Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αξίζει να εμπιστευόμαστε ανθρώπους ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος female, στις 11 Φεβρουαρίου 2008.

  1. female

    female Contributor






    Μ΄άρεσε πολύ το παραπάνω ερώτημα.

    Προφανώς όλοι έχουμε νοιώσει προδομένοι/ πληγωμένοι/ αδικημένοι.

    Ποια η γνώμη σας; Πώς το αντιμετωπίζετε;



     
  2. zinnia

    zinnia Contributor

    NAI! Με κεφαλαία , Bold και μέγεθος γραμματοσειρας πανω απο 30 !
     
  3. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Αξίζει να εμπιστευόμαστε ανθρώπους ;

    εξαρτάται τον άνθρωπο
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Αξίζει να εμπιστευόμαστε ανθρώπους ;

    Ναι
     
  5. Eri

    Eri

    Αξιζει.......ακομα κ αν πληγωθεις μαθαινεις κ εισαι πιο προσεκτικος την επομενη φορα........Φτανει να μην πεσεις στην παγιδα του "κανενας δεν αξιζει...ολοι φταινε" κτλ.....
     
  6. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Πολύ λίγους. Και δυστυχώς είναι δύσκολο να τους ξεχωρίσεις.
     
  7. Eri

    Eri

    Ερη ---------> φωσφοριζει τη νυχτα (κ τη μερα ενιοτε) για να ξεχωριζει (παιδια σορυ εχω κεφια   )
     
  8. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Αξίζει να εμπιστευόμαστε ανθρώπους ;

    ΟΧΙ
     
  9. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Αν δεν εμπιστευτώ, δε θα πληγωθώ. Κι αν δε πληγωθώ, δε θα μάθω. Κι αν δε μάθω, πώς θα προχωρήσω?
    Η εμπιστοσύνη κερδίζεται δύσκολα και δύσκολα συντηρείται. Αν ήταν καταναλωτικό αγαθό, λόγω δυσευρετότητας (αν υπάρχει τέτοια λέξη) και ευπάθειας, θα ήταν hard to afford.
     
  10. blindfold

    blindfold Contributor

    χμμ

    8α έλεγα ότι είσαι υποτακτική και σαν true Master θα σου έστελνα pm

    αλλά ο υποφαινόμενος υποτακτικός ,αλλά έχω βαρεθεί αυτού του είδους τις πληγές .. απλά πλέον δεν εμπιστεύομε άνθρωπους ,δεν περιμένω κάτι περισσότερο από αυτό που βλέπω μπροστά μου , αλλά συναναστρέφομε αρέσκομε στο να είμαι με παρέες αλλά δεν μπορω να έχω αυταπάτες

    οι άνθρωποι είμαστε εγωιστές .. ευτηχώς μερικοί βλέπουν το καλό τους μέσαο από το κοινό καλό ... μέσα σε μία κρίση ματαιοδοξίας φαντάζομε το εαυτό μου ανάμεσα τους ,αλλιώς ακυρώνετε ο όρος υποτακτικός που έχω βάλει για τον εαυτό μου .

    αυτά
     
  11. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Κανένα ίχνος υποταγής, φίλτατε, κοινή λογική είναι. Κανείς δε γεννήθηκε έμπειρος, κανείς δεν έτρεξε πριν μπουσουλήσει και κανείς δεν έμαθε χωρίς να πάθει.
    Υπάρχει κάποιος κανόνας που σε αναγκάζει σε αυτά που λες να κοτσάρεις την ταμπέλα του υποτακτικού?
    Ή όλα στον κόσμο σου περιστρέφονται γύρω από την "υποτακτικότητά" σου?
    Δεν σου επιτίθεμαι προσωπικά, απλώς όλη αυτή η "ταμπελολογία" είναι λίγο σπαστική για το δικό μου -καμμένο- μυαλό.
     
  12. mazoslave

    mazoslave Regular Member

    Οταν γεννηθηκα, εκλαιγα ενω ολοι γυρω μου γελουσαν
    Οταν πεθανω, θα γελω ενω ολοι γυρω μου θα κλαινε
    Και στο κατω-κατω γνωρισα τους ανθρωπους κι αγαπησα τα ζωα!