Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αξιολόγηση ενός Κυρίαρχου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lady in Corslet, στις 14 Απριλίου 2010.

  1. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    στην δικη μου αντιληψη ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΜΗ ΚΥΡΙΑΡΧΟ


    την δημοδη, λαϊκη , αργκο εννοια

    θεωρω διεισδυση ως πραξη Κυριαρχιας του εταιρου ανεξαρτητως φυλου , αρα δεν υφισταται Κυριαρχος την στιγμη που καποιος αλλος κυριαρχει επανω του
     
  2. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    Εδώ συγκεκριμένα οφείλω να διαφωνήσω , διότι πρακτικά δεν ισχύει
    Αν η διείσδυση ήταν πράξη κυριαρχίας τότε μπορείς να με εξηγήσεις γιατί ενώ το 99% τον αντρών που διεισδύουν στην γυναίκα τους κάνουν πάντα ότι θέλουν αυτές:jerkit:
    Ως γνωστόν στη κυρίως μάζα των ζευγαριών οι γυναίκες κάνουν κουμάντο , κι ας των παίρνουν  
    καλημέρα  
     
  3. aspa1987

    aspa1987 Regular Member

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    Eγώ αρχικά έχω ένα θέμα με την ηλικία, (το παραβλέπουμε αυτό), εγώ δεν ξέρω αν τον κρίνω καλά αλλά θα σας πω. Ένας Κύριος για εμένα πρέπει να μου εμπνέει σεβασμό,(οι πιο πολλοι που εχω γνωρίσει μου προκαλούνε μονο γέλιο), πρέπει να σεβέται την κοινωνική μου ζώη που δυστιχώς δεν γίνεται ν αλλάξω, στη συνέχεια βλέπω απο συζητησεις αν ταιριάζουμε σε αυτα που μπορω να προσφέρω και διαφορα τέτοια, όσο για τους ιντερνετικους σκλάβους δεν μπορώ να πω κάτι, αν τους είχε όμως λογικά (στο μυαλό μου πάντα) σημένει ότι δεν τον καλύπτω, και ειναι και αλλα πολλα που δεν μπορω να περιγραψω τωρα γιατι θα μου καουν οι τυροπιτες:conf:
     
  4. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    αυτο που γραφεις δεν αναιρει αυτο που ισχυριζομαι , ισα ισα με το να κανουν κουμαντο περισσοτερο δουλες γινονται  
    αλλα εγω εξεταζω αυτη καθεαυτη την πραξη ως πραξη κυριαρχιας επι του εταιρου .

    ---------- Post added at 11:57 ---------- Previous post was at 11:50 ----------

    αν ο Κυριαρχος ειναι ο Κατεπανω τους τοτε αυτες ειναι κατωτικες (λέξις ελληνικοτάτη, βυζαντινή )  
     
  5. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)



    Γι αυτό ναι , αν το λες από αυτήν την άποψη δεν ισχύει ότι έγραψα
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    [/COLOR]

    αν ο Κυριαρχος ειναι ο Κατεπανω τους τοτε αυτες ειναι κατωτικες (λέξις ελληνικοτάτη, βυζαντινή )  [/QUOTE]

    Αυτό ακριβώς λέω χρυσό μου... αυτό ακριβώς!
     
  7. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    Πρώτον, έχω την εντύπωση ότι ξεφεύγει κάπως από το θέμα η συγκεκριμένη απάντηση...και δεύτερον, αισθάνεσαι πως σ' αυτό το νήμα σου πέταξε κάποιος πέτρα??Πες μου ποιός είναι να τον σκίσω! 
     
  8. Agitator

    Agitator Regular Member

    Κανω quote ολη την εισηγηση γιατι θεωρω οτι ξεφυγει καπως το νημα στα τελευταια posts.
    Σαφως και δεν υπαρχουν σταθερες στην αξιολογηση. Καποιος που για καποια ειναι ο "Mr Right", ετσι για καποια αλλη ειναι ο "Mr Right Now" και για καποια αλλη ειναι ο "Mr never gonna happen".
    Το τι θελει και τι ζηταει καποια απο εναν Κυριαρχο ειναι εντελως προσωπικο της και Εκεινος θα το δει, θα το αξιοποιησει και θα το εξελιξει ωστε να την προσαρμοσει πανω του, πατωντας ομως στις δικες της αρχικες αναγκες.
    Εξ αλλου και οι υποτακτικες ειναι πολλες οι φορες που δεν μπορουν να εχουν μετρο συγκρισης, και μιλαω απο τη σκοπια μου.
    Παραδειγμα: "εχεις μαστιγωθει ποτε?" -"ουυυυ, πολλες φορες". - "Με τι μαστιγιο?" - "ενα με πολλες μαυρες γυαλιστερες ουρες". -"σαν αυτο? (και τις δειχνεις ενα δερματινο mop). -"απαπαπα, αυτο πρεπει να ποναει"
    Αλλο η φαντασιωση , αλλο η πραγματικοτητα στα χερια του καθενος.

    Ετσι και στον ελεγχο. Με το καλημερα "μη μπαινεις στο ιντερνετ, να δω τα μημυματα σου, δωσε μου τους κωδικους σου". Πες και μια καλημερα πρωτα. Μαθε τι ελεγχεις και πανω απ ολα τι χρειαζεται ελεγχο. Καποια θα πετουσε σκουφια γι αυτο. Καποια αλλη θα "κλωτσαγε". (εγω με την δευτερη).
    Η πρωτη αναγνωριζει μια Αρχη στη ζωη της. Θεωρει οτι ετσι ΠΡΕΠΕΙ να γινει για αν ειναισωστη. Η δευτερη αναγνωριζει ΕΜΕΝΑ ως Αρχη στην ζωη της. Κι εχω κερισει αυτο το προνομιο μεσα απο καποιες διαδικασιες καθημερινες και ουσιατικες.


    Ο μονος τροπος αξιολογησης ειναι η χημεια. Κι αυτη ειναι καθαρα προσωπικη. Αυτο που κανει δυο ανθρωπους (ή τρεις, ή τεσσερις  ) να πανε πολυ πιο μακρια απο οτι εχουν ποτε σκεφτει ή φανταστει ή επιδιωξει, ασχετα με τα εμποδια ή τις αναποδιες που θα συναντησουν, γιατι θα συναντησουν, σε μια τετοια πορεια.

    Οσο για γαμους βανιλλα ΑΦΟΥ καποιος αγκαλιασε τη φυση του, προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ειναι καταδικασμενοι, τουλαχιστον σε μια μετριοτητα.

    Το δικτυο καλο και χρησιμο αλλα ...........  
     
    Last edited: 21 Απριλίου 2010
  9. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: Re: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    that my MAN!!! 

    do u april also??hahahhahaha
     
    Last edited: 21 Απριλίου 2010
  10. Agitator

    Agitator Regular Member

    I don't April very many much!
    I mostly May!!!  
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    Ορθά δεν αφορούσε μόνο το συγκεκριμένο νήμα η πιο πάνω πρόταση.   Αλλά στο γεγονός πως κάποια άτομα δεν χάνουν ευκαιρία σε κάθε νήμα να πετάνε προς συγκεκριμένες κατευθύνσεις πέτρες.

    Κατά πρόσωπο πέτρες πόσοι τολμούν να ρίξουν καλή μου?
     
  12. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΟΣ Κ(!)

    Όσοι τις έχουν εύκαιρες όταν τα πάρουν κρανίο φαντάζομαι!