Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανωμαλος/η ? τι ειναι αυτο???

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Lasia, στις 11 Ιουλίου 2007.

  1. Lasia

    Lasia Regular Member

    Ουπστ!!!!!!!! εδω ειμαστε...... για να καταλαβω βρε παιδια....
    (ελπιζω να ξεχωρισετε το χιουμορ, οχι τιποτα, μην παρεξηγηθω κι ολας).

    Λοιπον πραγματα που λεγονται και ακουγονται και μου εχουνε συμβει¨.


    "Αυτος ειναι ανωμαλος, μακρια .... ( εις θανατον δια λιθοβολισμου. Ναι, αλλα ετσι μπορει ν αγιασουμε, ασε τις πετρες κατω)

    "Αν συνεχισεις αυτες τις ανωμαλιες εμενα ξεχασεμε....

    "Η φευγεις απ το BDSM, η εμεις οι δυο τερμα...


    " Μ αυτον τον ανωμαλο κανεις παρεα? τι καλο θα σου μαθει?

    "Τι γουστα ειναι αυτα ? θες να κανεις και οικογενεια!!!! ( να εισουν ενας , υποκριτης , να μην το ηξερα, ενας διπροσωπος, ενας απατεωνας, .. τοτε μαλιστα σε παντρευομαι)

    "Χωριζουμε..... (κι ειχα μια σκασιλα)

    "Ειστε μια ρατσα ανθρωπων που δεν εχετε θεση στην κοινωνια ( ουαουυυυ!!! ανατριχιασα... οχι καλε, εγω ειμαι πεκινουα , απο την Κινα κρατα η σκουφια μου)

    "Ανωμαλο μυαλο

    "Ανωμαλος δρομος

    "Ανωμαλια

    "Ανωμαλιαρα

    Τελικα το ανωμαλο ειναι κατι το μη φυσιολογικο? και τι ειναι το φυσιολογικο?

    Ειναι επιδημια που κολλαει?

    Πρεπει να αποφευγεται? να το φοβουνται? και τι ζημια μπορει να παθεις οταν ζεις με εναν "ανωμαλο"?

    Απο που προερχετε η ανωμαλια?
     
  2. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Μα φυσικά από την ανασφάλεια των ανθρώπων που φοβούνται ότι αν είναι έστω και λίγο διαφορετικοί θα τους διώξουν από την κοινωνία..

    Και επειδή τσαντίστηκα με τα παραπάνω έχω να παραθέσω 2 απαντήσεις σε όποιον κάνει τέτοιου είδους σχόλια:

    "Αν οι άνθρωποι ήταν πάντα τόσο συντηρήτικοι θα κρεμόμασταν ακόμα από τα δέντρα"

    "Ωραία, κάτσε εσύ κάνε ιεραποστολικό όλη σου την ζωή μιας και μόνο αυτό είναι φυσιολογικό και άσε εμένα με τους ανώμαλους"  

    Δεν κατάλαβα δηλαδή, γιατί είναι ανώμαλη μια σαδομαζό σχέση που στηρίζεται πάνω απόλα σε αγάπη και εμπιστοσύνη και αγκαλιάζει την kinky πλευρά του ανθρώπου και την φαντασία του και δεν είναι ανωμαλία η φιλοσοφία του Αλφα-Αρσενικού που μας περνάνε..

    Αυτα  
     
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Από την εσωτερική ανάγκη του καθενός, και όλων συνολικά, για προσδιορισμό του κανονικού.
     
  4. Kits

    Kits Contributor

    Νομιζω πως ο πιο καταληλος για να δωσει απαντηση σε αυτο το νημα ειναι ο Ηλιας!!

    σε αναμονη λοιπον...
     
  5. Lasia

    Lasia Regular Member

    Απάντηση: Re: Ανωμαλος/η ? τι ειναι αυτο???

    Πολυ σωστα!!!!!!!!!!
    αχ αυτη η ανασφαλεια
    (σε ορισμενους) ποσα ειναι ικανη να κανει, ακομα και να μας εκθεσει, γιατι καποια στιγμη αρχιζουν τα ψεματα,... (οχι δεν ειμαι μεσα)
    Αληθειες μωρε, κι οποιον του αρεσει , να μην βρησκουμε κι εμεις τον μπελα μας απ αυτους, που πανε να <ξετρυπωσουν> .....
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Η λέξη normal αναφέρεται περισσότερο στο «κοινός» και «συνηθισμένος».
    Το κοινό (δηλαδή το νορμάλ), το ορίζει λογικά πάντα η πλειοψηφία.

    Άρα κάτι μη νορμάλ είναι κάτι έξω από τα κοινά.
    Υπό αυτήν βέβαια την οπτική και σαν ορισμός, αυτοί που δεν έχουν συνηθισμένη σεξουαλική ζωή και δραστηριότητα, είναι σεξουαλικά ανώμαλοι.
    Σωστό, σαν ορισμός τουλάχιστον  

    Υπάρχουν άνθρωποι συντηρητικοί γενικότερα στη ζωή τους και άλλοι που είναι συντηρητικοί μόνο στη σεξουαλική τους ζωή ή μόνο στην επαγγελματική κ.ο.κ.
    Δεν είναι απαραίτητο πως κάποιος σεξουαλικά μη συντηρητικός, θα βοηθά και στην πρόοδο του κόσμου.
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απο που προερχετε η ανωμαλια?


    απο τον φοβο οτι καποια αλλη "ανωμαλη" μπορει να κανει καλυτερες πιπες .....
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Ανωμαλος/η ? τι ειναι αυτο???

    Γιατί γράφεται με ω αφού έχουμε α + ομαλός;Δλδ γιατί δε λέμε ανώρεχτος;
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Ανωμαλος/η ? τι ειναι αυτο???

    λόγω δασείας
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ανωμαλος/η ? τι ειναι αυτο???

    Ήμουν και τριτοδεσμίτης .... 
     
  11. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Μωρε σίγουρα, απλά εκείνη τη στιγμή υποτίθεται πως έχωνα      

    Αλήθεια η ιστορία τι να έχει δείξει για τα μεγάλα πνεύματα άραγε; Μήπως τελικά ήταν και αυτοί ανωμαλάρες και βγω αληθινός;;;

    Πάντως αν κάποιος με πει ανώμαλο ξέροντας που κινούμαι, τότε θα το εκλάβω ως φιλοφρόνηση  
     
  12. blindfold

    blindfold Contributor

    από τη μοναξία