Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αναγκαιοτητα η εναλλαγή στο σεξ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Apetitikos, στις 17 Ιουνίου 2008.

  1. Apetitikos

    Apetitikos Regular Member

    Απο τοτε που θυμαμαι τον ευατο μου ,κυριευομαι απο μια αναγκη για να ζω...
    Μου αρεσει η εναλλαγη στο σεξ. Θελω αρκετα συχνα να εχω νεα παρτενερ για σεξ. Αυτο βεβαια δεν εχει καμια σχεση με το BDS αλλά αν ξερει κανείς γιατι η ψυχοσυνθεσή μου βαριεται το μονιμο ας με διαφωτίσει... Ισως μου φανει χρησιμο.
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Είσαι σε αντιπαράθεση με την ψυχοσύνθεσή σου ή σε σύμπνοια;
     
  3. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Οσον αφορα το σεξ και μονον αυτο, ΔΕΝ μου αρεσει η συχνη ενναλλαγη συντροφων και μαλιστα στην περιπτωση οπως την δικη μου που δεν ειμαι επαγγελματιας.
    Δεν βλεπω τι περισσοτερη δουλεια θα κανει ενα αλλο τσουτσουνι αφου ολα την ιδια "δουλεια" κανουν.
    Δεν ξερω φυσικα αν μιλαμε για περιστασιακες η για μονιμες σχεσεις.
    Ειλικρινα ομως αν εχω μονιμη σχεση το θεωρω αδικο και μη σωστο το να κρεββατωθω με καποιον αλλον.
    Οσο και να μην το μαθει ο δεσμος μου δεν αισθανομαι καλα με τον ιδιο μου τον εαυτο, ενοχλει εμενα την ιδια η αδικια.
    Αλλα και να μην εχω σχεση το περιστασιακο δεν το κυνηγω, αν κατσει εκατσε, δεν θα το βαλω και κρυφο μαραζι.
     
  4. kali crow

    kali crow Guest

    ε ναι ενταξει ...μεχρι μια ηλικια ειναι αναγκαιο για πολλους να εχουν κατα καιρους διαφορετικες παρτενερ στο σεξ η ακομα και συντροφους.
    απο μια ηλικια και μετα ομως κατ' εμε καταντα "αρρωστεια" αν δε μπορεις να στεριωσεις μια σχεση με ενα ατομο σταθερη....
     
  5. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Αναγκαιοτητα η εναλλαγή στο σεξ...


    Ισως γιατι αυτα που ζητάς κ που δινεις στις ερωτικές σου συναναστροφές, είναι πολύ λίγα και άρα επέρχεται ο κορεσμος συντομα.
    Αν το σεξ ειναι το μονο που εχεις να προσφέρεις και το μονο που ζητάς να λάβεις.. λογικό δεν είναι να βαριέσαι...
    όλοι μπορουν να το δώσουν κ αντιστοιχα όλοι να εισπραξουν..
     
  6. zou

    zou

    Απάντηση: Αναγκαιοτητα η εναλλαγή στο σεξ...

    εχω ακουσει και απο αλλους αντρες να το λενε αυτο, αλλα και απο γυναικες.. Οτι βαριουνται το μονιμο και θελουν να βρισκουν "κατι διαφορετικο" καθε μερα.. Οι ειναι ομως αυτοι οι αντρες που οταν μεινουν για λιγο μονοι τους αρχιζουν να κλαιγονται και τοτε ακομα και μια μονιμη σχεση θα τους επαναφερει "στη ζωη" και μετα απο λιγο θα αρχισουν το ιδιο "τροπαριο".. Δεν μιλαω για την ψυχικη παθηση της "νυμφομανιας" αλλα για την "καυλα του διαφορετικου". Ειμαι κατα αυτου και δεν αντεχω προσωπικα να ειμαι με εναν τετοιο αντρα οσο και να τον αγαπαω και οσο και αν εχω προσπαθησει να το αντεξω.. Οσες φορες βγαιναμε εξω και κοιταζε μια κοπελα, ηξερα οτι φαντασιωνοταν να την πηδηξει.. Εκει πληγωνομουνα.. και εκει εφυγα..
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Απάντηση: Αναγκαιοτητα η εναλλαγή στο σεξ...


    ..... εσυ επρεπε να ειχες εμενα ... το πολυ καμια ωρα θα μεναμε μαζι ...   ....
    ασε που προσωπικα δεν μενω μονο στην φαντασιωση .. αλλα προτεινω στην φιλη μου πως ενα λεσβιακο με την απεναντι κοπελιτσα θα ηταν οτι πρεπει για γαρνιτουρα του μεσημεριανου υπνακου ... και που να με δεις οταν βλεπω τηλεοραση και μου αρεσει καποια ... μενω απολυτα ακινητος με ανοιχτο στομα ....
    επισεις ειμαι ακριβως απο τα λες ... δεν αποχωριζομαι την μονιμοτητα μεχρι να βρεθει κατι καλυτερο και φυσικα γκρινιαζω διαρκως
    Το ποιο σεξυ χαρακτηριστικο που εχει μια γυναικα , η μεγαλυτερη ομορφια και γοητεια της , το πρωτο που κοιτω πανω της ... ειναι το "Αλλη" ... αν ειναι η "αλλη" η "ανεξερευνητη" , αυτη που ΔΕΝ εχω , αυτοματως ειναι ελκυστικη ...
    δυστυχως το σουπερ σεξυ χαρακτηριστικο "αλλη" το εχει οποιαδηποτε αλλη εκτος απο αυτη που εχω .....
    και τωρα σκεψου ...
    οτι παρα το θρασσος να το λεω αυτο καταμουτρα ... παραμενουν ερωτευμενες ... ... αντε τωρα να καταλαβεις την γυναικα ...  
    ειναι σαν ενα πλοιο που λιγο το τιμονι χανει αριστερα , λιγο ο καπετανιος χανει το βλεμα του προς τα δεξια .. παντως κατα περιεργο τροπο τα καραβι βαδιζει ευθεια ...
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    το να εναλλάσεις πρόσωπα στην ερωτική σου ζωή δεν σημαίνει ότι ζεις .
    επίσης το ότι ζεις μπορείς να το διαπιστώσεις μέσα από εμπειρίες που δεν τις περνάς επιφανειακά ,σκέψου τι έκανες το σαββατοκλυριακο που πέρασε ,όλα τα μικρά και μεγάλα ...

    υ.γ. ο νεαρός απέναντι με κοιτά περίεργα ... μάλλον κάνω θόρυβο ..
    υ.γ.1 θα συμφωνούσα επίσης με την Mikra_Psemata στην απάντηση νο5#
     
  9. Apetitikos

    Apetitikos Regular Member

    Απάντηση: Αναγκαιοτητα η εναλλαγή στο σεξ...

    Ηρεμα παιδια... Για να μην μπερδευομαστε δεν εχει να κανει με συναισθηματα. Μπορει να ειμαι φουλ δεμενος με μια κοπελα αλλα στη ψυχοσυνθεσή μου λειτουργει ενας μηχαμισμός που αναζητά το καινουργιο. Ευτυχως που η παρτενερ μου ειναι μαζί μου σε ολα. Μεγα΄λο πραγμα αυτο!!!
     
  10. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Αναγκαιοτητα η εναλλαγή στο σεξ...

    Είναι απόλυτα φυσιολογικό να σου "γυαλίζει" κάτι που μπορεί να σου δώσει απόλαυση. Γιατί να μην το μοιραστείς με τον σύντροφό σου; Αρκεί να ξέρεις το είδος της απόλαυσης που θα σου δώσει, για πόσο θα σου το δώσει και τί θα χρειαστεί να κάνεις γι αυτό.

    Προσοχή στα μπερδέματα, θα έλεγα. Μου έτυχε πρόσφατα μια περίπτωση όπου το τυπάκι ήταν παντρεμένο, τα πήρε χαμπάρι η γυναίκα του, άντε να ξεμπλέξεις μετά. Ή φαντάσου την άλλη, που έδωσε μνι και περίμενε δαχτυλίδι αρραβώνων.

    Πόσο γρήγορα μπορείς να τρέξεις, είναι η ερώτηση.
     
  11. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Αναγκαιοτητα η εναλλαγή στο σεξ...

    Δεν γαμώ ποτέ μπροστά στη γυναίκα μου, ίσως επειδή δεν έχω γυναίκα.
    Αλλά και να διέθετα, πάλι δεν θα γαμούσα μπροστά της, ενώ θα την ενθάρρυνα να γαμιέται η ίδια μπρος στα μάτια μου. Θα της ήταν, τότε, κάπως δυσκολότερο να με ζηλεύει.