Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Αν εμφιλοχωρεί Έρως....." πού παει το M/s-D/s?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Dome of Affection, στις 10 Απριλίου 2006.

  1. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Να μην πιστεύεις ότι ακούς. Καλύτερα να βγάζεις τα δικά σου συμπεράσματα.
    Αν τολμάς.
     
  2. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Σιγά το survivor. Να πάρουμε το σημαιάκι.
     
  3. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Premium Member Contributor

    τι έχουμε οι "νάρκισσοι" δλδ?? τα καλύτερα παιδιά είμαστε
     
  4. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Αν κάποιος είναι συναισθηματικά ανάπηρος, δεν αγαπά, δεν ερωτεύεται, δεν έχει ενσυναισθηση, δεν εχει συναισθήματα, μπορεί να κυριαρχήσει; Χμ
     
  5. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Είναι πραγματική απορία μου. Προφανώς επειδή είμαι μια χιονοστιβάδα συναισθημάτων, και ερωτικών, σίγουρα αν έχεις συναισθήματα, μπορείς να υποταχθείς. Και δεν χάνεται καθόλου το D/s, όπως το έχω ζήσει. Και τα ρυθμίζει ο/η Κ σαν θερμοστάτης με τα κέφια Του. Κρύο-ζέστη-κρύο-ζέστη. Να κυριαρχήσεις; Δεν ξέρω. Χμ...
     
  6. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    παρόλο που δεν είμαι Κ, τολμώ να πάρω θέση απ' όσα έχω ψυχανεμιστεί στο χώρο... οι Κ έχουν συναισθήματα ανάλογα με αυτά των υ... η ειδοποιός διαφορά είναι πως έχουν κυριαρχήσει πάνω σ' αυτά σε βαθμό να φαίνονται αλεξυθιμικοί
     
  7. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Ευχαριστώ!!! Η @χάντρα είπε ότι γίνεται και μάλιστα καλύτερα από όσους έχουν συναισθήματα (και ευχαριστώ!), ο @bumblebee είπε το προφανές, δηλαδή τους νοιάζει μόνο τι παίρνουν (Γιες το ξέρουμε)...έτσι μαζεύω απόψεις  
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Το να ερωτευτείς γιατί έχεις υποταχτεί είναι καλό, αλλά το να υποταχτείς γιατί έχεις ερωτευτεί είναι μαρτυρικό και ατελέσφορο. (Βασανιστικός έρωτας)
     
  9. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Ναι, συμφωνώ απόλυτα.
     
  10. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Διευκρίνιση : Όπως έγραψα και πιο πανω είναι καλύτερα να διαπιστώσεις από πρώτο χέρι τι συμβαίνει και να μην αρκείσαι στο να κάνεις εικασίες, αν θες να κατανοήσεις ένα θέμα.

    Στη συγκεκριμένη περίπτωση ο μηχανισμός λειτουργεί ασυμμετρα μεν, ενημερωμένα ομως και εξ αυτού δίκαια και τίμια.

    Και αφορά αυτούς ο συγκεκριμενος μηχανισμος ( υπάρχουν ), που σε τέτοια και μόνο σε τέτοια πλαίσια ανθούν.

    Και δεν υπάρχει κανεις λόγος να μην ονομαστει έρωτας.
     
  11. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Δηλαδή η Κυριαρχία είναι έρωτας; Ρωτάω, δεν κάνω εικασίες. Είναι ειλικρινής απορία. Πως να βιώσω ότι κυριαρχώ πάνω σε κάποιον; Είμαι από την άλλη πλευρά της πλαγιας παυλας  
     
  12. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Δεν μπορώ να μιλήσω για όλους. Έκαστος βιώνει τα συναισθήματα με διαφορετικό τρόπο. Έτσι λοιπόν εσύ μπορεί να δεις μια ταινία και να πλανταξεις και εγώ να σκάσω στο γελιο φεριπειν. Εσύ μπορεί να λες για συναισθηματικη αναπηρία ( αναπηρία !!!!!!! ) και εγώ να το λέω δικαιοσυνη. Ότι δίνεις και όσο συμφωνησεις παιρνεις δηλαδή.

    Και ναρκισσιστικο θεωρώ το να θελει καποιος να μπει σε Κ Υ , να συμφωνεί σε αυτο , να ενημερωνεται τίμια και δίκαια για τις υποχρεώσεις του και να λεει στο τελος... ωπα λίγο αυτό είναι αναπηρία.

    Μαύρο θα ναι το φιδι που θα το φάει, αν δεν κοπεί με το καλημέρα...  

    Αυτό που λες εσύ έρωτας, για μένα μπορεί να είναι τρίχες και τούμπαλιν. Το να μου γράψεις ένα ποίημα μπορεί να μη μου λεει τίποτα, το να σε πάρω με 10 μαύρους νοματαιους, ίσως να μου λέει κατι 

    Αν θες να μάθεις πώς βιώνουν τα Κ και τα Υ τον έρωτα πρέπει απλά να τα ρωτησεις ξεχωριστα η να δοκιμάσεις την τύχη σου   πριν το βαφτίσεις αναπηρία.
     
    Last edited: 7 Οκτωβρίου 2020