Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αμεση Βοηθεια για Πιθανη Απατη

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Persona, στις 17 Ιουλίου 2019.

  1. Persona

    Persona New Member

    Καλω οσους ειναι εμπειροι στο χωρο χρειαζομαι μια σημαντικη συμβουλη . Προσφατα ξεκινησα μια σχεση dom/sub και το αλλο μελος ζητα την απαραιτητη εγγραφη μου σε καποιες σελιδες για verification . Το προβλημα ειναι οτι ζηταει μηνιαια συνδρομη και φοβαμαι μην ειναι απατη . Το αλλο μελος επιμενει οτι ειναι ασφαλη και εχει βαλει και αλλους subs να κανουν το ιδιο . Τι κανω ?
     
    Last edited by a moderator: 17 Ιουλίου 2019
  2. ManMasterFirst

    ManMasterFirst Ποτέ μη λες ποτέ Μπορεί να εκπλαγείς...

    Η δική μου άποψη είναι να ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ. Δεν είναι φυσιολογική αυτή η απαίτηση και δεν έχει να κάνει με BDSM....
     
  3. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor


    Καλησπέρα.

    Αν δεν γίνομαι αδιάκριτος, για τι σχέση πρόκειται; Γιατί κάπου αναφέρεις ότι το άλλο μέλος έχει βάλει κι άλλους στη λογική αυτή, την πρακτική μάλλον. Σχέση με υποτακτικό (ανα)ζητά ή σπόνσορα για κάτι;

    Χωρίς να θέλω να σε προκαταβάλω, θα έλεγα να είσαι εξαιρετικά προσεκτικός. Δεν γνωρίζω τι στοιχεία σου ζητάνε και σε τι εξυπηρετεί η συνδρομή αυτή, όμως, όταν κάπου μπλέκεται το χρήμα, και μάλιστα τόσο γρήγορα και "βίαια", προσωπικά μόνο αρνητισμό και άμυνα μου βγάζει.

    Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι να αποφασίσεις με "καθαρό" μυαλό και να περνάς όμορφα.
     
  4. Persona

    Persona New Member

    Επισης μ εχει ζητηθει να ολοκληρωσω καποια tasks εκτος των sessions τα οποια περιλαμβανουν φωτογραφηση . Καταλαβαινω την αναγκη λογω αποστασης μεταξυ μας αλλα ειχαμε συμφωνησει σε σχεση dom/sub και οχι Master/slave . Δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο στο χωρο αλλα σιγουρα ειναι πιεστικο . Δεν θυμαμαι να συναινεσα σε humiliation . Ειναι παρεξηγηση ή απλα κακη μεταχειρηση/επικοινωνια ;
     
  5. Persona

    Persona New Member

    Καλησπερα και ευχαριστω για την ταχεια απαντηση . Υποτιθεται οτι ειναι σχεση dom/sub . Το μελος μ ειπε οτι ειναι προσωρινα αυτα και αργοτερα τα αιτηματα θα ειναι μονο κατα τη διαρκεια των sessions . Εκεινη το αποκαλει επι λεξη slave training οποτε δεν ξερω αν πηρε τα ηνια και μετακινει την σχεση οπου θελει
     
  6. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Έχεις γνωρίσει το άτομο αυτό, βρεθήκατε από κοντά ποτέ;

    Όσο περιγράφεις, έχω την αίσθηση ότι στη θέση σου θα έτρεχα-έφευγα με 1000...
     
  7. Persona

    Persona New Member

    Οχι δεν το εχω γνωρισει απο κοντα ειναι στο εξωτερικο (γνωριστηκαμε μεσω *** οπου μου εκανε την προταση) .
     
  8. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Η κοινή λογική λέει να εξαφανιστεις.
     
  9. Persephone_red

    Persephone_red Dark ambient

    Μην κάνεις τίποτα. Η κατάσταση βρωμάει απο χιλιόμετρα.
     
  10. whisperer

    whisperer Regular Member

    Οπου ακους χρηματικη συναλλαγη να πονηρευεσαι.
    Μακρια κατα τη γνωμη.μου.
    Εκεινο που σκεφτομαι.ειναι πως η εν.λογω ειναι συμβεβλημενη με τους ιστοτοπους που σου ζητησε να εγγραφεις και παιρνει τα ποσοστα που της ανσλογουν απο το.κοσμο που κατευθυνει εκει
     
  11. Traveler

    Traveler New Member

    Έχουν παρατηρηθεί πολλά φαινόμενα εξαπάτησης για εγγραφές σε διάφορα site και ειδικά ερωτικου περιεχόμενου, κάποιοι Και κυρίως καποιες ζητούν να κάνεις εγγραφή σε κάποια σελίδα που εργαζονται και περνουν ποσοστα απο εγγραφες. Έτσι όπως τα γράφεις δείχνει ότι πρόκειται για αυτό και δεν εχει καμμια σχεση με επαφη δυο ανθρώπων με κοινα σημεια. Ακόμα και με την φωτογράφηση που ζητά πιθανών να την θέλει για να μπορεί να εξαπατήσει αλλα άτομα με άλλο προφίλ η να εξυπηρετήσει κάποιες άλλες ανάγκες σχετικά με την δουλειά της.
     
    Last edited: 17 Ιουλίου 2019
  12. Persona

    Persona New Member

    Οποτε ειναι σαν να πληρωνω professional domme ή ειναι scam ? Καταλαβα η αληθεια ειναι πως ειναι υπερβολικα πιεστικη . Και τωρα π σας γραφω μ στελνει για να δει τι εγινε . Μ ζηταει να παρω τηλ την τραπεζα αν δε το δεχεται ή να καλεσω το προσωπικο συμβουλο για να εγκρινει την συναλλαγη . Την καταδικη μ μεσα