Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανελέητα και Χωρίς Οίκτο!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 25 Αυγούστου 2006.

Tags:
  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    ....
    - Δεν είμαι σκλάβος Εύα!
    - Χμμ, και γιατί ήρθες σε Μένα Γιώργο? Τι σε έφερε έως εδώ?
    Εγώ είμαι Mistress άρα Κυριαρχική όπως καλά ξέρεις και αυτό σημαίνει ότι ασχολούμαι μόνο με άτομα υποτακτικής ψυχολογίας.
    - Ναι καταλαβαίνω! Μα δεν είμαι καθόλου υποτακτικός. Αντίθετα θα έλεγα ότι είμαι στην ζωή και τις σχέσεις μου απόλυτα κυριαρχικός. Δεν μου αρέσει να με ξεφτιλίζουν, δεν μου αρέσει να με ταπεινώνουν, ούτε και να μηδενίζουν τον ανδρισμό μου. Δεν είμαι επίσης αυτός που θα κατέθετε την αντρική του υπόσταση σε μια Γυναίκα Κυριαρχική.
    Έχανα την υπομονή Μου, Τον ξαναρωτώ πιο έντονα αυτή την φορά.
    - Γιατί είσαι εδώ? Αν ζητάς σκλάβα είσαι σε λάθος μέρος.
    - Όχι Εύα, δεν ζητώ σκλάβα Αυτό που μου λείπει είναι ο σαδισμός μιας Γυναίκας που θέλω να τον εισπράξω σε όλη του την μεγαλοπρέπεια μια που είναι κάτι που απολαμβάνω αποκλειστικά σαν μαζοχιστής.

    Έμεινα για λίγο σιωπηλή και σκεφτική με ολ΄ αυτά που άκουγα.
    Την σιωπή και την σκέψη μου την διέκοψε ο συνομιλητής μου.
    Με είδε προβληματισμένη και συνέχισε να λεει :
    - Μπορείτε να με μαστιγώσετε ανελέητα? Μπορείτε να με κάνετε με δικούς σας τρόπους να υποφέρω χωρίς να με κάνετε να νιώσω ότι με ξεφτιλίζετε η με τιμωρείτε Εύα για την επιθυμία μου αυτή να είμαι μαζοχιστής?
    Μπορούμε να κάνουμε session που να έχει αποκλειστικό και μόνο σκοπό τον πόνο μου και την ικανοποιηση σας μεσα απο αυτον?

    Περιεργαζόμουν αυτόν τον άντρα που είχα απέναντι μου.
    Ψηλός καλοβαλμένος σαραντάρης, επιβλητικός και προπάντων ήξερε καλά τι ήθελε και πως να το ζητήσει.

    Άρα το πρόβλημα ήταν μόνο δικό μου.
    Σκεφτόμουν πως θα γίνει να προκαλέσω πόνο σε κάποιον που δεν είναι υποτακτικός, που δεν θα μου δώσει ευκαιρία για τιμωρία και που δεν θα δημιουργεί κάποιο έστω και γελοίο λόγο για να του προκαλέσω σωματική τιμωρία στα πλαίσια ενός session.

    Σκεφτόμουν, ξέροντας καλά τον εαυτό μου, ότι απολάμβανα τον πόνο που προκαλώ μόνο σαν ένα λόγο τιμωρίας και εξευτελισμού για τον υποτακτικό Μου και όχι σαν μέσον για να φτάσω την ηδονή μου στα υπέρτατα άκρα αποκλειστικά και μόνο μέσα από αυτόν.

    Ήξερα από πάντα ότι δεν είμαι σαδίστρια αλλά λειτουργώ σαδιστικά μόνο κάτω από προϋποθέσεις.

    Η πρόταση του ήταν μια πρόκληση για Μένα.
    Θα το κάνω, είπα μέσα Μου. Έτσι θα δοκιμάσω και Γω τον εαυτό Μου για να δω πως λειτουργούν από μόνα τους τα σαδιστικά Μου ένστικτα!

    - Εντάξη συμφωνώ ... Με ένα μόνο όρο, του είπα
    - Παρακαλώ, πες μου, απαντά αρκετά και φανερά ικανοποιημένος.
    - Ο όρος μου είναι ότι αν δεν μου βγει η δεν μου παει κάτι καλά θα σταματήσει το παιχνίδι αναλαμβάνοντας όλη την ευθύνη της πράξεως Μου αυτής. Κατάλαβες?
    - Ναι, φυσικά και κατάλαβα, απαντά εμφανέστατα χαρούμενος

    Τον ρώτησα για να μάθω τα όρια του και για το που μπορεί να φτάνουν οι αντοχές του. Μιλήσαμε για τα safe words και η συζήτηση έλαβε τέλος.

    Έτσι ξεκίνησε ένα session που ποτέ άλλοτε στην ζωή μου δεν είχα ξανακάνει κάτω από τέτοιες συνθήκες. Ένα session χωρίς οίκτο, ένα session χωρίς συναισθήματα χωρίς το Κυρίαρχο και χωρίς το υποτακτικό στοιχείο. Ήταν βασισμένο μόνο τεχνικές που προκαλούν πόνο Έτσι ένα διαρκές αλισβερίσι του πάρε – δώσε είχε αρχίσει να εξελίσσεται!

    Θεέ του BDSM ... τι ήταν αυτό που Μου συνέβη?
    ...

    Την συνέχεια αν θέλετε να την μάθετε αφήστε Μου εδώ αίτηση, η παρακαλεστέ Με!!
    Ίσως και να σας κάνω το χατίρι να μοιραστώ αυτήν την εμπειρία Μου μαζί Σ/σας!  
     
    Last edited: 26 Αυγούστου 2006
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Απόγνωση ;
     
    Last edited by a moderator: 25 Αυγούστου 2006
  3. gaby

    gaby Guest

    Αν έχετε την καλωσύνη να μικρύνετε τις γραμματοσειρές σας.

    Ελπίζω κι εύχομαι να μην σχολιάσει η SM_Art Lady.

    Από απορία ρωτώ, ως πού έφταναν οι αντοχές του; Ήταν ιδιαίτερα προχωρημένες;

    Πάντως χαίρομαι όταν υπάρχει κόσμος που λειτουργεί ερωτικά έξω από στερεότυπα  
     
  4. hugger

    hugger Regular Member

    Παραξενο μου φαινεται με τοσες εμπειριες να σου τυχαινει αυτο πρωτη φορα SMart Lady.
    Κι αυτο το λεω γιατι ειναι διαδεδομενο οτι το power exchange χρησιμοποιειται πολλες φορες σαν θεραπευτικη μεθοδος.
    Τη γελοιοτητα των δηθεν αμαρτιων για να υπαρξει τιμωρια τη συμμεριζομαι απολυτα.

    Νομιζω οτι μια απροσωπη σχεση λιγων ωρων session καπως ετσι θα πρεπει να υλοποιειται.

    Παντως νιωθω τυχερος που μεσα απο το φορουμ αυτο μου δινεται η ευκαιρια να μαθω για τις εσωτερικες σκεψεις και αντιδρασεις μιας , που σαν χρηστης της, δεν θα ηξερα.

    Και λεω χρηστης, γιατι αυτο ακριβως εκανε ο τυπος αυτος, σε χρησιμοποιησε, χωρις αυτο να εμπεριεχει κατι υποτιμητικο (η μηπως γι αυτον και αυτο παιζει? λιγες στιγμες αδρεναλινης στο λουνα παρκ?).

    Νομιζω οτι αν ο τυπος αυτος ειχε μια αυτοματη μηχανη spanking (που εναλακτικα θα τιναζε και τα χαλια ισως) ισως δεν θα χρειαζοταν τιποτε αλλο.

    Φτου! το τελευταιο κανει για το διαγωνισμο εφευρετων της οτενετ.

    Δεν εχω ιδιαιτερο ενδιαφερον να μαθω τη συνεχεια της ιστοριας, αν ομως τελικα καταφερες να λειτουργησεις ετσι, θαθελα να το ξερω, για να σε επισκευτω συντομα....
     
    Last edited by a moderator: 26 Αυγούστου 2006
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ειδες? Παντα υπάρχει η πρωτη φορά! Ευτυχώς
    Νομιζεις hugger!! Εδω ειναι το προβλημα...οτι νομιζεις και οτι δεν εισαι σιγουρος.
    Νομιζε οτι θέλεις λοιπον!
    Εισαι πολύ τυχερος οτως σε πληροφορω.

    Διατυμπανιζεις συνεχεια την ιδιοτητα μου ...
    Το ανεφερα Εγω πουθενα στο thread και δεν το προσεξα?
    Οπως και ναχει φροντισε λοιπον να μαθαινεις.
    Ειμαι πλεον σχολειο.
    Το Xρημα ειναι δυναμη!
    Το sex (στην προκειμενη το ΒDSM) επισης εινα δυναμη!
    Δηλαδη εδω μιλαμε για Ολικη Ανταλαγη Δυναμης (ΤPE- Total Power Exchange)

    Mια χαρα δηλαδη!!
    Το νομιζεις παλι? Ισως ναχε. Ισως και οχι.
    Μπορει και να του χαλασε ομως και γι αυτο ν'αρθε σε Μενα
    Εχεις προβλημα και σου βγανει εντονα...
    Τον λογο μονο εσυ τον ξερεις φυσικα.
    Αλλα και ουτε με απασχολει να το μαθω.
    ...
    ...

    Υ.Γ. Λυπαμαι για το ποσο γελοια φαινονται ολ΄αυτα τα ανουσια γεματα κακια και ειρωνια post.  
    Τι εχετε παθει επιτελους και δεν μπορειτε να κανετε ουτε μια σοβαρη συζητηση?
    Καραδοκητε περιμενοντας να ανεβασει Κ/καποιος/α ενα post και το κανετε αχταρμα.
    Δεν εχετε να πειτε τιποτε σοβαρο, ουτε καν εξυπνο μερικοι.

    Απλα λυπαμαι...τιποτε αλλο δεν εχω να πω!
     
    Last edited by a moderator: 26 Αυγούστου 2006
  6. - Όχι Εύα, δεν ζητώ σκλάβα Αυτό που μου λείπει είναι ο σαδισμός μιας Γυναίκας που θέλω να τον εισπράξω σε όλη του την μεγαλοπρέπεια μια που είναι κάτι που απολαμβάνω αποκλειστικά σαν μαζοχιστής.

    (Χμμμ ίσως να εννοούσε θέλω να βιώσω πόνο σαν παθητικός αλγολάγνος απο μία ενεργητική αλγολάγνο)

    Έμεινα για λίγο σιωπηλή και σκεφτική με ολ΄ αυτά που άκουγα.
    Την σιωπή και την σκέψη μου την διέκοψε ο συνομιλητής μου.
    Με είδε προβληματισμένη και συνέχισε να λεει :
    - Μπορείτε να με μαστιγώσετε ανελέητα? Μπορείτε να με κάνετε με δικούς σας τρόπους να υποφέρω χωρίς να με κάνετε να νιώσω ότι με ξεφτιλίζετε η με τιμωρείτε Εύα για την επιθυμία μου αυτή να είμαι μαζοχιστής?
    Μπορούμε να κάνουμε session που να έχει αποκλειστικό και μόνο σκοπό τον πόνο μου και την ικανοποιηση σας μεσα απο αυτον?

    (πολύ απλά ισως να θελε να βιωσει πόνο για να τον ευχαριστηθει ο ίδιος και η ερώτηση έγινε για να τσεκάρει αν ευχαριστιέσαι με τον πονο που θα προσφερεις)

    Περιεργαζόμουν αυτόν τον άντρα που είχα απέναντι μου.
    Ψηλός καλοβαλμένος σαραντάρης, επιβλητικός και προπάντων ήξερε καλά τι ήθελε και πως να το ζητήσει.

    Άρα το πρόβλημα ήταν μόνο δικό μου.
    Σκεφτόμουν πως θα γίνει να προκαλέσω πόνο σε κάποιον που δεν είναι υποτακτικός, που δεν θα μου δώσει ευκαιρία για τιμωρία και που δεν θα δημιουργεί κάποιο έστω και γελοίο λόγο για να του προκαλέσω σωματική τιμωρία στα πλαίσια ενός session.

    (ο πονος δεν εχει να κάνει με το αν εισαι υπο η Κυρ προφανος ζήταγες λόγο/προφαση γιατι έτσι εχεις συνηθίσει με τους υποτακτικούς σου)

    Σκεφτόμουν, ξέροντας καλά τον εαυτό μου, ότι απολάμβανα τον πόνο που προκαλώ μόνο σαν ένα λόγο τιμωρίας και εξευτελισμού για τον υποτακτικό Μου και όχι σαν μέσον για να φτάσω την ηδονή μου στα υπέρτατα άκρα αποκλειστικά και μόνο μέσα από αυτόν.

    (Σαν Κυρίαρχος δεν μπορώ να απολαύσω πόνο μεσω τιμωρίας που προυποθέτει πραγματικό παράπτομα γιατι εκείνη την ώρα εχω προβληματιστεί με το πως να συνετίσω όχι να καυλώσω εκτος αν μιλαμε για τιμωρία/παιχνίδι απεχθάνομαι δε υποτακτικούς που την πραγματική τιμωρία την βλέπουνε ως καυλα και δεν προσπαθούνε να καταλάβουνε τι στον ανεμο πήγε στραβα ωστε να συνετιστουν)

    Θεέ του BDSM ... τι ήταν αυτό που Μου συνέβη?
    ...

    ε τι συνεβη για????
     
  7. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Δημιουργείται μια απορία: έχουμε συναντήσει αρκετούς καθαρούς μαζοχιστές (και σαδιστές), και πολλούς που δε χρειάζονται δικαιολογίες, μάσκες κλπ για να επιδιώξουν μια σκηνή τιμωρίας (μπορεί να'χει και λίγη ανταμοιβή πότε πότε, να κρατάμε και τις ενδορφίνες ψηλά). Kοινώς, δε μας φαίνεται τελείως αλλόκοσμο όλο αυτό.

    Ποια είναι λοιπόν τα στερεότυπα; Η εμπειρία μας ως τώρα με τη σκηνή στην Ελλάδα μας κάνει να πιστεύουμε ότι είναι σε τεράστιο βαθμό M/S. Αυτό εννοείς; Κάνουμε λάθος; Και τα δύο; Τίποτα από τα δύο; (και γιατί δεν πάμε για ύπνο στην τελική ανάλυση 
     
  8. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Αν μου επιτρέπετε να φωτίσω λίγο τα πράγματα.

    Υπάρχουν δύο διαφορετικές λύσεις του "μυστηρίου". Η πρώτη είναι ότι αυτός ο άνθρωπος ήθελε να ζήσει κάτι άλλο, διαφορετικό από αυτό που ζούσε μέχρι τώρα. Απλά για να το βιώσει και να δει, ίσως από περιέργεια, τι είναι. Μέχρι εκεί φτάνει και τελειώνει αυτή η εμπειρία του αν και μπορεί να επεκταθεί και να ξαναγίνει αν του αρέσει. Όποτε τότε τίθεται το ερώτημα μπορεί να γίνει σκλάβος ή switch; Κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να συμβεί στον ψυχικό του κόσμο και να του αλλάξει τις πεποιθήσεις του.

    Η άλλη λύση. Πιθανόν σε αυτό τον άνθρωπο να συνέβαινε μια ψυχική ανατταραχή, κάτι πολύ σύνηθες και διαδεδομένο στους περισσότερους ανθρώπους. Ένας τρόπος για να θεραπεύσει αυτή την ψυχική ανατραχή, πριν να γίνει ψύχωση, οπότε μιλάμε για ψυχική διαταραχή ή σχάση του εγώ του, ο πιο διαδεδομένος τρόπος είναι να βιώσει αυτό που θέλει τόσο πολύ ή αυτό που φοβάται τόσο πολύ έτσι ώστε να το εξορκίσει στο επίπεδο του θυμικού. Σας θυμίζω ότι αυτός ο τρόπος θεραπείας (εδώ η "θεραπεία" σαν υπηρεσία και όχι σα θεραπεία μιας ασθένειας) είναι πολύ γνωστός από τον αρχαίο κόσμο (ο θόλος στο Ασκλιπείο, στην Είδαυρο), στις μετέπειτα φυλές (Αφρική, πρωτόγονες φυλές, νομάδες κ.λπ.) και στη σημερινή εποχή (θρησκευτικές δοξασίες και αναπαραστάσεις, λαϊκά ήθη και έθιμα που κρατούν από τα αρχέγονα στοιχεία που είπα πιο πάνω).

    Άρα τίοτε το καινούργιο, θα έλεγα κάτι το φυσιολογικό, αλλά και το ενδιαφέρον. Θα με ενδιέφερε, καθαρά επιστημονικά, αν θέλει και η Εύα να μου πει σε pm τις αντιδράσεις τους ανθρώπου κατά τη διάρκεια του session, απλά για να δω πως λειτούργησε το θυμικό.
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Nαι αυτο ενοω Panacotta_of_Doom.
    Μιλωντας προσωπικα θα πω οτι δεν εχω συναντησει μαζοχιστες νετα σκετα.
    Εχω συναντησει ατομα που εισπρατουν τον σαδισμο του Κυριαρχου ατομου αν αυτο επιλεξει να τα τιμωρησει με αυτον τον τροπο. Ετσι γινοντε κατ΄αναγκη μαζοχιστες αν το Κυριαρχο ευχαριστηθει μεσα απο αυτη την διαδικασια που επελεξε σαν τιμωρια προς τον "ανυπακουο" υποτακτικο του.

    Και μιλωντας παντα προσωπικα δεν εχω σηκωσει ποτε το μαστιγιο και δεν εχω δημιουργησει ποτε πονο χωρις να υπαρχει μια καλη δικαιολογια για να το κανω.
    Που το παραξενο?
    Ειπα οτι δεν ειμαι σαδιστρια και ετσι δεν ηξερα το πως θα μου εβγαινε αν ξεκιναγα τα κτυπηματα και την δημιουργια πονου, ανευ συναισθηματος, ανευ δικου μου λογου και αιτιας.
    Αυτο ηταν η προκληση για μενα.
    Mαζι? Προταση ειναι αυτή? (πλακα κανω)  
    Ρωτα τον Sweet_Distress αν βρεθηκαν λυσεις για τις αυπνιες του
    Αν δεν βρηκε λυση...μαλλον ειναι ενα προβλημα που θα πρεπει να λυσεις μονος σου!  
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    john_slave96 και tender lilly εχω στα υποψιν να περιγραψω την σκηνη και το τι αποκομισα Εγω απο αυτην.
    Θα το κανω συντομα οταν εχω χρονο.

    Το μονο που θα πω και θα το τονισω μαλιστα ειναι οτι δεν ειχε κανενα στοιχειο υποταγης ο ανθρωπος αυτος. Η επιθυμια του ηταν οτι δεν ηθελε να τον δω μεσα απο αυτο το πρισμα (υποταγης - εξευτελισμου κλπ) για να βγαλω ετσι επανω του τον σαδισμο απο μεσα μου.
    Ηθελε απλα να εχω μπροστα μου ενα ανθρωπινο κορμι για βασανισμο και τιποτε αλλο.
    Στυγνο, στεγνο, σκληρο, αδυσώπητο, ανελεητο αδειο, ανευ φαντασιας, ανευ συναισθηματων, θα το περιεγραφα απανθρωπο, ζωωδες και πρωτογονο κλπ.

    Γι αυτο και ο ενδοιασμος μου να το κανω διοτι αυτο ηταν το πιο δυσκολο κομματι για μενα αλλα και η προκληση.

    Επρεπε να περιορισω οποιαδηποτε σκεψη και αν εκανα που στην πραξη θα φαινοταν οτι "αγαπουσε" και θα φεροταν με επιεικεια σ΄αυτο το διψασμενο για πονο κορμι.
     
    Last edited: 26 Αυγούστου 2006
  11. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Δεν είπα ότι έχει στοιχεία υποταγής. Μη βάζουμε στερεότυπα σε όλα, του στιλ αν κάνει αυτό τότε είναι εκείνο κ.λπ. Εγώ μίλησα πιο γενικά. Μίλησα για την ψυχή του και τίποτε άλλο.
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Για ποια ψυχη?
    Δεν ειχε ψυχη κανενας εκεινη την ωρα...Οπως καταλαβες ουτε και Εγω!

    Η ψυχη του ηρθε και με βρηκε την επομενη μερα και ετσι και η δικη μου ησυχασε!