Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανοιχτή και εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Amazona, στις 8 Μαρτίου 2006.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όπως υπάρχει και η σχέση που την ξέρει μόνο ο ένας, πχ εγώ με τη Charlize Theron που νομίζει ότι τα έχουμε...

    ...η παντέρμη!
     
  2. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Ασε μου το ειπε και μενα, δεν παει καλα η γυναικα, εμπλεξες!
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Animateurs et animatrices..!    
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Θα ήταν φαντασμα-γορικο σεξ....
     
  5. west-east

    west-east https://www.youtube.com/watch?v=RJE38wpNvyw

    Ανοησίες..
     
  6. Jeemme46

    Jeemme46 New Member

    Θα πω την εμπειρια μου και εγω. Γνωρισα περσι μια κοπελα, καναμε ... οτι καναμε, τελος παντων))). Αυτη ειναι απο Μοσχα. Μεχρι τωρα κραταμε επαφη, ηθελε να'ρθει και φετος. Ξερει της προτιμισεις μου, υποτακτικες, και - για να με βοηθησει, και καπως να εποφεληθει αυτη, κανονησαμε αυτο: απο βραδης μου στελνει μνμ στο waths-app, χωρις χαιρετισμους και τετοια, μονο αρυθμο, τι ωρα να την ξυπνισω αυριο.
    Και αυτο το κανουμε μεχρι τωρα. Αισθανομαι οτι ανίκω σε μια ωραια γυναικα, οτι της ειμαι χρησημος.
    Μονο ετσι μπορει να γινει παιχνιδι εξ'αποστασεως. Τιποτα αλλο. Αλλιως δεν εχει νοημα.
     
  7. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    Και κάπως έτσι η εκπαίδευση έγινε σχέση...
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    #ΜείναμεΣπίτι 
     
  9. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    Και ανεκπαίδευτοι.
     
  10. sigh

    sigh .

    Περαστικά όλα. τέσσερα χρόνια σαν χορός -βήματα πίσω μπρος και πάλι
    μια πτώση ημιτελής, αιωρούμενη απ το ζητούμενο ως το δεδομένο.
    κι ένα ακάλεστο φλας για να ξυπνά η μνήμη.
     
  11. Guilty_Secret

    Guilty_Secret New Member

    Η άποψη μου είναι πως δεν μπορεί να γίνει. Γενικά δε μου αρέσει να είμαι απόλυτη στη ζωή μου αλλά έχω συνδέσει το bdsm με την προσωπική επαφή. Πως μπορεί ο άλλος να σε αγγίξει πραγματικά σε σώμα και μυαλό χωρίς να σε αγγίζει καν στην ουσία; Ναι οκ ωραίο και το εγκεφαλικό δε λέω, και χωρίς αυτό δεν πάμε πουθενά, αλλά μια σχέση και ειδικά D/s ή M/s χρειάζεται και χτίσιμο αμοιβαίας εμπιστοσύνης, χρειάζεται και παρουσία (την αίσθηση του αφέντη ή κύριου σου μόνιμα δίπλα σου), χρειάζεται το χάδι και το ξύλο εκεί που πρέπει και όταν πρέπει. Και αυτό ο/η κυρίαρχος μπορεί να το γνωρίζει μόνο όταν έχει διαβάσει σωστά την/τον υποτακτική/ο και έχει περάσει μαζί του ένα σημαντικό χρονικό διάστημα. Οπότε όχι. Δε πιστεύω σε ουτοπίες. Άλλωστε μην ξεχνάμε πως πολλοί από εμάς είμαστε brat και αντιδραστικά όντα... άρα όταν προκαλείς τον άλλον για να τον κάνεις πχ. να στις βρέξει δεν έχει νόημα όταν υπάρχει απόσταση. Και εσύ δε μπορείς να έχεις αυτό που θέλεις (να σε βάλουν στη θέση σου όπως σου αξίζει) και ο άλλος κάπου θα κουραστεί με όλο αυτό και με το δίκιο του.
    Από τη δική μου εμπειρία μπορείς να πιάσεις όμορφες συζητήσεις με άτομα του χώρου ή ακόμα και να κάνεις γνωριμίες αλλά αν δεν συνάψεις κανονική σχέση και δεν υπάρχει κανονική επαφή όλα αυτά παραμένουν απλά ένα διαδικτυακό παιχνίδι για να περνάς την ώρα σου. Κάποιους φυσικά τους γεμίζει και καλά κάνουν αφού για αυτούς λειτουργεί. Δεν σκεφτόμαστε όλοι το ίδιο και δεν έχουμε όλοι τις ίδιες ανάγκες. Απλά δε μπορώ να πιστέψω οτι αυτό που μπορεί να προκύψει μεταξύ ενός Κυρίαρχου και ενός υποτακτικού μέσα από την προσωπική επαφή, την αφιέρωση προσωπικού χρόνου, το σταδιακό χτίσιμο εμπιστοσύνης, την εκπαίδευση και την στοργή μπορεί να επιτευχθεί στο ίδιο επίπεδο απλά μέσω μηνυμάτων, φωτογραφιών και βίντεο.
     
  12. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    Τον μεσαίωνα οι μοναχοί ελέω Θεού βάφτιζαν το κρέας ψάρι, ώστε να μη στερηθούν από τις απολαύσεις, τις ημέρες που οι άγιες γραφές είχαν ορίσει πως οι χριστιανοί θα έπρεπε να νηστεύουν. Σήμερα οι τράπεζες και οι Εταιρίες Αμοιβαίων Κεφαλαίνων μετονομάζουν τα τοκομερίδια των χρεογράφων σε υπεραξία χρεογράφων, ώστε να επιμηκύνουν τον χρόνο καταβολής του αναλογούντος φόρου, στο αόριστο μέλλον. και τώρα d/s μέσω αλληλογραφίας... γιατί οχι ,χυμός μπριζόλα, μπίρα σε σακουλάκι, κεράσια χωρίς γλουτενη..