Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αξιολόγηση ενός Κυρίαρχου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lady in Corslet, στις 14 Απριλίου 2010.

  1. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Σε ποια σημεία δίνετε έμφαση για να κρίνετε αν κάποιος είναι αποδεκτός Κ από σας είτε ως υποτακτικές-οι/σκλάβες-οι είτε ως κυριαρχικοί-ες?π.χ. εξετάζετε την μέχρι τώρα πορεία Του?Ρωτάτε για πληροφορίες?Αρκείστε σε ότι βιώνετε εσείς απομονομένα μαζί Του?Σας παραξενεύει να έχει κάνει έναν βανίλλα γάμο αφότου έχει κατανοήσει την πραγματική του φύση?Να συντηρρεί την εικόνα του Κυρίαρχου με ιντερνετικές-ους εικονικές-ους σκλάβες-ους?Θα είχε ενδιαφέρον να ακούσουμε και τις υ και τους κ...
     
  2. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    Υπαρξιακά προβλήματα !

    Αν δεν τα λύσει κάποιος
    δεν θα μπορέσει να αποδεχτεί
    ούτε την φύση του ούτε την επιλογή του .

    Κρίση , κριτήρια … ?

    Κοιτάς μέσα σου ,
    γνωρίζεις τον εαυτό σου ( είναι το πιο σημαντικό ) ,
    και μετά όλα είναι εύκολα .

    Αντιλαμβάνεσαι , προχωράς ,
    χωρίς να έχεις την ανάγκη να ρωτήσεις .

    Ξερεις !

     
     
  3. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    Οι σχεσεις παντός τύπου δεν συμφωνουνται αλλα προκύπτουν.
    Καθε "αξιολογηση" ειναι προβολη της παρανοϊκου τυπου ανασφαλειας που μαστιζει αυτην που αξιολογει . Στην πραγματικοτητα αυτο που κανει ειναι να προσπαθει να ελαχιστοποιήσει την πιθανοτητα αποτυχίας μιας επερχομενης σχεσης κατι μη ρεαλιστικο οσο και ανωριμο.
    Δεν υπαρχουν εγγυήσεις. Αποδεχτειτε το.
     
  4. Τα πάντα είναι θέμα χημείας. Για να είναι ο Κ μου αποδεκτός από μένα, θα "αξιολογήσω" τον τρόπο που φέρεται σε μένα, το παιχνίδι που κάνει με μένα και το πώς με κάνει να νιώθω.

    Προσωπικά, θεωρώ ότι το παρελθόν είναι παρελθόν και πως ό,τι αξίζει το κρατάμε. Επομένως, η πορεία του (ό,τι κι αν σημαίνει αυτό για τον καθένα) θα είναι ένας παράγοντας που θα υπάρχει στο πίσω μέρος του μυαλού μου, αλλά δεν αποτελεί απαραίτητο κριτήριο για τον αν θα συνεχίσω να είμαι μαζί του ή όχι.

    Σχετικά με τις πληροφορίες, θα συμφωνήσω με τον Revenant, δεδομένου ότι ο χώρος στον οποίο κινούμαστε δεν είναι αγγελικά πλασμένος.

    Όσον αφορά τους διαδικτυακούς σκλάβους, έχει μικρή σημασία νομίζω για μένα. Σε οτιδήποτε δεν βιώνεται in real, δεν υπάρχει και σημασία ύπαρξης εικόνας.
     
  5. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    Μου θυμιζει προξενιο στον προηγουμενο αιωνα οπου η κυρα Κατινα βγαινει στις ρουγες και ρωταει για το γαμπρο που προξενευουν στην κορη της:
    και... ποιας οικογενειας ειναι?
    και... τι επαγγελεται τωρα?
    και... τι σπουδες εχει?
    πινει? καπνιζει ? παει με κοριτσια? παει σε "σπιτια" ,
    ποσες ειχε μεχρι τωρα? πωςςςς!!!!! ειχε και γαμο???? και γιατι χωρισε????
    χχχμμμμ τι προικα ζηταει? αυτοκινητο εχει? αααα!!! μαααααλιστααα!!

    ελεος!!! τι κι αν εχει 10 γαμους , τι κι αν εχει 100 σκλαβες και αλλες 1000 ιντερνετικες????
    το θεμα ειναι να σου κανει και να του κανεις "κλικ" (νεοελληνιστι).


    ετσι για την ιστορια :

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/t15104
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    Προσωπικά. επειδή δεν είμαι ξερόλας και η έξυπνη του χωριού μετέρχομαι εύκολα και χωρίς δεύτερη σκέψη τα τρία πρώτα... φυσικά η τελική απόφαση είναι δική μου, η οποία έχει να κάνει με την ευθυγράμμιση καρδιάς με μυαλό. Φυσικά το καλό σεξ προηγείται όλων των άλλων, αλλιώς η βαρεμάρα είναι μπροστά στις πύλες.

    Τώρα, αναφορικά με τους παντρεμένους Κ, ο λόγος που δεν θα τον έβαζα στο σβέρκο μου δεν είναι ηθικός, αλλά καθαρά ερωτικός. Δεν μου αρέσουν όσοι παίζουν εκ του ασφαλούς. Φαντάσου λοιπόν να μου ρίχνει ξυλιές στο πωπουδάκι και να μου λέει "καριόλα", "σκύλα" κλπ, εγώ να αναταράζομαι από ηδονή και μετά να τον παίρνει τηλ. η γυναίκα του και αν του λέει "Μπάμπη,που είσαι? Όπως έρχεσαι ,φέρε ψωμί" και αν απαντάει "Ναι, ναι αγάπη μου έρχομαι σε λίγο. Θα φέρω ψωμί" Η εικόνα και μόνο μου φέρνει γέλια... πόσο δε μάλλον ερωτικές εξάψεις. Θέλει πολύ χιούμορ για να το αντέξει κανείς και εγώ δε διαθέτω πια και τόσο. Σε αυτή την περίπτωση βλέπω ένα γιο που έχει τη μαμά του (γυναίκα του) και παίζει με τα κοριτσάκια της γειτονιάς. Άντε μετά να διακρίνεις τον Πατέρα, τον Νόμο κλπ κλπ
    Φυσικά περί ορέξεως ουδείς λόγος.

    Όσο για τις ιντερνετικές σκλάβες, επειδή όλα αυτά μου βγάζουν μιζέρια και κακομοιριά... ε αυτό θα επηρρέαζε την κρίση μου σημαντικά...

    Όλα αυτά δεν αποτελούν αξιολόγηση, ο τίτλος του νήματος δεν βοηθάει... άλλο αποτελούν.

    @ De Sade
    Άλλο εγγυήσεις και άλλο πάω ξυπόλυτος στ αγκάθια
     
  7. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    Θα έχεις όμως κάτι να θυμάσαι και να το λες στα εγγόνια σου ...  
    Τότε που το bdsm θα έχει απενοχοποιηθεί και οι γιαγιάδες θα μπορούν να διηγούνται τα κατορθώματά τους ... θα ρίχνουν τρελό γέλιο τα εγγονάκια.  
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    @ Lady in Corslet,
    σε ποιό στάδιο να αξιολογώ όλα αυτά ή κάποια παρεμφερή; Πριν να κάνω σχέση μαζί του, πριν να αφεθώ να έχω συναισθήματα, ή μετά;

    Αυτά δεν τα κάνω για τους λόγους που ανέφερε ο Revenant, είναι αδύνατο να μην καταντήσει κατινιά στην πράξη και να μην πέσω θύμα κατινιάς. Έχω δει πολλά και ιδίως να γίνεται προσπάθεια να πέσει η ευθύνη σε τρίτους όταν ναυαγεί μια "σχέση" όπου η εμπιστοσύνη ήταν διάτριτη εκατέρωθεν. Οπότε ούτε ρωτώ, ούτε δίνω απαντήσεις, ερωτηθείσα. Κοιτάζω άλλα από αυτά που αναφέρεις. Δεν αξιολογώ, μπορεί να είναι εξαίρετος Κυρίαρχος, αλλά όχι για μένα. Αυτό για να το βρει κάποια, χρειάζεται να ξέρει α) τί επιθυμεί και β) τί προσφέρει. Δεν είναι πολύ σύνηθες φαινόμενο, να συντρέχουν αυτές οι δύο προϋποθέσεις.

    Προσωπικά αυτό είναι που με νοιάζει, ναι, δεν δίνω ούτε ένα παλιό μονό τρύπιο σοσόνι για κοινωνική ζωή μαζί Του, εντός ή εκτός χώρου, μόνο αν μου επιβληθεί και τότε είναι μια υπηρεσία που Του παρέχω σχεδόν με κόπο  

    Διόλου.

    Με ενοχλεί, καλώς ή κακώς, να μην αγαπάει τη δουλειά Του όσο εγώ τη δική μου, αν από κει και πέρα έχει χρόνο για ιντερνετικές ιστορίες, για μένα κανένα θέμα και ούτε θεωρώ ότι από 'κει μπορεί κανείς να γίνει είτε Κυρίαρχος είτε υποτακτικός.
     
  9. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    δυστυχως δεν εχω rep γι αυτο σου τα δινω εδω δημοσια αγαπητη
     
  10. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    χαχαχαχα! άψογο!φαντάσου ότι έχω δει άντρα που δηλώνει κυριαρχικός να λειτουργεί έτσι!!!έπεσα από τα σύννεφα!(είχα χάσει την ισορροπία μου από τα γέλια!) 
     
  11. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    εσυ τι θεωρεις χειροτερο απο εναν κυριαρχο που κατινιαζει?
     
  12. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    εναν Κυριαρχο που τον παιρνει