Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αντίφαση Vol.1: Σαδισμός: Αισθητική vs Ηθική

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 20 Ιουνίου 2008.

  1. espimain

    espimain Contributor

    "Αισθητική" δηλαδή ονοματίζεις την ευχαρίστηση;
    Και δηλώνεις ότι η ευχαρίστηση αυτή, που την λες "αισθητική", είναι το μοναδικό κριτήριο.
    Αλλά για ποιο πράγμα είναι μοναδικό κριτήριο και μάλιστα σε σχέση με το "είδωλο" σου που επίσης αναφέρεις;

    Μήπως ήθελες να πεις ότι όλα τα κάνεις για την γκαύλα σου, αλλά με άλλα λόγια;
    Αν είναι αυτό, άφησε κατά μέρος τα "είδωλα" και τις "αισθητικές".
     
    Last edited: 11 Απριλίου 2019
  2. 7 Inch Prince

    7 Inch Prince Doctor Jekyll, at your service

    Το μοναδικό κριτήριο για τις αποφάσεις μου και το τι υποστηρίζω και τι κατακραζω. Όταν λέω αισθητική όμως δεν εννοώ μόνο σεξουαλικη αλλά και συναισθηματική ευχαριστηση, όπως π.χ. το να κάνω κάτι για να λάβω την ευγνωμοσύνη ενός ατόμου.

    Και όσο για το είδωλο εννουσα τον Nietzsche
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Πραγματευσαι πολλα και δεν ξερω που να αρχισω και που να τελειωσω. Αρχιζω απο το μοσχαρακι. Δεν λυπαμαι ΚΑΘΟΛΟΥ που θα θανατωθει , διοτι δεν επελεξα ποτε να το βρισκω εξαιρετικα νοστιμο. Ωστοσο θα επιθυμουσα να γινεται η θανατωση του οσο το δυνατο πιο "πολιτισμενα". ...
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    σεξουαλική, συναισθηματική και εμπορική αισθητική;
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    τι είναι αυτό;
    γιατί;
     
  6. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Εγω πάλι ως σαδιστης, ηδονιστής κι ανήθικος, προτιμώ να γίνεται κατά τον τρόπο που θα καταστήσει την τροφή νοστιμοτερη
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Σιγουρα η βιομηχανια κρεατος χρησιμοποιει ακραιες βαρβαροτητες. Δεν θα ειχα προβλημα να αγορασω ακριβοτερα το κρεας απο βιομηχανια που φερεται καλυτερα στα ζωα και οχι βαναυσα οπως βλεπουμε συχνα...
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Για την νοστιμια , υπευθυνος ειναι ο Σεφ...  
     
  9. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    @isnogood Επίτρεψε μου να σε διαβεβαιώσω ότι εάν η σφαγή και η κοπή αποτύχουν, ελάχιστα δύναται να διορθώσει ο σεφ.
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    η βιομηχανία κρέατος χρησιμοποιεί τεχνικές ταχείας πάχυνσης που υποβαθμιζουν την ποιότητα του κρέατος. επίσης σε ορισμένες περιπτώσεις, όχι σπάνιες, προωθεί κρέας άρρωστων ζώων στην ανθρώπινη κατανάλωση. συμμερίζομαι τις ενστάσεις σας στις δύο πρακτικές. τα ανάλογα ακριβώς συμβαίνουν και στην βιομηχανία λαχανικών, κι έχω τις ίδιες ενστάσεις.
    δεν έχω κατανοήσει πώς συνδέονται τα παραπάνω με την "πολιτισμένη θανάτωση" στην οποία αναφερθήκατε.
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    -Καλημέρα σας, είμαι η Αισθητική και θα ήθελα να κάνω μια μήνυση κατά παντός, που ισχυρίζεται πως με ξέρει...
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Η αισθητική έχει γραμμένους στα παπάρια της και υπεράσπιση και πολιτική αγωγή.