), για να βγάλει χρήματα για την οικογένειά του και για να σώσει τον ινδιάνικο καταυλισμό του.
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ακραίο S/M και απόλυτος δημόσιος εξευτελισμός

    Συμπαθέστατε Εμίρη, εχεις απόλυτο δίκιο, αυτά τα πράγματα δεν είναι για άσχετους/ες που πειραματίζονται γιατί κάπου άκουσαν οτι υπάρχει στον σεξουαλικό τομέα και το bdsm.... 

    Αυτά φίλτατε, είναι για πολύ καλούς Καπετάνιους...(βλπ Κ) και δυνατά σκαριά....(βλπ υ) που έχουν φοβερή εμπειρία, αντοχή κ.λ.π. και έχουν την δυνατότητα να χειριστούν ακραίες bdsm καταστάσεις επάνω στην κόψη του ξυραφιού..., δικαιολογημένα λοιπόν σου προκαλούν αποστροφή και φόβο τέτοιες ακραίες καταστάσεις την στιγμή που δεν γουστάρεις και δεν έχεις τέτοιες εμπειρίες.

    Αλλωστε είπαμε, bdsm πρέπει να κάνουν οσοι/ες δεν μπορούν να το αποφύγουν και φτιάχνονται με αυτό, γιατί το bdsm δεν είναι μόδα και βλάπτει σοβαρά την υγεία... ατόμων που δεν εχουν καμία σχέση με αυτό..., αλλά ασχολούνται με αυτό.
     
  12. Emiris

    Emiris Regular Member

    Απάντηση: Ακραίο S/M και απόλυτος δημόσιος εξευτελισμός

    Δεν είπα πουθενά ότι μου προκαλούν αποστροφή ή φόβο φίλτατε Πέρρη, έθιξα μόνο το θέμα της ασφάλειας. Και βεβαίως έχεις δίκιο σε όσα είπες παραπάνω.


    Αυτό είναι ένα άλλο διαφορετικό κεφάλαιο φίλε Νεκρότικ.
    Πιστεύω ότι σε τέτοιες σκηνές δεν πηγαίνει κάποια αν δεν το έχει μέσα της. Αλλά είναι αλήθεια ότι η πορνογραφία είναι μία από τις εκφράσεις της σύγχρονης σκλαβιάς.
    Σκλαβιά η οποία δε βασίζεται στη λόγχη όπως κάποτε, αλλά στο δηλητήριο.
    Δηλητήριο που παίρνει τη μορφή της «συναίνεσης», της «ενηλικίωσης», της «ελευθερίας», των «ανθρωπίνων δικαιωμάτων» και άλλων τέτοιων παπαριών που στα αδύναμα μυαλά του λαουτζίκου φαντάζουν «καλά» πράγματα.

    Λες και όταν συμφωνεί σε κάτι επειδή δεν μπορεί να ζήσει από τη φτώχια αυτό είναι πραγματική συναίνεση.
    Λες και επειδή έγινε 18 χρονών δε χρήζει πλέον καμίας προστασίας από την οικογένεια και την κοινωνία και αν υπογράψει να τη σακατέψουν και να τη ξεφτιλίσουν για μια χούφτα δολάρια αυτό είναι σωστό.
    Λες και υπάρχει πραγματική ελευθερία επιλογής όταν ζεις σε συνθήκες φτώχιας και πνευματικής εξαθλίωσης.
    Λες και υπήρξαν ποτέ στην ανθρωπότητα «ανθρώπινα δικαιώματα» εκτός αυτών που κερδήθηκαν στο πεδίο των μαχών.



    ΥΣ: Συγνώμη για το off topic – δεν το συνεχίζω.