Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανοιχτή και εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Amazona, στις 8 Μαρτίου 2006.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Το ότι δεν αντιλήφθηκες μια εμπεριστατωμένη απάντηση, αν και έχουν γραφτεί πολλές πιο πάνω ίσως οφείλεται στην ικανότητα αντίληψης σου αγαπητή μου και λυπάμαι γι αυτό δεν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω.

    Αλήθεια θεωρείς αναφαίρετο σου δικαίωμα να προσβάλλεις και να απαιτείς απο όλους να ανέχονται ΣΥΝΕΧΕΙΑ χωρίς αντεπίθεση την κάθε σου προσβολή επειδή είσαι μικρή?
    Παιγνίδια υποταγής?
    Ποιος μίλησε γι αυτά?
    Μιλάμε για εκπαίδευση η οποία καμία σχέση δεν έχει με όσα αναφέρεις, τα οποία απλά αφορούν σεξουαλικά παιγνιδάκια.
    Η εκπαίδευση αφορά μόνο σκλάβες όπως πολύ καλά Επεξηγεί Ο MasterJp στο εκπαίδευση σκλάβας όπου και Επεξηγεί ΤΙ είναι εκπαίδευση σε περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται έστω και θεωρητικά να μάθει.
     
  2. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Ανοιχτή και εξ αποστάσεως εκπαίδευση

    lara[E-p] θαυμάζω το κουράγιο σου που συνεχίζεις να ασχολείσαι... όταν συνειδητοποιήσουμε εκατέρωθεν πως μιλάμε για διαφορετικά πράγματα, τότε νομίζω πως θα χαμηλώσουν οι τόνοι
     
  3. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Επειδή με κουράζει αφάνταστα να ασχολούμαι με μαλακίες...
    Last...
    Lara,
    συνεχίζεις να απαντάς άλλα ντ'αλλων κ βαρέθηκα να εξήγω σχεδόν μέχρι κ γιατί το κόμμα σε μια πρόταση μου την έβαλα εδώ κ όχι εκεί, αν επίσης εσύ δεν τα πιάνεις είναι πρόβλημα σου κ δεν θα στο λύσω εγώ, η μικρή (πότε πήγα να με δικαιολογήσω για οτιδήποτε επικαλούμενη την ηλικία μου;;; συν ότι δεν πήγα να με δικαιολογήσω ποτέ για οτιδήποτε, συνεπώς τα άκυρα συνεχίζονται ακάθεκτα...).
    Επίσης, ότι κ να λες δεν μου κάνει καν αίσθηση... γιατί εμένα ως Αγγελική μου αρκεί η εκτίμηση που έχω από ανθρώπους που με ξέρουν real life κ εκτιμώ κ εγώ από την πλευρά μου.

    Αν κατάλαβες έχει καλώς... αν πάλι όχι, ποσώς με ενδιαφέρει.

    Φιλικά πάντα, (ασχέτως αν τα εκλαμβάνετε ως επιθέσεις... ειλικρινείς σκέψεις είναι.)
     
  4. Προσωπικά πιστεύω ότι (και όχι προσωπικά δηλ. ισχύει στάνταρ)

    Υπάρχουνε 2 ειδών bdsmers (πολύ χοντρικά) :
    Aυτοί που το βλέπουνε σαν σκέτο ερωτικό παιχνίδι (με διαβαθμίσεις στις εντάσεις του)
    και εκείνοι που ψάχνουνε (ακόμα και χωρίς ίχνος ερωτισμού) την - οριακή υπέρβαση (σε μονοπάτια που δεν θα πήγαιναν άλλοι - στην κόψη του μαχαιριού). Είναι πολύ εύκολο να καταλάβει κανείς το ύφος και των 2 αν παρατηρήσει προσεκτικά.

    Τα προβλήματα ξεκινάνε τόσο από τους μεν όσο και από τους δε όταν θεωρούνε το είδος του bdsm τους ανώτερο από το άλλο (κανένα δεν είναι ανώτερο είναι απλά διαφορετικά) και προσπαθούνε με διάφορους τρόπους να το επιβάλουνε (συνήθως είναι και ο κύριος λόγος παρεξηγήσεων)

    Καλό Πάσχα
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Ανοιχτή και εξ αποστάσεως εκπαίδευση

    Καρδιά μου το έχασα το κουράγιο ευτυχώς υπάρχει το ignore για διατήρηση της ψυχικής μου ισορροπίας.  
    Βοήθησε και το κείμενο για τους νόμους το οποίο ελπίζω ότι εμπέδωσα επιτέλους.
     
  6. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

       

    κ όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...

    Κ πείτε σε αυτή που με έκανε ignore ότι άμα ήταν τόσο ανώτερη σε σημείο αυτά που λέω να της ταράζουν την ψυχική ισορροπία  geek: ) θα το έκανε σιωπηλά... δεν βλέπω το point ενός σοβαρού ανθρώπου στο πλαίσιο μιας διαφωνίας σε ένα οποιοδήποτε θέμα να το αναφέρει δημόσια (παρά μόνον για να δειχτεί κ να μπορέσει να "ταπώσει" τον κακό που τόλμησε να διαφωνήσει μαζί του...) αλλά τόσα ξέρει, τόσα κάνει!
    Αυτά είχα να πω....
    κ σε όποιον αρέσουν... για τους άλλους όχι απλά δεν μπορέσω, αλλά στα αρχίδια μου κιόλας...
    Κ βασικά δεν θα το έκανα αυτό το Reply κ δεν είχα σκοπό να ασχοληθώ περαιτέρω με αυτή την διαφωνία, απλά τέτοιες φαιδρότητες τις βρίσκω τραγικές κ απλά το λέω για μην νομίζουν κάποιοι κάποιοι ότι κ καλά τώρα μου την είπανε...
     
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Επειδή ήμουν η μοναδική που έγραψε για ignore υποθέτω αναφέρεσαι σε μένα.
    Αλλά γιατί αναφέρεσαι σε μένα? Θεώρησες πως γίνεται αναφορά σε σένα, επειδή αναφέρθηκα σε ηλιθίους?  Δεν πρέπει να έχεις καλή αυτοεκτίμηση τότε, ίσως να επηρεάζουν τα αρχίδια τόσο παράταιρα πάνω σε μια γυναίκα.  
     
  8. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    το θέατρο του παραλόγου συνεχίζεται....
    αν έχεις κάτι πεις στείλε πμ στην τελική...
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Ανοιχτή και εξ αποστάσεως εκπαίδευση

    υπαρχει αραγε?
     
  10. Απάντηση: Ανοιχτή και εξ αποστάσεως εκπαίδευση

    ...άντε. Το "εξ' αποστάσεως" το βρήκαμε... το "ανοιχτή" τί πάει να πεί??

    Virtual καταστάσεις....

    Προσωπικά θεωρώ οτί το υ, είναι σε θέση να νιώσει την κυριαρχία του Κ του, ακόμη κι αν είναι κλειδαμπαρωμένο σε μπουντρούμι.
    Και αν αποφασίσει να μπει σε διαδικασία εκπαίδευσης, έχει τόση δύναμη και θέληση, που αρκεί η σκέψη του Κ του, για να είναι φρόνιμο και υπάκουο.
    Πραγματικά όμως, αναρωτιέμαι αν ο Κ, είναι σε θέση να νιώσει την επιβολή Του και την επιρροή Του πάνω στο υ, εξ΄αποστάσεως. Δεν εννοώ αν μπορεί να το πετύχει, αλλά αν μπορεί να το ευχαριστηθεί. Με όλη Του τη ψυχή. Όπως το υ Του. Γιατί για μένα εκεί είναι η ουσία. Να το απολαμβάνουμε αμοιβαία.
    Άραγε καυλώνουν οι Κ τόσο όσο οι υ? 
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Ανοιχτή και εξ αποστάσεως εκπαίδευση

    Βρίσκω πολύ καλό το ερώτημα ίσως Κάποιος να μπορούσε να μας φωτίσει αναφορικά με αυτή?
     
  12. anchor

    anchor Regular Member

    Re: Απάντηση: Ανοιχτή και εξ αποστάσεως εκπαίδευση

    Η δική μου εντύπωση είναι, πως ακόμα κι αν και οι δύο το απολαμβάνουν πρόσκαιρα, κάποια στιγμή, το μόνο που θέλει κανείς, είναι να δώσει μιά στην οθόνη και να περάσει, αν γινόταν, απέναντι.

    Κι αν ακούγεται λίγο αστείο αυτό, δεν είναι όμως. Δύο οθόνες έχω σπάσει μέχρι στιγμής. Είναι αστείο αυτό? Κοστίζουν.