Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανθρώπινα δικαιώματα, Κυριαρχία και S/M

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Dolmance, στις 8 Οκτωβρίου 2008.

  1. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ανθρώπινα δικαιώματα, Κυριαρχία και S/M

    Ο κάγκουρας, στο κυριλέ φθεγγόμενος στολίζει τη σκέψη του με βαθείς στοχασμούς. Ιδού, πώς συλλογίζεται τα 'δικαιώματα', κατασκευαστικώς:

     
     
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    ...τώρα εγώ φταίω που έχω ερωτήματα? άμα προσθέσεις και το video του νήματος "εκπαιδεύοντας ένα σκλάβο", τη χάνω την μπάλα...
     
  3. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ανθρώπινα δικαιώματα, Κυριαρχία και S/M

    Άλλοι πιστεύουν ότι είναι δούλοι του Θεού κι άλλοι ότι είναι αντικείμενα μιας Αφέντρας. Δεν γνωρίζω ποιοί είναι περισσότερο διαταραγμένοι.
     
  4. Eri

    Eri

    Οι πρωτοι.....

    Τουλαχιστον την αφεντρα την βλεπουν και τη νιωθουν.....
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Ανθρώπινα δικαιώματα, Κυριαρχία και S/M

    Σαφώς και οι δούλοι της Αφέντρας γιατί δεινοπαθούν μέχρι να τη βρούνε..
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Ανθρώπινα δικαιώματα, Κυριαρχία και S/M

    Οταν λέω τα ιδια πράγματα π.χ. με τον Dolmance είναι θέμα πολιτικής δημοσίων σχέσεων, ή συναισθηματικής προτίμησης να τα βάζεις μόνο μαζί μου; Όχι πως με πειράζει. Καθόλου.

    Εξέφρασα την πολιτική μου θέση πως το BDSΜ ουδεμία σχέση έχει με τον λιμπερτινισμό και πως συμφωνώ με την πρόβλεψη (διαπίστωση) του Dolmance πως ο δρόμος του είναι η «ενσωμάτωση στο σύστημα της αγοράς, μέσω της βιομηχανίας του θεάματος, της εμπορευματοποίησης και της 'εκμηχάνισης του νού και του σώματος'».

    Από κει και πέρα, ούτε στόχος μου είναι να ριζοσπαστικοποιήσω το BDSM, ούτε λυπάμαι για την προβλεπόμενη εξέλιξή του, ούτε μ΄ ενδιαφέρει να αποτιμήσω την προσφορά του κάθε παράγοντα σ' αυτή. Ο καθείς εχει τις επιδιώξεις του και τις παλεύει. Ουδείς ψόγος ή έπαινος.

    Προσωπικά, σ' ένα φόρουμ γράφω και διαβάζω που και που και τίποτα παραπάνω. Αυτή είναι "η επενδυσή" μου εδώ.
     
    Last edited: 10 Οκτωβρίου 2008
  7. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ανθρώπινα δικαιώματα, Κυριαρχία και S/M

    Ενώ τον Θεό τον βρίσκεις εύκολα, τώρα που ο Καραμανλής υποχρέωσε τους Υπουργούς να δέχονται συχνά το κοινό.
     
  8. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Ο δρόμος του βδσμ είναι η θεσμική καταξίωση: 2008 Elections
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δεν είναι "μόνο" μαζί σου και κακώς το εξέλαβες έτσι. Από τις σκέψεις σου πιάστηκα απλά για να εκθέσω τις απόψεις Μου, αναφερόμενη σε όλους όσους συνηθίζουν να ασκούν αυτή την κριτική.

    Κατά τα άλλα χαίρομαι να σας διαβάζω... και ας μην συμφωνώ...
    Αν δεν υπήρχε αντίλογος, δεν θα υπήρχε διάλογος.
     
  10. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Ανθρώπινα δικαιώματα, Κυριαρχία και S/M


    Mavrobasilis,
    διορίζεσαι αμισθί Υπεύθυνος Επικοινωνίας της προεκλογικής μου εκστρατείας.
    "Κάτω οι αραπάδες και τα γερόντια".


    Εκλογές 2008
    Υποψήφιος Πρόεδρος


    Oscar Dolmance
     
  11. Laoura2008

    Laoura2008 New Member


    Νομίζω ότι πρέπει να γνωριστούμε... δίνεις το καλό παράδειγμα.
     
  12. DiDi

    DiDi Regular Member

    Κάτι τέτοια βλέπω και δηλώνω βανίλα..