Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αλλάζοντας σκλάβο....

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος blackdaisy, στις 9 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    σαν κάτι βαπόρια που αράζουν σε λιμάνια τα γεμίζουν με τις φούντες και τις τρέλλες ,και μετά φεύγουν..
    ευελπιστώ να έχεις κάποιο λιμάνι να αράξεις ,εκτός και λες live strong die young εγώ μαζί σου σε αυτό..
     
  2. BOOTLICK

    BOOTLICK New Member

    Απάντηση: Αλλάζοντας σκλάβο....

    Nομίζω πως κάτι βασικό που όλοι ξεχνάμε ειδικά όσοι είμαστε υποτακτικοί και ξεκινάμε
    μια σχέση υποταγής είναι το εξής : πόσο μακριά είμαστε διατεθειμένοι να φτάσουμε;
    Πόσο ανοιχτό αφήνουμε τον εαυτό μας στον Κυριαρχό μας να τον διαβάσει και να τον οδηγήσει
     
  3. venusinhistoolbelt

    venusinhistoolbelt New Member

    endiaforon alla afto pou tha m endiefere na matho einai ti akrivos tehnikes hroisimopoiises gia na ton ipotaxeis.... boreis na perigrapseis ena sigekrimeno session gia na paro ti geniki eikona?
     
  4. blackdaisy

    blackdaisy New Member

    Καταρχήν ας μην ξεχνάμε πως δεν αφορά ένα μόνο session αλλά πολλαααααααααα περισσότερα..
    Δεν θα αναφερθώ στο πώς τον υπέταξα γιατί αυτό διαφέρει από άτομο σε άτομο αλλά σε ότι αφορά το θέμα μας, η επιμονή στο πρωκτικό σεξ ήταν το κλειδί. Σε καθημερινή βάση και με κάθε δυνατό τρόπο. Έλιωσα strapon και strapon, fisting και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς, μέχρι που εκπλήρωσε την αποστολή του να δοκιμάσει με άντρα. Η εγκεφαλική και σωματική του διέγερση ήταν τόσο μεγάλη που άρχισε να τελειώνει με τους δονητές και τα παιχνίδια μου χωρίς καν να ακουμπιέται, άλλωστε τις περισσότερες φορές ήταν δεμένος. Το αποκορύφωμα ήταν ότι πρίν αρχίσω μαζί του ήταν υποχρεωμένος να τελειώσει μια και δυο φορές. Ηταν θέμα χρόνου να αποζητά πίσω του αυθεντικό αρσενικό παρά όποιο υποκατάστατό του..
     
  5. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Re: Απάντηση: Αλλάζοντας σκλάβο....

    Μην ανυσηχείς!!! Πάντα θα υπάρχουν βαρβάτοι και σκληροί άνδρες σαν εμένα και ας μην έχουνε εμμονή να φοράνε παντελόνια!!! Όχι ότι δεν μου αρέσει να φοράω παντελόνια, αλλά και φούστα να βάλω τα ίδια αρχίδια θα έχω!!!

    Τι κρύβουν τελικά οι δήθεν σκληροί και ζόρικοι... μια κοκκονοσκουφίτσα!!! Χαχαχα!!!

    Μπας και τα ράσα δεν κάνουν τον επιβήτορα και τον σαδιστή?

    Και δεν το λέω για μαγκιά, αλλά καλός ή κακός, έτσι είναι!!!

    Πάντως οι πιο σκληροί άνδρες εμφανίζονται πιο λάου λάου!!! Δεν χρειάζεται να δείξουν κάτι γιατί είναι αυτό που είναι!!!
     
  6. MiB

    MiB Regular Member

    Ούτε στη φυλακή να ήταν ο άνθρωπος. Μπράβο σου λοιπόν κυρά blackdaisy, που προετοίμασες έναν άνθρωπο κατάλληλα για να ανταπεξέλθει στις δυσκολίες που θα του προκύψουν αν ποτέ πάει φυλακή. Ίσως και να το επιδιώκει από εδώ και πέρα με τέτοια "εφόδια" που του έδωσες. Οι περισσότεροι δε γινόμαστε εγκληματίες για να μη πάμε φυλακή, η οποία δε σημαίνει απλά απώλεια της ελευθερίας, αλλά επίσης απώλεια του ίδιου μας του εαυτού και αλλοτρίωση της προσωπικότητάς μας. Τον άνθρωπο που "εκπαίδευσες" δεν τον γνωρίζω προσωπικά, αλλά το πιθανότερο είναι ότι έναν άνθρωπο απλά υποτακτικό και χαμηλών τόνων, τον εκμεταλεύτηκες κατάλληλα για να ικανοποιήσεις περισσότερο της δικές σου επιθυμίες και λιγότερο τις δικές του, αδιαφορώντας για τις συνέπειες των πράξεών σου. Εις ανώτερα λοιπόν..

    Πάντως σου αναγνωρίζω ότι δεν τον εκμεταλεύτηκες και τόσο πολύ. Θα μπορούσες μετά από τέτοια εκπαίδευση να τον βγάλεις και στο "κλαρί" ώστε να τα κονομάς κίολας. Ίσως να μην το έκανες γιατί δεν έχεις τις απαιτούμενες διασυνδέσεις. Μάλλον είναι το μόνο στο οποίο διαφέρεις από εκείνους που τις έχουν και φυσικά τις αξιοποιούν κατάλληλα προς όφελός τους..

    Το μόνο που με φοβίζει τώρα είναι ότι μπορεί να βρεις καλή την ιδέα μου και νιώθω ήδη τις τύψεις να με πνίγουν για την τύχη που θα έχουν τα επόμενα θύματα-υποτακτικοί σου..  
     
  7. crysis

    crysis New Member

    Μπραβο σου ..το θεμα ειναι πολλες φορες δεν βρησκεις ευκολο ατομα να κανεις αυτο που θελεις!!δεν εχω βρει..
     
  8. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Πολύ ενδιαφέρον το νήμα.

    Μερικές παρατηρήσεις:

    1. Θεωρώ ότι δεν μπορείς να γίνεις κάτι που δεν είσαι ήδη, μέσα σου. Στο πλαίσιο της BDSM σχέσης, αν όλα πάνε καλά, βγαίνει ανεμπόδιστο το real you.

    2. Ίσως οι υποτακτικοί να είναι ομοφυλόφιλοι που δεν θέλουν να γίνουν ομοφυλόφιλοι. Απλά δεν πηγαίνουν all the way, για τους οποιουσδήποτε λόγους. Σημείωση: δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα ούτε με τους ομοφυλόφιλους ούτε με τους υποτακτικούς, τουναντίον, τους γουστάρω πολύ.

    3. Δεν κατανοώ γιατί το abuse/molestation κλπ να οδηγεί κάποιον στο να γίνει ομοφυλόφιλος, υποτακτικός ή σκλάβος. Από συνήθεια;

    4. Οι γυναίκες είναι πολύ πιο σκληρές από τους άντρες, κατά την άποψή μου. Ιδίως στο ψυχικό / συναισθηματικό κομμάτι (που μετράει και περισσότερο, πάλι κατά την άποψή μου).

    Βαράτε τώρα. 
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Συμφωνώ με το 4.
     
  10. MiB

    MiB Regular Member

    Τα φάρμακά μου please..  
     
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Καλά, όταν είπα βαράτε τώρα, δεν πίστεψα ότι θα το παίρνατε στα σοβαρά (κάπως όπως ο Πολύδωρας). 

    Μην βάζεις πράγματα στο στόμα μου, βρε μανία όλοι σας.  Δεν είπα από τη στιγμή που γεννιόμαστε. Ενδέχεται η πουτάνα η κενωνία, καθώς και η ανατροφή μας, η εκπαίδευσή μας, η μαλακία που μας δέρνει, κάπου να μας έκαναν να αρχίσουμε να παίζουμε κρυφτούλι με τον εαυτό μας. Είναι ωραίο να ανακαλύπτεις φερ' ειπείν ότι είσαι ένας...footsniffer, αντί για Βαγγέλης. Ή μπορεί να είσαι και τα δυο ταυτόχρονα. Και άλλα χίλια μύρια πράγματα. Άλλοι τα βρίσκουν μόνοι τους, άλλοι θέλουν σπρωξιματάκι (πάνω από τον Καιάδα οι πολύ ενοχλητικοί, μην το πάρεις personally, είναι καλό το ποστ σου). 

    Δεν τρελαίνονται να τον "παίρνουν" όλοι. Αυτό λέω. Ότι πηγαίνουν half way.

    Δεν εννοούσα αυτό. Δεν το βλέπω ως πρακτικό θέμα. Θεωρώ ότι έχει να κάνει με στερεοτυπικές εικόνες και αναστολές. Τώρα που το σκέφτομαι, ίσως να είναι και πρακτικό το θέμα.

    Δεν χαλάω τίποτα, ιδίως τις σχέσεις μου με ομοφυλόφιλους και υποτακτικούς (μια λαμπρή καριέρα με περιμένει στο διπλωματικό σώμα, μόλις μεγαλώσω λίγο). 

    Δεν είπα ότι υποτακτικός ίσον ομοφυλόφιλος. Είπα ότι δεν πηγαίνει all the way. Αντί να πάει Θεσσαλονίκη - Αθήνα, κατεβαίνει στη Λάρσα. Οκέι; Και είναι ανοιχτό προς συζήτηση, ασφαλώς.

    Δεν γνωρίζω αν οι πρώην βαρυποινίτες είναι gay. Θα με ενδιέφεραν μερικές στατιστικές έρευνες επί του θέματος. Να δούμε ποιος θα πάει να τους ρωτήσει.. 

    Πέραν της πλάκας, σκεφτόμουν ξέρεις εκείνο το εργάκι όπου κάτι μαλάκες σοδομίζουν κάτι παιδάκια στις φυλακές ανηλίκων. Όταν μεγαλώνουν τα παιδάκια, πάνε και τους "καθαρίζουν". Δεν θυμάμαι αν έγιναν gay τα παιδάκια όταν μεγάλωσαν. Νομίζω πως όχι. Αυτό φυσικά είναι καθαρά ανεκδοτολογικό.

    Αδυνατώ να πιστέψω ότι η ομοφυλοφιλία έχει τις ρίζες της στην κακοποίηση. Από case studies που μελέτησα στα νιάτα μου (ψάχνοντας για τσόντες ασφαλώς) πρόσεξα ότι η κακοποίηση συχνά οδηγούσε στη σχιζοφρένεια. Ενδέχεται απλά να μην ξέρω τί λέω, έτσι;

    Ναι, συμφωνώ. Αλλά όπως το είπα εγώ είναι πιο πιασιάρικο. 


    Καμιά μπούφλα σου κάνει; Θα συνέλθεις στο πι και φι, πίστεψέ με... 
     
  12. Noble

    Noble Regular Member

    Φυσικά και ένας μαζοχιστής πάει "half way", αν και δεν ξέρω πώς το εννοεί η dora_salonica. Αυτή είναι και η ειδοποιός διαφορά του από τον καταθλιπτικό που πάει "the whole way".