Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αξιολόγηση ενός Κυρίαρχου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lady in Corslet, στις 14 Απριλίου 2010.

  1. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    true that! ευτυχως που τετοιο απτο παραδειγμα δεν εχω...
     
  2. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    αυτο ειναι κακιστο και κατακριταιο σε ολες τις μορφες σχεσεων , πολλω δε μαλλον οταν αφορα σε bdsm σχεση και ειδικα σε Κυριαρχο !!!!
     
  3. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    η χαρα της κατινας δηλαδη  
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    Έναν κυρίαρχο που ανέχεται να έχει δίπλα του μια υπο που κατινιάζει.
     
  5. Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)


    Συγνώμη αλλά αυτό τον κάνει μη κυρίαρχο?και τι εννοεις "τον παίρνει...". Αυτόν που τον γαμάει ένας άλλος άντρας?αυτόν που του αρέσει να παίζει στον ερωτικό τομέα έτσι με την σύντροφό του? 

    Στο θέμα μας τώρα, η λέξη αξιολόγηση και μόνο δεν ηχεί καλά στα αυτιά μου.
    Γνωρίζοντας κάποιον είναι πλέον για μένα βασικό και προυπόθεση να έχει στοιχεία κοινά με μένα και μάλιστα αρκετά...είναι βασικό να τον αναγνωρίσω ως άνθρωπο κυρίαρχο ή μη, βανίλα ή μη και αυτό δεν γίνεται με το καλημέρα σας...θέλουν χρόνο οι σχέσεις..δοκιμάζονται..
    Στο βάθος αυτού του χρόνου λοιπόν και αφού υπάρχουν τα κοινά στοιχεία το μόνο που βλέπω είναι το κατά πόσο μπορεί να κυριαρχήσει επάνω μου...και δεν είμαι εύκολος άνθρωπος,είμαι απόλυτη σε πολλά από μικρή 
     
  6. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    Χμμμ...Τώρα μου γεννάς ένα άλλο εύλογο ερώτημα...Ποιος σωστός κ θα ανεχόταν κάτι που δεν εγκρίνει???Μήπως είναι αυτος υπο τελικά και παραμυθιάζει τον εαυτό του και τους γύρο του??Για μένα μόνο ένα είδος κ θα ανεχόταν καταστασεις...ο υποκριτής!
     
  7. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    Το τι μπορει να γινει ο καθενας απο εμας οταν του πατησουνε τον καλο ειναι μεγαλο θεμα. Το ποσο καλα ξερουμε να χανουμε δεν το βλεπει ο αλλος και εμεις, παρα μονο οταν νιωσουμε πως χασαμε.

    Υ.Γ. Ολα εξαρτωνται απο τις ψευδαισθησεις που ειχαμε πριν μπουμε σε μια σχεση, τις ψευδαισθησεις που αναπτυξαμε κατα τη διαρκεια, και απο τις ψευδαισθησεις που γκρεμιστηκαν βγαινοντας απο αυτη.
     
    Last edited by a moderator: 16 Απριλίου 2010
  8. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    Ο Υπομονετικός. Αυτός που σπεύδει βραδέως, ήρεμα και αποτελεσματικά.

    Χωρίς να αποκλείεται η ύπαρξη διαφόρων άλλων...
     
  9. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    o Κύριος που περιγράφεις δεν νομίζω πώς ανέχεται...εκπαιδεύει...άρα μια κατινιά δύο κατινιές τρεις και την κακή της μέρα αν δεν καταλαβαίνει...δεν νομίζω ότι θα το ανεχόταν για πολύ...
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    Αντιλαμβάνομαι πως για κάποιους πιθανόν αυτό το συμπέρασμα να βγαίνει.
    Αλλά δεν είμαστε όλοι το ίδιο, δεν έχουμε αφενώς την ίδια λογική κι ανάλυση και δεν βγάζουμε με τον ίδιο τρόπο συμπεράσματα.

    Αυτός είναι και ο λόγος που προσωπικά εγώ δεν βρίσκω τίποτα εύλογο στο ερώτημα σου.

    Αλίμονο αν ο σωστός Κ κρινόταν από την κάθε υποτακτική και το τι την δέρνει όταν μπαίνει στη ζωή του.
    Για εκείνο που μπορεί πιθανόν να κριθεί είναι πως θα είναι αυτή η υποτακτική όταν βγαίνει απ τη ζωή του και ακόμα περισσότερο πόσο περήφανο τον κάνει εκείνη που επιλέγει τελικά να κρατήσει στη ζωή του.

    Κουτσομπολεύουν ΟΛΟΙ.
    Με τον ένα ή άλλο τρόπο, από κακεντρεχές κουτσομπολιό μέχρι κοινωνική κριτική ή απλά ανταλλαγή δεδομένων, όλοι το κάνουν.
    Προσωπικά κατακρίνω την κακεντρέχεια - κι είναι πολλή μέσα στο συγκεκριμένο χώρο π ανάθεμα την.

    Και το κουτσομπολιό με όποια μορφή κι αν γίνεται, αργά η γρήγορα μαθαίνεται.

    Πολλές φορές έχω ακούσει κάποιες να κατηγορούν Κ επειδή το κουτσομπολιό που εκείνες του είπαν, το μετέφερε με κάποιο τρόπο και έγινε γνωστή η ...εμ αδιακρισία τους.
    Και τότε αρχίζουν και βρίζουν τον Κ που έβγαλε την αδιακρισία τους στο φως, αντί να δουν πως στην πραγματικότητα εκείνο που έπρεπε να τους ενδιαφέρει - πέραν του συμπεράσματος πως καλύτερα να προσέχεις τι λες γενικά - είναι πως την ευθύνη την φέρουν οι ίδιες για όσα εκείνες έκαναν κι ας αφήσουν τις ξένες ευθύνες να βαραίνουν τους ώμους των άλλων.

    Βέβαια είναι ευκολότερο να πούμε δικιά του η ευθύνη, μόνο οι υπό δικαιούνται να λένε κακεντρέχειες, να μην κρατάνε το στόμα τους κλειστό και να λένε ότι τους κατέβει στο μυαλό. έχουν τη δικαιολογία πως δεν έχουν τι? Αυτοκυριαρχία? Ωριμότητα? Επίπεδο?

    Αν γουστάρουν κάποιοι να κάθονται εδωμέσα και να ρίχνουν πέτρες ας το κάνουν.
    Προσωπικά δεν θα πάρω.
    Όχι επειδή δεν έχει Κ που τους αξίζει να τους παίρνουν με τις πέτρες, αλλά γιατί εγώ κάνω επιλογές με ποιους και με πιο τρόπο θα σχετιστώ.
    Κι αν κάποιος δεν στάθηκε στο ύψος που περίμενα να σταθεί, δεν φταίει εκείνος, εγώ φταίω που βιάστηκα να κρίνω.
    Κι αν κουτσομπόλεψα κάποιον και το κουτσομπολιό μου βγήκε στη φόρα, δεν τρέχω να κατηγορήσω εκείνον που το έκανε γνωστό ως οτιδήποτε.
    Ας κράταγα το στόμα μου κλειστό.
    Αν μη τι άλλο από ευθυξία γιατί έχω κι εγώ τη φωλιά μου λερωμένη.

    Γενικά τον τελευταίο καιρό βλέπω να υπάρχει μια τάση στο φόρουμ να κατηγορούμε και να χαρακτηρίζουμε τους κακούς κυρίαρχους που πρέπει να είναι έτσι κι αλλιώς κι εμείς οι τόσο τέλειες οι καημενούλες πέφτουμε στις παγίδες τους....

    Για όλα φταίνε οι κακοί λύκοι...εμ κυρίαρχοι ήθελα να πω.

    Κακοί λύκοι με τα καημένα τα αθώα τα υποτακτικά αρνάκια που πέφτουν θύματά τους.

    Λυπάμαι αλλά τα αρνιά στο δάσος δεν έχουν θέση. Αν τα φάνε...κακό του κεφαλιού τους. Ας πρόσεχαν.
     
  11. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    Πάρε βρε , θα σε κάνω και καλή τιμή 
    Και δώρο ένα σουβλάκι με τζατζίκι:mwink:
    Τα αφεντικό τρελάθηκε , χαρίζει δεν πουλάει 
    Βάλτε τώρα που γυρίζει , πολλά βάζετε πολλά παίρνεται:mdrmed:
    Δεν είναι βόας δεν είναι κροταλίας ……………………………………………. 
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    Να αναφερθούν πἀραυτα τα πεδία αξιολόγησης. Αποφασίζομεν και διαττάσομεν αι ενθάδε υποταχτικιές (από το υπό και το χτικιό, λέξις σύνθετος) ίνα καταρτίσσουσι κατάλογον σαφή με άπαντα τα πεδία προς αξιολόγησιν του κατεπάνω τους (λέξις ελληνικοτάτη, βυζαντινή, εκ της οποίας προέρχεται και το capitain, captain κλπ). Μην κοιτάζει αλλαχού, μην μυρίζουν οι μασχάλες του, μην βάζει μπανάλ after shave, μη δεν φορά σινιέ εσώβρακον, μην είναι δίγαμος, ή έχει γκόμενας. Τηρεί service book ούτως ώστε να γνωρίζομεν ασφαλώς τα σούρτα φέρτα του, μην ειν' βανίλα την ημέρα -το βράδυ καμαριέρα? Μην είναι οιωνεί και δεν μας ... το ...?
    Τα δελτία αξιολόγησης να κατατεθούν προς διασφάλιση σε εταιρεία ορκωτών λογιστών (KPMG, P-W κλπ) προς επαλήθευσιν, περαιτέρω κατάρτιση ψυχογραφικών χαρακτηριστικών και εσαεί αναφοράν.
    Οι υπόλοιπες κυρίες του forum ανεξάρτητα από την δήλωσιν των προτιμήσεών τους να παραμείνουν παγερώς αδιάφοροι. Τα ανωτέρω δεν αφορούν εις αυτάς.