Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανοιχτή και εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Amazona, στις 8 Μαρτίου 2006.

  1. Απάντηση: Re: Απάντηση: Ανοιχτή και εξ αποστάσεως εκπαίδευση

    Και περνάει...? Απέναντι εννοώ. Ή μένει προσκολλημένος στο "θέλω"? Γιατί αυτός νόμιζα οτί είναι ο σκοπός, να περάσεις απέναντι. Το "πρόσκαιρα" που χρησιμοποίησες δεν το αντιλαμβάνομαι. Το κάνεις για όσο το απολαμβάνεις. Στις πολύτιμες στιγμές έχει σημασία η διάρκεια? Αφού το αίσθημα μετουσιώνεται. Συνεχώς.
     
  2. anchor

    anchor Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ανοιχτή και εξ αποστάσεως εκπαίδευση

    Συμφωνώ απολύτως ότι περνάει απέναντι. Περνάει. Αυτό συμβαίνει.

    Αναφέρομαι όμως και στην αναγκαιότητα της φυσικής επαφής. Τουλάχιστον μετά από κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα.
     
  3. Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ανοιχτή και εξ αποστάσεως εκπαίδευση


    Βεβαιότατα! Η μυρωδιά! Αν δεν έχεις αναπνεύσει την μυρωδιά Του, παραμένεις στην δική σου παραλία, ατάραχη.
     
     
  4. dreams

    dreams Regular Member

    Ωραίο νηματάκι και πάντα επίκαιρο!
    Ομολογώ πως έχω βιώσει μια τέτοια κατάσταση στο πρόσφατο παρελθόν.
    Ωραία ήταν!
     
  5. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Πιστεύω πως για να πάρει καποιος υ σωστή εκπαίδευση εφ όσον το αντιλαμβάνεται σοβαρά όλο αυτο πρέπει να την πάρει απο κοντά και σε καθημερινή βάση.
     
  6. Ourolagnos

    Ourolagnos Regular Member

    οι παλιοί το έλεγαν ως εξής: "μάτια που δε βλέπονται γρήγορα λυσμονούνται".  
     
  7. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Δεν έχει καθολική ισχύ.
     
  8. Ourolagnos

    Ourolagnos Regular Member

    όχι;;    τι να σου πως ρε συ despicalbe... εκφράζοντας απλά τη γνώμη μου και κρίνοντας από αυτά που έχω ζήσει ποτέ δεν κατάφερα να κρατήσω μία σχέση (και ας μην ήταν σχέση βδσμ, εκπαιδευτή και εκπαιδευόμενου) εξ αποστάσεως...
    ίσως γιατί δεν υπήρχε η κατάλληλη χημεία; μπρορεί... who knows... πάντως εμένα μου κάνει αν όχι ακατόρθωτο, τουλάχιστον δύσκολο!
     
  9. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Αναλόγως τις παραμέτρους που θέτουμε πχ τι σημαίνει κρατάω μια σχέση, πως ορίζουμε το χρονικό διάστημα κα. Κατά τη γνώμη μου η απόσταση λειτουργεί ως καταλύτης. Δεν έχει αυτοτέλεια. Τη χρησιμοποιούμε κατά το δοκούν.
     
  10. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Και ακριβώς κατά το δοκούν δεν το λες..
    Κατά τα άλλα υπάρχουν πολλοί παράγοντες ακόμα στο θέμα σχέση και απόσταση...
    Όπως το πότε και για πόσο... Είναι άλλο πράγμα να υπάρξει απόσταση σε ένα ζευγάρι που ήταν ήδη μαζί αλλά σε κάποια φάση ο ένας χρειάστηκε να αλλάξει πόλη και άλλο πράγμα να δημιουργηθεί κάτι από απόσταση να υπάρχει από την αρχή
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Είμαστε η γενιά που τα χει κάνει όλα σκατά.
    Που έχει υποκύψει σε μοτίβα σάπια.
    Πως θα τον νιώσεις τον άλλον αν δεν τον μυρίσεις, αν δεν τον ακουμπήσεις;
    Πριν από το σατανικό ίντερνετ δεν διανοούνταν τέτοια πράγματα οι άνθρωποι.
    Γιατί μιλούσαν, αγγίζονταν, ένοιωθαν.
    Άλλο σχέση από απόσταση γιατί η ζωή τα έφερε έτσι ώστε να μην ζούμε στο ίδιο μέρος κι άλλο να υποκρινόμαστε ολόκληρες σχέσεις.
    Άλλο να έχουμε ενωθεί σωματικά και μετά να λείπει ο ένας στον άλλον κι άλλο η φαντασίωση που πλάθουμε και νομίζουμε πως είναι αληθινή.
    Δεν συντηρείται αυτό με τίποτα αν δεν συναντηθούν.
    Ούτε με σφαίρες.
     
  12. Rawmance

    Rawmance Her Infernal Majesty

    Ωραίο είναι να βάζεις τους πάντες σε ένα τσουκάλι.Πλακα έχει να ξέρω πως ότι ζω εδώ και τρία χρόνια είναι μια φαντασίωση