Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανιχνευοντας τον κοσμο του BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος dutchman, στις 13 Δεκεμβρίου 2007.

  1. dutchman

    dutchman New Member

    Καλησπερα σε ολους - ολες!

    Ειμαι σχετικα φρεσκος στο χωρο και θα ηθελα καποια βοηθεια.
    το στορυ ξεκιναει ως εξης,


    Εχω μια σχεση με γυναικα (οχι υποτακτικη) και συνηθως βαζουμε και αλλους στη παρεα μας με αρκετες καλες εμπειριες.
    Τελευταια προστεθηκε και μαι κοπελα υποτακτικης ψυχολογιας οπως μου ειπε εκπαιδευμενη σε αυτο.
    Το προβλημα ειναι οτι εγω ειμαι πιο ασχετος.
    Φυσικα μπορω να αυτοσχεδιασω αλλα προτιμησω να το συζητησω με κοσμο που ειναι πιο σχετικος, δηλαδη με εσας.


    Η κοπελα μου ειπε οτι της αρεσει η υποταγη, το δεσιμο, και ο εξευτελισμος.
    Με αποκαλει απο τωρα αφεντη και οπως μου ειπε θα κανει οτι της ζητησω σε συνδιασμο με την γυναικα μου παντα.

    Το ερωτημα μου ειναι πως ακριβως παμε παρακατω??
    Τι εχει να πει η εμπειρια σας?
    τι θα ειχατε να μου πειτε ετσι για να αρχισουμε???



    ΥΓ, Συγχαρητηρια για την ομορφη κοινοτητα σας.
     
  2. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Η δική μας συμβουλή είναι να μην ακούσεις κανέναν εδώ (ούτε εμάς!), γιατί κανένας δεν ξέρει τις δικές σου/σας περιστάσεις. Καθήστε και οι τρεις κάπου ήσυχα και χαλαρά, και συζητήστε τι ζητάτε και τι προτίθεστε να δώσετε. Λάθη θα γίνουν σίγουρα, αλλά μόνο έτσι αποκτάς εμπειρία.

    Για τα τεχνικά ζητήματα (τα «προσκοπικά» όπως έχουν γραφτεί) θα βρεις πολλή βοήθεια εδώ! Για τα διαπροσωπικά θα βρεις απόψεις ισάριθμες με τους συζητητές, απόδειξη του υποκειμενικού του χώρου (και ενδεικτικό της ανάγκης να μην αφήσεις άλλους να σου πουν τι είναι «αληθινό» και «σωστό»).
     
  3. Zondag

    Zondag Regular Member

    Δεν είμαι σίγουρος αν πρεπει να πας παρακάτω γιατί δεν μου δίνεις την αίσθηση ότι σε εκφραζει το bdsm.
    H αίσθηση που παιρνω ειναι οτι εισαι αυτο που λέμε "κυνηγός εμπειριών". Θα πρέπει να προσέξεις γιατί το bdsm προυποθετει εμπειρίες σε πολύ βαθύ ψυχολογικό επίπεδο και απαιτει πολυ προσοχή και μελέτη.

    Δεν είναι kinky sex, δεν είναι "πάρτυ", δεν είναι "having fun". Ιt's NOT about the "whip".Σκέψου καλά πριν προχωρήσεις. Αυτά...
     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    "...να ενδιδης,να ενδιδης παντοτε εις τας Επιθυμιας που ειναι τα τελειοτατα πλασματα των τελειων θεων.Το χρεος σου ειναι να καταταχθης πιστος στρατιωτης,με απλοτητα καρδιας,οταν περνα το Συνταγμα της Ηδονης με μουσικην και σημαιας... "

    νομιζω ο Καβαφης το λεει τοσο ομορφα ,τοσο απλα...
     
  5. dutchman

    dutchman New Member

    Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

    Ζονταγκ επεσες σχετικα μεσα,
    ειμαι συλλεκτης εμπειριων οχι ομως κυνηγος.
    Και επειδη ειμαι καπως ασχετος θελω να μαθω πριν προχωρησω.
    Ξερω ομως οτι η ημιμαθεια ειναι το χειροτερο ολων.
    Για αυτο μπηκα εδω για να γινω ξευτερι, αλλιως θα τα εβρισκα μονος μου.
    Θα κατσω προφανως ναμελετησω το φορουμ, ωστοσο ηθελα και καποιες γνωμες.

    Πανακοτα, σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας.

    Φιλε περη δυστυχως δεν μποιρω να σου στειλω μυνημα ειμαι ακομα φρεσκος.
    Χρησιμοποιησε αν θες το ε-μαιλ μου.
     
  6. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Συμφωνω απολυτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  7. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Swingers με ως νεο μελος μια υποτακτικη!... ενδιαφερον σκηνικο!
    Σε πρωτη φαση πιστευω πως το καλυτερο ειναι εσεις να δειτε μαθαινοντας "τι ειναι βδσμ" αν σας εκφραζει αν ναι ως τι. θα βαλω προσωπικο παραδειγμα... με εκφραζε κ πριν μπω στον χωρο, αλλα με τιποτα δεν θα μπορουσα να ειμαι Αφεντρα κ αυτο το ξερω.
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @dychman: Πριν από όλα βρές εσυ που θέλεις να πας και τι σε εκφράζει να συλλέξεις, όπως ανέφερες. Διαφωνώ με τον Zondag, το BDSM (μπορεί να) είναι και kinky sex και παρτυ και (σίγουρα) having fun, συμφωνώ όμως πως δεν είναι μόνο αυτά.

    Άλλωστε για ποιο λόγο να συλλέξεις μια εμπειρία (της οποίας ο τρόπος συλλογης μπορει και ν' αποδειχθει ιδιαίτερα περίπλοκος) αν δεν σε ενδιαφέρει; Ο μόνος τρόπος που γνωρίζω για να το μάθεις είναι αυτός που περιγράφουν οι Panacotta
     
  9. Kits

    Kits Contributor

    στην αναγκη πολλα κανουμε ....
     
  10. dutchman

    dutchman New Member

    Ειμαστε swingers ενα χρονο περιπου και συνηθως ειμασταν με ζευγαρια.
    Γενικα μιλωντας παντα θελαμε και μια γυναικα, δεν λεω κατι το πρωτοτυπο.
    Εγω ειχα παντα μια ταση στο BDSM αλλα δεν ειχα βρει το καταλληλο ατομο για να το καλιεργησω ετσι εμενε
    στα αζητητα το ολο θεμα.

    Εδω και μερες εχει βρεθει αυτη η επαφη και ομολογω οτι μου ξυπνησε το ενδιαφερον επι του πρακτεου πια.
    Και επειδη καταλαβα οτι μαζι της το κλασικο σεξ που κανω με τις υπολοιπες θα ειναι κατι το αδιαφορο και απο την αλλη με απασχολει το ζητημα για να δω που ειμαι και εγω αποφασισα να ασχοληθω.

    Σκεπτομαι να ξεκινησω απο απλα και μαλακα πραγματα και σιγα σιγα να ανεβαζω το πηχη εφοσον κατακτουμε απο κοινου μια αμοιβαια εμπιστοσυνη.



    Προς τους υπολοιπους που νομιζουν οτι δεν μου παει το σπορ,
    ποτε δεν σκεφτηκα ετσι.
    Παντα δοκιμαζα τι ηθελα και απορριπτα στην πραξη αυτο που δεν μου αρεσε.

    Δεν προσδοκω να κρατησω ενα ρολο που δεν μου παει.
    Το σεξ για μενα ειναι ευχαριστηση χωρις ορια, πρεπει και αλλα συναφη.
    Και σκοπευω τα ορια μου τουλαχιστον να τα φτασω στα ακρα.
    Αυτο ομως που με ενδιαφερει ειναι οτι κανω να γινει σωστα και μελετημενα και οχι με αδεξιες κινησεις.
    Ηδη διαβαζω καμποσα θεματα εδω και με εχουν βοηθησει σε ενα σημειο, συνεχιζω την μελετη ακαθεκτος και ετοιμαζομαι.


    Οποιοδηποτε αλλο σχολιο δεκτον....
     

    επισης μια αλλη απορια,
    που μπορω ναμαθω για ολους αυτους χαρακτηρισμους που εχει ο καθενας?

    πχ τι σημαινει αυτο?
    Female submissive και ολα τα υπολοιπα???
     
    Last edited: 14 Δεκεμβρίου 2007
  11. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    όπως κ η πλειοψηφια των swingers αλλωστε   αφου λοιπον ειχες την ταση πολυ καλα εκανες...

    βασικα ιδεες που μπορεις να εμπλουτησεις μεσω της φαντασιας θα βρεις εδω μεσα σιγουρα... αλλα κ μια καλη ιδεα ειναι αφου σε θεωρει Αφεντη της να την "διαταξεις" να σου πει καποιες επιθυμιες της για το πως να σας υπηρετησει... οι οποιες ομως θα πρεπει να σε βοηθησουν στο να εμπλουτησουν τις φαντασιωσεις σας κ να τις κανετε πραξη οπως σας ευχαριστει (αλλωστε να σας υπηρετησει θελει το κοριτσι   )


    δες εδω https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=10037
     
  12. dutchman

    dutchman New Member

    γμτ στερουμε δυο μυνηματων και δεν μπορω να δω το λινκ....