Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανδρες μονοι, γυναικες μονες....τι φταιει?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 27 Ιανουαρίου 2012.

  1. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Επειδη ειμαι περιεργο γατι και παρατηρητικο και ολες τις εικονες που αποθηκευω στον σκληρο μου τις επεξεργαζομαι σαν την κατσικα που αναμασα την τροφη οταν βρεθω σε γαληνιο περιβαλλον και ωρα περισυλλογης, θα σας πω τι ειναι αυτο που με θλιβει εδω και χρονια.

    Ουσα γατι της γενιας του 80, που οι νεαροι καβαλουσαν τα παπακια και τις βεσπες και την επεφταν στον δρομο σε οτι κινουταν και ανεπνεε, χαλιεμαι οταν βλεπω οπου και να παω, γυναικοπαρεες και ανδροπαρεες.

    Λες και εχει υπογραφει ατυπη συνθηκη μεταξυ τους, να μην συναναστρεφονται ο ενας τον αλλον.
    Οι ανδρες εχουν χασει το ενστικτο του κυνηγου, ή τους το αφαιρεσαν οι γυναικες με την απαξιωτικη τους συμπεριφορα.
    Σπανια ενας ανδρας θα την πεσει σε μια γυναικα, φοβουμενος την κλασσικη αρνηση πλεον ή το βλεμμα του "τι εισαι εσυ? εξωγηινος?"

    Ολοι προσεγγιζουν τον αλλον απο το ιντερνετ και τα εχεγγυα πια για το ποιος εισαι και απο που ερχεσαι ειναι το facebook και τα συναφη site.

    Για καλη μου τυχη, ειμαι δεσμευμενη με καποιον που με προσεγγισε καταμουτρα και με θαρρος.Αν ημουν ελευθερη θα ημουν δυστυχισμενη πιστευω, μιας και δεν απολαμβανω το chat και την συνομιλια μεταξυ υαλινων κοσμων.

    Και αναρωτιεμαι.....ωρε μοθρλαθηκατε ολοι? Ανθρωποι ειμαστε, οχι προφιλ σε μια οθονη. Βγειτε, κυκλοφορηστε, μιληστε, χαμογελαστε, στειλτε ματιες σε οποιον γουσταρετε, δειξτε του οτι τον θελετε, πειτε του οτι σας αρεσει.....τι εχετε να χασετε? αστερακια απο την αξιολογηση προφιλ?

    Δεν υπαρχει πιο απολαυστικη προσεγγιση απο το φλερτ! Η αγωνια, το χτυποκαρδι, το τραυλισμα ισως....η προσπαθεια να γινεις αρεστος και να κερδισεις αυτο που επιθυμεις. Αν σταματησω να φλερταρω θα πεθανω.....Ρωτηστε την Anasia τι επαθε το καλοκαιρι.....χαχαχαχχα!

    Μηπως να κανουμε μια επιστροφη στο παρελθον και να ξεκινησουμε το χομπυ του καμακιου και παλι? Λεω μια γνωμη....εσεις?
     
    Last edited by a moderator: 18 Απριλίου 2014
  2. TheEgg

    TheEgg Regular Member

    Απάντηση: Ανδρες μονοι, γυναικες μονες....τι φταιει?

    Και για να σας έρθει η όρεξη και να πάρετε λίγο θάρρος μπορείτε να ακούσετε αυτό το τραγουδάκι.

    "We don't have to be stars exploding in the night
    Or electric eels under the covers
    We don't have to be
    Anything quite so unreal
    Lets just be lovers"

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Ανδρες μονοι, γυναικες μονες....τι φταιει?

    Ωραιο το τραγουδακι κι ευχαριστουμε, (θαρρος σιγουρα χρειαζεται.....)αλλα θα θελατε να μας πειτε και την αποψη σας?
     
  4. TheEgg

    TheEgg Regular Member

    Απάντηση: Ανδρες μονοι, γυναικες μονες....τι φταιει?

    Προσωπικά δεν βρίσκω τίποτα κακό στο να γνωρίζονται οι άνθρωποι από το internet, σε κάποιους ταιριάζει πιο πολύ αυτός ο τρόπος.
    Κάποιοι από εμάς είναι ντροπαλοί και κάποιοι άλλοι φοβούνται να πλησιάσουν κάποιον που θα γνωρίσουν in "real life". Ειδικά αν ψάχνεις κάτι "ιδιαίτερο" όπως κάποιον με ίδια "ιδιαίτερα" γούστα όπως τα δικά σου. Και μιας και δεν φοράμε ταμπελίτσες που να λένε "είμαι αγόρι αλλά τον παίρνω με ευχαρίστηση" καμιά φορά το internet βοηθάει για την πρώτη επαφή.
    Το μεγάλο λάθος που κάνουν πολλοί είναι να κρατάνε αυτή την online επαφή για πολύ καιρό χωρίς να συναντηθούν από κοντά. Έτσι φτιάχνουν μέσα στο κεφάλι τους μια εικόνα για τον άλλο η οποία είναι μακριαααααά από την πραγματικότητα.
     
     
  5. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Απάντηση: Ανδρες μονοι, γυναικες μονες....τι φταιει?

    Σωστά τα λες astrovroxi. Μας έχει ρημάξει ο φόβος της απόρριψης.
     
  6. Emiris

    Emiris Regular Member

    Ο μόνος τρόπος που έχω να βρίσκω κοπέλες είναι το φλερτ. Δεν θα πω το καμάκι γιατί δεν νομίζω ότι το κατέχω το άθλημα.
    Έχω σταματήσει προ πολλού να φλερτάρω στις βραδινές εξόδους. Συνήθως βγαίνω έξω με τη σχέση μου η με παρέα για την παρέα, και όχι για να φλερτάρω.

    Φλερτάρω όμως συνεχώς όταν είμαι χωρίς σχέση κατά τη διάρκεια της ημέρας. Στις καθημερινές δραστηριότητες. Όχι βέβαια σε κοπέλες του άμεσου επαγγελματικού μου περιβάλλοντος, αλλά σε όποια κοπέλα τύχει να γνωρίσω κατά την εργασία μου που να μην σχετίζετε όμως άμεσα με αυτήν, κατά τη διάρκεια της ημέρας και φυσικά μου αρέσει.

    Ο τόνος του φλερτ είναι πάντα ήπιος, και αυτό γιατί δεν έχω κάποιο άμεσο σκοπό όταν της μιλάω (πχ να τη ρίξω στο κρεβάτι), αλλά προσπαθώ να τη γνωρίσω και να δω αν ταιριάζουμε σαν άνθρωποι και αν με συγκινεί η θηλυκότητα της. Αν βλέπω ότι μου αρέσει πολύ όσο τη γνωρίζω τότε το φλερτ γίνεται όλο και πιο έντονο. Περισσότερο με ενδιαφέρει να μου αρέσει σαν κοπέλα και σαν θηλυκό παρά να ανταποκρίνεται στο φλερτ. Βέβαια, αν είναι τελείως αρνητική καταπίνω τη χυλόπιτά μου και πάω σε άλλη παραλία.

    Επίσης βασική προϋπόθεση για να φλερτάρω μία κοπέλα είναι να μπορέσω έντεχνα να την απομονώσω από το περιβάλλον. Δεν μπορώ να την φλερτάρω αν στο τραπέζι υπάρχουν και άλλοι και ακούνε για παράδειγμα. Πρέπει να βρω τρόπο να είμαστε μόνο οι δυο μας που μιλάμε, και ας έχει ένα σορό κόσμο τριγύρω.

    Τέλος, δεν φλερτάρω κοπέλες που γνωρίζω μέσω φίλων και γνωστών. Αυτό που κάνουν οι περισσότεροι δηλαδή δεν μπορώ να το κάνω εγώ. Θέλω η κοπέλα να είναι άγνωστη και να τη βλέπω για πρώτη φορά, ή να είναι μία που έχω βάλει στο μάτι από το κοντινό μου περιβάλλον στις πρωινές μου ή απογευματινές συναναστροφές.

    Με λίγα λόγια, για εμένα τουλάχιστον το καμάκι δεν έχει πεθάνει αλλά έχει αλλάξει κάπως χαρακτήρα. Και η αλήθεια είναι ότι δεν θα πεθάνει ποτέ γιατί η ζωή χωρίς κοπέλα είναι ασπρόμαυρη και η ανάγκη που νιώθεις να γνωρίσεις μία όταν είσαι καιρό χωρίς σχέση είναι πολύ έντονη.
     
  7. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Ανδρες μονοι, γυναικες μονες....τι φταιει?


    Προσωπικά συμφωνώ με την ιδέα Astrovroxi. Αρκεί να υλοποιηθεί από τις γυναίκες  
     
  8. kinkious

    kinkious New Member

    Απάντηση: Ανδρες μονοι, γυναικες μονες....τι φταιει?

    Λες ε;

    Μια πρόσφατη πολύ απλή εμπειρία μου:

    Χθες, βροχή, πλησιάζω διάβαση για να περάσω απέναντι, μόλις έχω παρκάρει το αυτοκίνητο.
    Στη διάβαση περιμένει όμορφη κοπελίτσα, χωρίς ομπρέλα, βρέχεται.

    Ανοίγω ομπρέλα, στέκομαι δίπλα της, σε απόσταση ασφαλείας κ απλά τεντώνω το χέρι μου με την ομπρέλα ώστε να μη βρέχεται, την κοιτάζω χαμογελώντας κ της λέω "δε θα σε χρεώσω".

    Χωρίς να με καλοκοιτάξει, απλά κάνει μισό βήμα κ στέκεται εκτός ομπρέλας.

    (σημ. είμαι εμφανίσημος κ ήμουνα καλά ντυμένος)

    Τα συμπεράσματα δικά σου  
     
  9. Libertin

    Libertin Regular Member

    Απάντηση: Ανδρες μονοι, γυναικες μονες....τι φταιει?

    Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να την πέσω... Όποιος μου δώσει μια λογική απάντηση, κερδίζει λουκούμι. Τα κοριτσάκια εδώ μέσα, σκεφτείτε η κάθε μία σας τι λόγο θα είχε κάποιος να σας την πέσει. Και λίγα λέω..
     
  10. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Ανδρες μονοι, γυναικες μονες....τι φταιει?

    Tι φταίει ?
    Μα είναι ήδη γνωστό !
    Στο μεγαλύτερο ποσοστό φταίει η ανασφάλεια και η επιφυλακτικότητα των γυναικών.
    Όποιος ......της την πέσει ......έχει 95% πιθανότητες να φάει πόρτα. Άρα γιατί να το κάνει ?
    Άσε δε ότι πολλές προκαλούν μόνο και μόνο για να ικανοποιήσουν την φιλαρέσκειά τους, να τονώσουν το "εγώ" τους και στην συνέχεια δίνουν πόρτα.
    Πολλές φορές δεν έχουν ξεκαθαρίσει και οι ίδιες μέσα τους ....τι θέλουν...
    Μου έχει τύχει περίπτωση γυναίκας που ανταποκρίθηκε μετά από .......ενάμισυ χρόνο....!
    Και στην συνέχεια ήταν ευτυχισμένη μαζί μου.
    Όταν την ρώτησα γιατί άργησε τόσο, ......μου απάντησε ότι άργησε γιατί φοβόταν ....
    Και σε δεύτερη ερώτηση "τι ακριβώς φοβόσουν ?" ...απάντηση ....."δεν ξέρω,...φοβόμουνα γενικώς".
    Επίσης πολλές ενώ δίνουν την εντύπωση ότι ....ψάχνονται, στην πραγματικότητα, ....-ακίζονται ...
    Νομίζω ότι και εδώ στην μεσογειακή Ελλάδα έχουμε πάρει το δρόμο της βόρειας και δυτικής Ευρώπης στο θέμα αυτό. Εκεί όσο πάνε οι πραγματικοί άντρες λιγοστεύουν.Ή το γυρνάνε .....το παραμύθι........ ή καταντάνε μπεκρούλιακες ...
     
  11. vautrin

    vautrin Contributor

    Όταν κάποιος σας την πέφτει, είναι πέφτουλας και λιγούρης.
    Όταν δεν σας την πέφτει κανείς, είναι άτολμος, δειλός κι αναποφάσιστος...
    Άντε βγάλε άκρη...
     
  12. Emiris

    Emiris Regular Member

    Re: Απάντηση: Ανδρες μονοι, γυναικες μονες....τι φταιει?



    5% πιθανότητα επιτυχίας δεν είναι άσχημα. Μιλάω σοβαρά, δεν προσπαθώ να κάνω τον εξυπνάκια.
    Σημαίνει ότι σε κάθε 20 κοπέλες που φλερτάρεις η μία σου ανάβει το πράσινο φως. Άσχημα είναι;;;
    Δηλαδή τι περιμένετε ρε παιδιά; Να πέσουν στα πόδια μας από τη γοητεία μας; Μη ξεχνάτε ότι αυτές είναι το ωραίο φύλο, όχι εμείς.