Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αλλάζοντας σκλάβο....

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος blackdaisy, στις 9 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. MiB

    MiB Regular Member



    Μόλις διάβασα τις παραπάνω απαντήσεις σου, μου ήρθε κατευθείαν στο μυαλό το θέμα ενός άλλου νήματος σχετικά με το.. ίδιο λάθος..

    Συνειδητοποίησα λοιπόν ότι έκανα λάθος που προσπάθησα να σου απαντήσω στο αρχικό σου ποστ και ξανακάνω το ίδιο λάθος που σου απαντάω και τώρα.. αλλά όπως ανέφερα και στο συγκεκριμένο νήμα έχω μια τάση να επαναλαμβάνω τα λάθη μου..

    Βέβαια, δε θα μπω πάλι στη διαδικασία να προσπαθήσω να καταλάβω τι ακριβώς θέλεις να πεις και πως τα εννοείς αυτά τα "all the way", "half way", αθήνα, λάρισα, θεσσαλονίκη και πράσινα άλογα.. γιατί υποψιάζομαι ότι ούτε κι εσύ έχεις καταλάβει πλήρως τι ακριβώς θα ήθελες να πεις τελικά, ή αν όντως σε προβληματίζει κάτι συγκεκριμένο.. Κι αν τελικά αυτό που σου έμεινε από ότι σου έγραψα, είναι ότι οι βαρυποινίτες είναι ή γίνονται gay, ή ότι η ομοφυλοφιλία έχει τις ρίζες της στην κακοποίηση, τότε είναι δεδομένο ότι δεν πρόκειται ποτέ να καταφέρουμε να συνεννοηθούμε εμείς οι δύο..

    Anyway, ο καθένας έχει τις απόψεις του τις οποίες τις εκφράζει όπως ο ίδιος θέλει / μπορεί.. Απόλυτα σεβαστό και σίγουρα δεν είναι υποχρεωτικό να συμφωνούμε όλοι.. αρκεί να έχει όντως άποψη κάποιος για κάτι..  
     
    Last edited: 9 Οκτωβρίου 2008
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Είναι πολύ απλό αυτό που θέλω να πω. Αν ήμουν άντρας και δεν ήθελα να γαμάω αλλά να γαμιέμαι, θα γλυκοκοίταζα τις πούτσες των αντρών, και όχι τα πλαστικά ομοιώματα.

    Εναλλακτικά, θα φχαριστιόμουν με δέσιμο, ξύλο, ξεφτίλισμα και γλύψιμο ποδιών μιας γυναίκας. Πάλι δεν θα χρειαζόταν να γαμίσω - είπαμε ότι δεν θέλω να γαμάω, έτσι; - αλλά θα γλίτωνα το κωλαράκι μου και δεν θα χρειαζόταν να πιπώνω πούτσες. Με άλλα λόγια θα παρέμενα (σχεδόν) ένας άντρας. Η μόνη διαφορά από έναν άντρα θα ήταν ότι δεν γαμάω.

    Ακόμη και αν δεχόμουν να με γαμάει μια γυναίκα με πλαστικό ομοίωμα ψωλής, πάλι θα ήμουν πολύ μακριά από την ομοφυλοφυλία. Θα ήμουν ετεροφυλόφιλος άντρας που δεν γαμάει, αλλά γαμιέται.

    Δεν ξέρω αν οι πρώην βαρυποινίτες γίνονται γκέι. Κατά την ταπεινή μου άποψη, αν τους αρέσει το ξεκώλιασμα, καλά κάνουν και γίνονται γκέι, αν γίνονται. Κι εγώ το ίδιο θα έκανα.

    Και αυτό ακριβώς είναι η άποψή μου.
     
  3. MiB

    MiB Regular Member

    Οκ, ίσως γι' αυτό και να μην κατάλαβα τι ακριβώς θέλεις να πεις..
    Προσωπικά πάντως δε γνωρίζω κανέναν άντρα, ούτε έχω ακούσει για κάποιον - που να μην είναι gay - και να μη γουστάρει να γαμάει γυναίκες..

    Το να γουστάρει και γλύψιμο των γυναικείων ποδιών κάποιος, για μένα προσωπικά δεν υποδηλώνει τίποτα συγκεκριμένο για τις οποιεσδήποτε τάσεις του..

    Όσο για κάποιους βαρυποινίτες που κακοποιούνται συστηματικά κατά τη διάρκεια έκτισης της ποινής τους, δεν είπα ότι γίνονται όλοι gay σώνει και καλά, αλλά ότι συνήθως αντιμετωπίζουν πολύ μεγάλη δυσκολία να ξανα-λειτουργήσουν φυσιολογικά στο σεξ με μια γυναίκα.. Και για την ταινία που ανέφερες, επειδή την έχω δει κι εγώ (έπαιζε και ο brad pitt αν θυμάμαι καλά), έχει στηριχτεί σε ένα βιβλίο που είναι πραγματική ιστορία. Στο βιβλίο λοιπόν, και τα 3 αυτά παιδάκια βγαίνοντας από το αναμορφωτήριο, κατάφεραν να λειτουργήσουν φυσιολογικά στο σεξ (με γυναίκα) μετά από πάρα πολύ καιρό και κατόπιν εντατικής και μακρόχρονης ψυχολογικής υποστήριξης. Αν αυτό εσένα δε σου λέει κάτι.. I rest my case..
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Α μάλιστα. Δεν το θυμόμουν αυτό για το έργο.

    Πράγματι, το γλύψιμο των ποδιών δεν υποδηλώνει τίποτα για τις οποιεσδήποτε τάσεις μας.

    Κι εγώ δεν γνωρίζω προσωπικά κανέναν άντρα, ούτε έχω ακούσει για κάποιον - που να μην είναι gay - και να μη γουστάρει να γαμάει γυναίκες. Γνωρίζω βέβαια πολλούς που δεν γνωρίζουν ότι είναι gay.

    Χαίρομαι που τελικά συνεννοηθήκαμε. Ήταν αρκετά δύσκολη περίπτωση. 
     
  5. Noble

    Noble Regular Member

    Tσούκου. Μπορεί απλά να ήσουνα ένας παθητικός μαζοχιστής άντρας που δεν γουστάρει άντρες, αλλά γυναίκες. Απλά και ξάστερα.

    Πολύ άγχος όμως διακρίνω.
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Μπορεί να έχεις δίκιο. Δεν μπορώ να ξέρω πώς είναι από την άλλη πλευρά.

    Πάντα θεωρούσα την παθητικότητα και τον μαζοχισμό λίγο θηλυκά στοιχεία. Τα συνδέω πάντα και με απόλυτο τρόπο με τον ερωτισμό και την σεξουαλικότητα από την δική μου σκοπιά, ως γυναίκα. Μάλλον αυτό φταίει.
     
  7. Noble

    Noble Regular Member

    Μπα. Ο "ευνουχισμός" δεν κάνει διακρίσεις ανάμεσα στα φύλα.
     
  8. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Τότε δεν είναι θέμα του ποιος θα γαμίσει ποιον. Πρόκειται για state of mind.

    Και άρα δεν τίθεται θέμα ομοφυλοφυλίας. Κατάλαβα. Merci.
     
  9. mixalis23

    mixalis23 New Member

    Συγνώμη, αλλά εμένα με τρόμαξε αυτό που είπες. Έτσι όπως το περιέγραψες είναι σαν αν μην το ήθελε!
     
  10. realmale74

    realmale74 New Member

    Προσωπικά θα το θεωρούσα επιτυχία σου να μην τον είχες μεν αλλάξει σε παθητικό και θυλικό, αλλά να τον είχες str8. Str8 λίγοι γαμιούνται από γυναίκες τακτικά.
     
  11. BOOTLICK

    BOOTLICK New Member

    Απάντηση: Αλλάζοντας σκλάβο....

    Όλα είναι στο μυαλό και στα βαθύτερα θέλω μας , και στο πόσο θέλουμε εμείς οι ίδιοι να δούμε πόσο μπορούμε να ικαναποιήσουμε τους πόθους μας
     
  12. blindfold

    blindfold Contributor

    μετά από αυτές τις δύο απαντήσεις για εμένα έχει ολοκληρωθεί σχεδόν το νήμα αυτό ...