Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αμεση Βοηθεια για Πιθανη Απατη

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Persona, στις 17 Ιουλίου 2019.

  1. Jemme53

    Jemme53 Regular Member

    Καθαρή απάτη. Μη γνωριζωντας το άτομο καλά-καλά, ζητάνε προσωπικά στοιχεία; Και φοτωγραφίες κιόλας? Μετά θα πληρώνεις συνδρομή για να μη γίνεις "βασιλειάς του YouTube". Μη κάνεις τίποτα, αδελφέ.
     
  2. Persona

    Persona New Member

    τωρα π το λετε μ ειπε οτι την ΕΣΤΕΙΛΑΝ στην περιοχη π λεει οποτε πρεπει να χετε δικιο
     
  3. Persona

    Persona New Member

    Δυστυχως εχω στειλει καποιες φωτο και ναι περιλαμβανουν γυμνο . Νομιζα λογω απειριας οτι συμπεριλαμβανονται τετοια. Νιωθω τελειως βλακας .
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Πέραν των όσων ανέφεραν και οι υπόλοιποι, υπενθυμίζω πως το D/s είναι είτε ενδιάμεσος σταθμός είτε κατάληξη, σε καμία όμως περίπτωση αφετηρία.
     
  5. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Έπεσες (και εσυ) θύμα της @loutcia και @subwhat. Το κάνουν χρόνια αυτό το κόλπο. 

    Πϊσω ολαταχώς Οδυσσέα   Μην δένεσαι στο κατάρτι

    Υγ : Fake news
     
  6. Φενριρ....

    Φενριρ.... Regular Member

    Εγώ θα γινουμουν καπνός πάντως αυθόρμητα... Κάτι μου λέει προσεχεεεεεε
     
  7. Persona

    Persona New Member

    Ok πιστοποιησα οτι ειναι scam δεν εχω δωσει στοιχεια καρτας δεν εχει παρει ευρω . το μονο π με ανησυχει ειναι μια γυμνη φωτο στην οποια φαινεται το μισο μ προσωπο . Υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να προστατευτω ή να την κυνηγησω ? Εχει το email μου . Πολυ φοβαμαι για blackmail αν και μ εστειλε η ιδια 1 φωτο της με προσωπο και 1 βιντεο
     
  8. Traveler

    Traveler New Member

    Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι προς το παρόν, 1ον γιατί δεν έχεις δεχτεί κάποια απειλή-εκβιασμό και 2ον σε αυτές τις περιπτώσεις δεν ενδιαφέρονται για κάτι τέτοιο γιατι δεν εισαι ο μονος που επεσες στην παγιδα τους ουτε και ο τελευταιος ....εκτός και αν είσαι διάσημο πρόσωπο  
    Θα μπορούσες να κάνεις μια αναφορά του γεγονότος στο φέτ και ίσως να διεγραφαν αυτο το προφίλ αλλά και αυτο άδικος κόπος. Αυτά τα προφίλ είναι σαν την Λερναία Ύδρα. Ένα διαγράφετε 10 ξεπετάγονται.

    Οπότε χαλάρωσε και την επόμενη φορά πρόσεχε.
    Και αν θες ψάξε και λίγο να μάθεις πως μπορείς να προστατευθείς από τέτοιου είδους απάτες και μάθε και γενικά να προστατεύεις τον εαυτό σου στα site αυτά και τα social.
     
    Last edited: 17 Ιουλίου 2019
  9. Persona

    Persona New Member

    Κοιταξτε δεν ξερω τι λογο εχετε για να πιστευετε οτι ειμαι οκ αλλα θα σας εμπιστευτω . Και παλι ευχαριστω πολυ !
     
  10. Traveler

    Traveler New Member

    Κοίτα έχει να κάνει με τον τρόπο που λειτουργούν σε αυτές τις δουλειές.
    Δεν τους ενδιαφέρει ο εκβιασμός η κάποια απειλή. Τους ενδιαφέρει να κάνουν εγγραφές.
    Το πολυ πολυ να δεχτείς κάποια μνμ ακόμα για να σε πείσει ότι πρέπει να κάνεις εγγραφή, μόλις δει ότι δεν σέ πείθει θα ασχοληθεί με αλλά άτομα.
     
  11. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Δεν έχεις απολύτως κανένα λόγο να φοβάσαι εκβιασμο.

    Πρώτον δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που έστειλε φώτο σε άτομο που δεν ξερει, οπότε είναι χιλιάδες οι δυνητικά υποψήφιοι για εκβιασμο.
    Δεύτερον ο εκβιασμός είναι ποινικά κολασιμος και στη χώρα μας και διεθνως, οπότε μια απλή νύξη αν κάνεις ότι θα απευθυνθείς στην Ιντερπόλ αν συνεχίσουν να σε ενοχλούν, φτάνει, για να εξαφανιστούν για πάντα από τη ζωή σου.
     
  12. Persona

    Persona New Member

    Σ ευχαριστω πολυ που πηρες το χρονο να απαντησεις . Γενικα εχω αλλαξει κωδικους ονοματα κλπ σε μεσα κοινωνικης δικτυωσης , εφαγε αποκλεισμο απο παντου και ανεφερα το εν λογω email adress σε σελιδα που ειδικευεται στην καταπολεμηση απατης . Απο κει και περα ελπιζω μικρο το κακο μπορουσε να γινει πολυ χειροτερο