Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανακύκλωση ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Φεβρουαρίου 2007.

  1. anasia

    anasia Contributor

    Λέει η στατιστική του φόρουμ …
    Ενεργά Μέλη: 622
    Και πόσοι άλλοι να είναι στα διάφορα κανάλια που δεν είναι εδώ ?
    50 ? πολλοί μου φαίνονται αλλά έστω,
    και κάποιοι ακόμα πιο λίγοι έξω τελείως από όλα αυτά .

    Από αυτούς το μεγαλύτερο ποσοστό είναι άντρες υποτακτικοί ,
    Οι σκλάβες και οι υποτακτικές πιο λίγες
    και ακόμα λιγότεροι οι Dom και ακόμα λιγότεροι οι Masters .

    Αυτή είναι η εικόνα πάνω κάτω .

    Ένα 80% περίπου από τις γυναίκες σκλάβες και υποτακτικές
    και άντρες Κυρίαρχους είναι μόνοι , χωρίς σχέση .

    Δεν εξετάζω τους λόγους σε αυτό το νήμα , δεν με αφορούν .

    Αυτοί λοιπόν οι άνθρωποι κατά διαστήματα ψάχνουν για το ‘’ ιδανικό τους ‘’ ,
    και είναι απόλυτα λογικό να θέλουν να μπουν σε μια σχέση
    ( είμαι καλοπροαίρετη).

    Ο β Μαστερ γνωρίζει την β υποτακτική , παίζει ( με την καλή την έννοια ) μαζί της
    για να δει αν του κάνει η όχι και η υποτακτική φυσικά το ίδιο ,
    και διαπιστώνουν πως δεν μπορούν να κάνουν μαζί .
    Απόλυτα λογικό και αυτό .
    Ο β Μαστερ μετά γνωρίζει την γ υποτακτική και η β υποτακτική τον γ Μαστερ
    αλλά και πάλι γίνεται το ίδιο , και μετά ο γ Μαστερ παίζει με την β
    και ο β με την δ και μετά η δ με τον γ ,
    και ο δ με την β που η β ήταν με τον β αλλά και με τον γ
    που ο γ ήταν με την β αλλά και με την γ
    που η γ ήταν πριν με τον β που ήταν πριν με την δ

    ....και επειδή έχω πλεχτεί πάρα πολύ ,
    σταματάω το παράδειγμα εδώ , που όλοι καταλάβατε φαντάζομαι .

    Τέλος ,
    και μετά από όλα αυτά , έχει γίνει κάποια σχέση ( στην καλύτερη περίπτωση )
    αλλά τελικά , μετά από όλα αυτά ,
    σχεδόν όλοι με όλους είναι πάνω κάτω γνωστοί με κάποιο τρόπο …

    Ένας κύκλος που όλοι και όλα γυρνάνε ,
    και το θέμα είναι που πάνε , αφού δεν έχουν κατάληξη .

    Είναι άραγε ποτέ δυνατό, αν τα παραπάνω ισχύουν (και ισχύουν),
    να καταφέρουν δύο απ' αυτούς τους ανθρώπους να οικοδομήσουν μια σχέση
    που να είναι καθαρά δική τους, που να μην κουβαλάει μέσα της κομμάτια,
    αναφορές και αναμνήσεις ,
    απογοητεύσεις , απωθημένα από όλες αυτές τις προηγούμενες ;
    Είναι δυνατό, έτσι όπως όλοι μας έχουμε αξεδιάλυτα δεθεί,
    να αποφύγουμε τελικά στις σχέσεις μας την παθολογία της '' αιμομιξίας '' ;
     
  2. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Υποθέτω ότι δεν ήσουν ποτέ σε σχετικά κλειστή, μακροχρόνια παρέα; Μια καλή φίλη από την άλλη άκρη του Ατλαντικού (και πρόσφατα από τη νοτιότερη ήπειρο του πλανήτη) μου έμαθε και τον όρο «clusterfuck», που αναφέρεται σε τέτοιους κύκλους. Έχω περάσει από 2-3, κι έχω φλερτάρει με άλλους 2-3.

    Ελάχιστα διαφέρει αυτό που περιγράφεις από το τι συμβαίνει κάθε φορά που αλλάζεις vanilla σχέση. Προσωπικά κουβαλάω όσα περιγράφεις και πολλά παραπάνω από κάθε σχέση μου, όσο σύντομη κι αν ήταν. Ένα σημαντικό κακό του να είσαι πολυερωτικός είναι ότι μπορείς να πληγωθείς από πολλά άτομα ταυτόχρονα.
     
  3. (χαμογελά)

    Έξοχο thread και ο τίτλος κατάλληλος (ένας εναλλακτικός θα μπορούσε να είναι: TO ΔΟΚΙΜΑΣΤΗΡΙΟ)

    Ας τα πάρουμε ένα-ένα

    καταρχάς θα συμφωνήσω με τους αριθμούς (αν και δεν έχω κάτσει να μας απαρυθμίσω με το δάχτυλο χοντρικά πάνω κάτω έτσι είναι) αλλά με μια διόρθωση:

    το 70 τις εκατό του φόρουμ είναι άντρες (mostly subs/slaves και Masters λιγότερο Doms και bottoms)

    το 20 τις εκατό είναι γυναίκες (slaves / subs)

    το 7 τις εκατό είναι γυναίκες (Mistress / Domme)

    και μόλις το 3 τις εκατό είναι switch και πάλι άντρες

    οπότε έχουμε ένα ποσοστό 73 τα εκατό άντρες (από το 73 άντε το 13 - μην πω λιγότερο -να είναι δεσμευένο και συνάμα free φυσικά άρα έχουμε 60 τα εκατό free stuff απο αυτά τα ποσοστά βέβαια το μεν sub κοινό είναι απελπισμένο και το Master κοινό οργισμένο που δεν βρίσκει)

    και 27 τις εκατό γυναίκες (με μόνο ένα 7 τα εκατό να είναι free και με το 20 τις εκατό είτε δεσμευμένο με τάσεις ελιτισμού και χειραγώγησης στο υποσύνολο είτε ντεμι-δεσμευένο επί του δοκιμαστηρίου πάλι με τα ίδια χαρακτηριστικά)

    καλά τους switch τους φουκαράδες τους βγάζω απέξω

    οπότε έχουμε ένα 60 τις εκατό ανδρών που ψάχνει - ψάχνεται
    και ένα 7 τις εκατό των γυναικών που επίσης ψάχνεται και ψάχνει

    δηλ. σε κάθε γυναίκα αντιστοιχούνε 10 άντρες (διόλου άσχημον ποσό τυχερούλες)

    αλλά... όταν έχεις μια τόση μεγάλη γκάμα προσφοράς όλο και κάτι θα σου ξυνίσει
    οπότε σαν καλή γυναίκα θα κοιτάξεις και το εμπόρευμα της δίπλανής και μετά....ΜΗΛΟΣ

    ύστερα σαν καλή κουτσομπόλα θα πρέπει να γράψει και να μιλήσει για τα κατορθώματά της, θα πρέπει να μηδενίσει τις κόλλες κάποιων και να βάλει 20 σε έναν εκλεκτό (τον ΑΓΙΟ ΚΥΠΡΙΑΝΟ που ανέφερα σε άλλο thread) ... και τελικά να επιλέξει βάση... vanilla τελικά προτύπων ποιος το μαμεί το sm Και το bdsm αφού παίζει έρως με τον παίδαρο (Καταλαβένετε όλοι τι ενωώ)...μετά όταν το αυγό κόψει (και δεν θα αργήσει) θα γυρίσει σαν βρεμένη γάτα και θα διατυμπανίσει σαν άλλη ΑΝΝΑ ΔΡΟΥΖΑ: Μα τι στο διάλα θέλω επιτέλους οι γυναίκα????

    Όσο για τους άνδρες...οι φουκαράδες οι subs (που οι περισσότεροι είναι φετιχιστές) αναρωτιούνται γιατί τόση δισκολία στον τόπο μας να βρείς κάτι ιδανικό όπως ένα όμορφο κορίτσι....όσο για τους Μasters και wannabe Μasters αυτοί πέφτουνε στην παγίδα ρίξε τσιμέντο στο διπλανό σου μπας και σε προσέξουνε ότι έχεις όρχεις και μερικοί που ήσαντε τυχεροί στας πρώτας 10 επιλογάς τώρα βαράνε κάρτα άνεργου bdsmήτη ρουφώντας ηχηρά τον καφέ τους και διαπυστόνοντας...τελικά πολύ μούφα η ιστοριά με το φόρουμ δεν θα την ξαναπατήσω.

    (στο Bιλαμπάχο ακόμα τρίβουνε)
     
  4. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Πολύ καλό θέμα (και πάντοτε επίκαιρο  )
    Δεν θα μπλεχτώ με την αριθμολογία, θεωρώ πως οι προλαλήσαντες με κάλυψαν με τις ζοφερές πλην όμως αληθείς τους καταθέσεις.
    Πείτε με πικρόχολο, πείτε με δύσπιστο, πείτε με γκρινιάρη, είναι όμως καιρός που έχω σχηματίσει την εντύπωση πως μερίδα ατόμων αναζητούν ερωτικό σύντροφο και αυτό αποτελεί το κατ' ουσίαν κίνητρο εισόδου τους στην κοινότητα (και μετά ανακάλυψα και την Αμερική). Θεμιτό, ειδικά την στιγμή που το ίδιο το forum στηρίζει την δυνατότητα προσέγγισης μέσω αγγελιών και προσωπικά θεωρώ ευχής έργο να συμβεί κάτι τέτοιο. Η αλήθεια όμως είναι πως υπάρχουν δυο υποκατηγορίες που κάνουν την αναζήτηση να χωλαίνει:
    α) είτε γίνεται μια εκστρατεία συλλογής εφήμερων kikny εμπειριών, υπό το πρόσχημα της αναζήτησης Κυρίαρχου ή υποτακτικού με στόχο την υποταγή, οπότε μιλάμε για εξαπάτηση στο όνομα της βιτσιόζικης ξεπέτας.
    β) είτε αποσκοπεί στην αύξηση του "body count", καλλιεργώντας ως έξωθεν μαρτυρία την εικόνα του/της "μπαρουτοκαπνισμένου/ης BDSMίτη/ίτισσας", αυξάνοντας την δυναμική των "μετοχών" του/της, ώστε να έχει πρόσβαση σε μεγαλύτερο κομμάτι της πίτας.

    Εδώ διχάζομαι αγαπητή anasia...
    Η (δυστυχώς; ) εναπομείνασα ρομαντική μου φύση με συμβουλεύει πως όλοι μας είμαστε στην θέση που βρισκόμαστε ως αποτέλεσμα του συνόλου των εμπειριών που ζήσαμε και τυχαίων συγκυριών. Όταν, λοιπόν, αναπτυχθεί χημεία μεταξύ δυο (πιθανόν και περισσοτέρων) ατόμων, είναι αποτέλεσμα και των εμπειριών της "αιμομιξίας". Συνεπώς, καλώς καμωμένη η "κοινοκτημοσύνη".
    Στον αντίποδα, ο (δυστυχώς; ) αυξανόμενος κυνισμός μου κραυγάζει πως το όλο σκεπτικό αυτής της "σταυροφορίας" είναι αυτό που χαρακτηρίζει ο Sweet Distress ως "δοκιμαστήριο", ως κάτι από πάγκο λαϊκής δηλαδή. Λογική του "αρπάχτε όσους/ες περισσότερους/ες μπορείτε, μπας και βρείτε τον γκόμενο. Μια δοκιμή θα σας πείσει." Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να στηθεί εν τέλει ένα σκλαβοπάζαρο, αλλά άνετα μπορεί να στηθεί ένα νυφοπάζαρο.
    Τελικά, η αλήθεια (θα πρέπει λογικά να) βρίσκεται κάπου στην μέση... όποιος με ρωτήσει "προς τα που κλίνει περισσότερο;" ας ρωτήσει ποιος του απάντησε, ο Dr Jeckyll ή ο Mr. Hyde....
     
  5. Astir

    Astir Guest

    Θεωρώ πως η απάντηση της zinnia, δια στόματος Λουκιανού, δεν αφήνει περιθώρια για περαιτέρω συζήτηση πάνω σ' αυτό το θέμα.

    Α.
     
  6. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Ανακύκλωση ...



    ποια ειναι η απαντηση της zinnia εν ουσια , Astir
    που δεν αφηνει περιθωρια για περαιτερω συζητηση ?

    το τραγουδακι ?

    δεν ειδα να απαντησε η zinnia στις ερωτησεις μου ,
    ουτε και εσυ που βρισκονται στην τελευταια παραγραφο .

    αν ηθελα να εβαζα το τραγουδακι αντι του κειμενου μου ,
    το ηξερα και εγω .




    Υ,Γ

    εχω ζητησει να διαγραφει . τα τραγουδια τα βαζουμε στο αλλο νημα ,
    στα '' αγαπημενα ''
     
  7. Πέρα από το χιούμορ όμως να σταθούμε σε κάτι

    κάποιοι που έχουνε σκοπό να οικοδομήσουνε κάτι
    θα πούνε σε όλο το φόρουμ - και αυτό θα το πεί ο Κυριάρχος (σας αγαπάμε σας εκτιμάμε...αλλά ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ μπουχτήσαμε με τις μάχες σας και τις απόψεις σας) - byezz Και θα τα λέμε πιο σπάνια...το ένα από τα πολλά που πρέπει να μάθει μια υπό (με βάση τα δικά μου πρότυπα) είναι να απομονώνεται κατά διαστηματα και να μένει μόνη με τον Κυρίαρχό της.

    και λίγο χιούμορ

    Ωστόσο καμία δεν το κάνει διότι η διαρκής προσφορά παληκαριών (πουτσόκρεμας και όχι sm) είναι αρκούντος δελεαστική που και την πιο σωφρονημένη subitsa την κάνει να νιώθει μια ΘΕΑ επί της γης για όλα τα θερμόκαυλα αρσενικά (κοινώς κάτσε να αρπάξουμε τώρα που γυρίζει)

    Φεύγει λοιπόν το βραδάκι για να πάει από τον Μαστερ σπίτι της η δουλτσινέα...και στην γωνία την περιμένουνε άλλοι εννέα (αρκετό για να τονόσει την θυληκότητά και ωραιπάθειά της που by the time που θα έχει πάρει την μισή Αθήνα, Επαρχία και νησά το μέγεθος της θα φτάνει το μέγεθος της Ελλάδας το λιγότερο)

    Η απουσιά ηδονής (με τον τρόπο που θα το περίμενε η wannabe sub) και η τηθάσευση με παράλληλη απομόνωση είναι η μόνη λύσις (όχι σαν μορφή εκδίκησης - που κρύβει μια δόση έντεχνης ειρωνίας αλλά σαν άσκηση) και το 1ο σημαντικό στάδιο της υποταγής για ένα Κυρίαρχο που σέβεται το σαδιστικό του ένστικτο (κοινώς ΘΑ ΦΑΣ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΘΟΡΙΣΩ ΕΓΩ)
     
  8. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Ανακύκλωση ...

    Πολύ ωραίο θέμα.
    Κατά την άποψη μου αυτό γίνετε βασικά επειδή είναι πολύ μικρός ο χώρος, ένας άλλος λόγος που γίνεται αυτή η γρήγορη εναλλαγή συντρόφων γίνετε επειδή οι περισσότεροι δεν γνωρίζουμε τι πραγματικά ζητάμε , δεν γνωρίζουμε τον εαυτό μας δλδ. Με αποτέλεσμα αυτό να μας βάζει να δοκιμάζουμε (κακός τρόπος). Η ανάγκη που έχουμε να ζήσουμε κάποια πράγματα να δοθούμε μας μοιράζει και αναλωνόμαστε άσκοπα εδώ και εκεί.
    Λείπει η υπομονή.
     
  9. Xμμμ για πια υπομονή μιλάμε απαλή_κρυσταλλία??

    Δεν φτάνει μόνο ένας "ΕΚΛΕΚΤΟΣ" (άγιος Κυπριανός) να σου εμφυσίσει υπομονή

    either u got it or not από πρίν

    ξέρετε κάτι... (μιλάω για όλες τις τσούπρες) μερικές φορές για να καταφέρεις κάτι πρέπει να πιστέψεις απο πρίν σε αυτό δηλ. αν ΔΕΝ προθερμάνεις τον εαυτό σου (με βάση το στάτους σου ή την κλίση σου) ότι οκ είμαι sub αλλά δεν έχω Κυρίαρχο, έχω ανάγκες, αλλά σου αναγνωρίσεις ότι είσαι και μια καλομαθημένη ρουφοκαυλέτα που έχει μάθει ότι κάθε φορά που ανήγει το mirc έχει μια πλειάδα υποτακτικών - τελικά - Αφεντάδων στη σειρά που με το τρόπο τους παρακαλάνε για λίγη εμπειρία (διακυρίσοντας το δικό τους Μανιφέστο της Κυριαρχικής Ορθότητας) εεε μήπως λέω μήπως πρέπει να αναρωτηθείς οκ..βρήκα τον IΔΑΝΙΚΟ ναι αλλά του ιδανικού του αρέσει αυτό το στύλ μου (ΟΧΙ) μήπως πρέπει τότε αντί να την λακύξεις ή να μιλάς με άλλους 60 ή εκατό για το τι είναι τι..να πεις για σούζα βρε κορίτσι μου...θα προιδεάσω τον εαυτό μου στο να κάνω ότι μου ζητηθεί χωρίς πολλά πολλά ανοίγματα απο εδώ και εκεί...θα προιδεάσω τον εαυτό μου σαν sub (μιας και νιώθω να με ολοκληρώνει) ότι τέρμα η ρουφοκαυλέτες δώθε κήθε...ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ και ΣΕΒΑΣΜΟΣ σε αυτόν που επέλεξα και με επέλεξε για σύντροφο σκλάβα/sub με τις όποιες του ιδιαιτερότητες.

    Να το θέσω πιο ωμά

    Άλλο πράμα ψάχνω για υποταγή σε ένα πλαίσιο D/s και σαδομαζοχιστικά παίγνια και τιμωρίες / πειθαρχίες εντός αυτής και άλλο πράμα ψάχνω να βρω τον κατάλληλο γκόμενο να κάνω πρωτίστος την καύλα μου ιωθετόντας poly (οne night stand) συμπεριφορές που σχετίζονται με το αρσενικό στοιχείο και ουχί τόσο με το θυληκό. Για αυτό και υπάρχει και η vanilla ζωή με τα κοροιδάκια της, τους πλούσιους, τους Ματσό και ούτε ο καθεξής

    το είμαι μπερδεμένη δεν είναι άξιο σαν συγχωροχάρτι όταν η ηλικία ξεπερνά τα 21-25

    Εγώ ήξερα πάνω κάτω τι ήθελα από τα 17-18 (μην πω και πιο πρίν)
     
  10. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Ανακύκλωση ...

    Αγαπημένε μου Sweet_Distress   μιλάω για την υπομονή να περιμένουμε να μην βιαζόμαστε.
    Και ίσως σε πολλές περιπτώσεις να μην ψάχνουμε.
     
  11. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Θα ζητήσω από όλους να μην γίνει ένα ακόμα καλό thread παλαίστρα.
    Δεν θα ήθελα να δω προσωπικές κόντρες.
    So far, so good... ας μείνει έτσι.
     
  12. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Ανακύκλωση ...

    η γενίκευση δεν οδηγεί πουθενά