Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανδρες μονοι, γυναικες μονες....τι φταιει?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 27 Ιανουαρίου 2012.

  1. Maximos

    Maximos New Member

    Μα φταίμε ΕΜΕΙΣ!

    Πόσες φορές εχω βρεθεί στο πάγωμα: να της μιλήσω ή να μην της μίλήσω, με κοιτάει δεν με κοιτάει κλπ.
    Μα η αλήθεια κρυβεται στο αν πραγματικά μου άρεσε ή απλά ήθελα να γνωρίσω γυναίκα για σεξ ή για να
    περάσω όμορφα εκεί που ήμουν. Αυτή η διαρκής εμμονή μου για ΣΕΞ πολλές φορές με οδήγησε σε γυναίκες,
    που δεν μου ταίριαζαν μα με ικανοποιούσαν, σε παρέες για κακα παιδιά, μονο που σιγα σιγα ανακάλυψα, ότι
    ήταν τα "κανονικά παιδιά", όπως λέει και το τραγούδι απο το συγκρότημα Τρύπες

    Δεν μιλάμε γιατί δεν μιλάμε γενικότερα. Απλά συνυπάρχουμε και ανοιγουμε τα στόματα μας, ως μια μορφή εκφρασης,
    στο σπίτι, στην δουλεια, στο μπαράκι. Φωνάζουμε αυτό κάνουμε, δεν μιλάμε! Φωνάζουμε στα φανάρια, στιςε εκδηλώσεις,
    μέσα στο σπίτι, παντού. Φωνάζουμε, κράζουμε και δικάζουμε μα δεν μιλάμε.

    Πείτε μου, ποιος μιλάει με τα μάτια της καρδιάς και όχι του μυαλού; Ποιός; Ποιά;
    Εχετε νοιώσει ποτέ την διαφορά;

    Αυθόρμητος λόγος που φανερώνει την όμορφη μας ψυχή, διότι όμορφη θελουμε να 'ναι
    Χαριτωμένες λέξεις που στολίζουν την στιγμή, διότι σεβόμαστε την ύπαρξη όλων
    Πονηρά νοήματα, διότι τα αυτια μου πρώτα να σε ερωτευτούν και το κορμί μου μετά να σε υποτάξει
    Μα πάνω απο όλα ΑΠΟΔΟΧΗ γιατί μπορεί να μην σου ταιριάζω, να μην μου ταιριάζεις,
    να μην ταίριαξε η στιγμή

    Καλημέρα, Καλό Μήνα!
    Μάξιμος Ε.
     
  2. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Το μνημόνιο.
     
  3. boulakos

    boulakos Regular Member

  4. rea..

    rea.. Contributor

  5. Slk_200

    Slk_200 New Member

    Το πρώτο πράγμα που σκέφτεται κάποιος όταν πρόκειται να πλησιάσει μια γυναίκα είναι τι να τις πω.
    Αυτό είναι το νούμερο ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι περισσότεροι για την προσέλκυση και προσέγγιση μιας γυναίκας
    Όλα τα παραπάνω έρχονται σε αντίθεση όταν θέλεις να γνωρίσεις κάποιον η κάποια και μάλλον θα ακουστεί περίεργο όμως η τακτική που πρέπει να ακολουθήσει κάποιος η κάποια στην αναζήτηση νέων συντρόφων είναι σε μεγάλο βαθμό πολύ διαφορετική από εκείνη που θα χρειαστεί να υιοθετήσει προκειμένου να χτίσει και να διατηρήσει μια ομαλή μακροχρόνια σχέση .τα επικοινωνιακά εργαλεία διαφέρουν και αυτό γιατί τα συναισθηματα που θέλεις να προκαλέσεις είναι στο μεγαλύτερο μέρος τους διαφορετικά.
    Ακόμα λοιπόν κ να έχεις ένα πολύ καλό επίπεδο στο να φλερτάρεις κ να διακρίνεις τις καλές περιπτώσεις ατόμων που πραγματικά αξίζει να επενδύσεις τον χρόνο σου κ να ασχοληθεις προκειμένου να έχεις μια ποιοτική σχέση διάρκειας πρέπει να θέσεις στόχους και νέες προτεραιότητες.
    Για παράδειγμα το να είσαι συνέχεια αινιγματικού χαρακτήρα κ να θέτεις νέες προκλήσεις στον σύντροφό σου να κυνηγάει συνέχεια κ να επιζητεί το ενδιαφέρον σου μπορεί σε πρώτη φάση να είναι ιδιαίτερα ευχάριστο και αναζωογονητικό είναι όμως έντομα κουραστικό όταν γίνεται σε συνεχή βάση όταν υπάρχει από κοινού παραδοχή ότι θέλετε να ζήσετε ο ένας με τον άλλον .
    Το να έχεις ομορφιά γοητεία ετοιμότητα πνεύματος και χιούμορ δεν είναι πλέον αρκετά.
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δε ξέρετε τι θέλετε;!  
     
  7. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

  8. MrsBorealis

    MrsBorealis Me before you

     
    Απλά τα πράγματα χεχε
     
  9. Invisible Ypsilon

    Invisible Ypsilon Regular Member

    Κρατάει χρόνια αυτή η κολώνια... Αυτή η μάχη...

    What kind of woman is this?

    What kind of man loves like this?

    What the hell are we looking for?



     
  10. Passion

    Passion Rigger

    Η ευθύνη δεν ειναι αποκλειστικά τον αντρών.. Βέβαια υπάρχουν άντρες που οι τρόποι τους θυμίζουν neanterthal! Ωστόσο οι εποχές άλλαξαν.. Ο άντρας δεν πλησιάζει μια κοπέλα για φλερτ αν δεν έχει σαφή σημάδια ότι ενδιαφέρετε για γνωριμία και εκείνη.. (έντονο βλέμμα, χαμόγελο, κτλ...) μιλώντας για τον εαυτό μου, αποφεύγω να πλησιάσω κάποια χωρίς να υπάρχει κάποιο σημάδι για να αποφύγω τις περίεργες αντιδράσεις... Σέβομαι πως σε κάποιες κοπέλες μπορεί να μην αρέσω, η να έχουν σχέση και να μην ενδιαφέρονται, όμως θεωρώ πως τις τιμώ κάνοντας φλερτ σε αυτές! Ακριβώς γιαυτόν τον λόγο θυμώνω με τις απαίσιες συμπεριφορές τύπου ( στο διαολο ρε έχω σχέση) και πλέον φλερτάρω μονάχα όταν υπάρχουν σαφές ενδείξεις πως έχει διάθεση!

    Τιμήστε αυτόν που σας φλερτάρει γιατί σας τιμάει φλερταροντας σας, μιλώντας του όμορφα αν δεν ενδιαφέρεστε και σιγά σιγά τα πράγματα θα αλλάξουν! !
     
  11. Slk_200

    Slk_200 New Member

    Συμφωνώ με τα περισσότερα αλλά από την εμπειρία μου μιλάω κ μόνο ποτέ καμία δεν ήταν αγενης του στυλ που αναφέρεσαι παραπάνω ...
    Ίσα ίσα η γυναίκες πλέον είναι δεχτικες στο φλερτ από αποιαδηποτε άλλη φορά αν πας με μη απειλητικό τρόπο ώστε να τη γνωρίσεις το μόνο αρνιτικο πράγμα που μπορεί να συμβεί είναι να μην συμβεί τίποτα .
     
  12. iolanda

    iolanda Contributor

    Ένας ακόμη λόγος είναι όταν δύο άτομα δεν τοποθετούν τη σχέση στον ίδιο βαθμό προτεραιότητας.