Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αποκάλυψη

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος aria, στις 7 Νοεμβρίου 2010.

  1. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Αποκάλυψη

    θα συμφωνήσω εν μέρη με τον cadpmpc και την tender lilly. Ο καλύτερος τρόπος να διαχειριστεί κανείς μία τέτοια κατάσταση είναι όπως με τις μπόρες. Αν και το θεωρώ εντελώς άσκοπο να αποκαλύπτει κανείς στους γονείς του στοιχεία της προσωπικής του ζωής. Υπάρχει τρόπος να χτιστούν οι σχέσεις, με τέτοιο τρόπο ώστε να μην χρειάζεται καμία αποκάλυψη. Αυτό το ρυθμίζει ο ενήλικας -και όχι ο γονιός αυτού- εφόσον έχει καταφέρει συναισθηματικά και υλικά να αναλάβει την πλήρη ευθύνη του εαυτού και των επιλογών του.

    Όσο αφορά τη μητέρα της και τη σχέση σου μαζί της, θεωρώ ότι δεν έχεις καμία απολύτως σχέση με το όλο σκηνικό. Η συμβουλή μου είναι να προσπαθήσεις να είσαι ευγενική αλλά σε περίπτωση παρόμοιας συνομιλίας, ευγενικά κλείσε της τον δρόμο. Παραδείγματος χάριν αφού το συζητήσεις με την κοπέλα σου, -και αν συμφωνεί και η ίδια - μπορείς να αναφέρεις ότι το θέμα δεν σε αφορά και ότι δεν θα ήθελες να βρεθείτε να εξετάζετε το όλο ζήτημα νομικά.
     
  2. aria

    aria Regular Member

    Απάντηση: Αποκάλυψη


    Συμφωνώ απόλυτα ότι δεν υπάρχει λόγος να μαθαίνουν οι γονείς την προσωπική ζωή των παιδιών τους, υπάρχουν όμως ακραίες καταστάσεις που δεν υπάρχει άλλη επιλογή. Τέτοια κατάσταση ήταν αυτή που έφερε την κοπέλα μου σε αυτή τη θέση.
    Όσο αφορά το σκηνικό με το τηλεφώνημα από την μητέρα της ευτυχώς η κοπέλα μου χειρίζεται το θέμα με τρόπο που με κάνει να νιώθω απόλυτα ασφαλής. Και από μέρους μου προσπαθώ να μην περνώ θέση στο πως θα χειρισθεί την μητέρα της απλά είμαι δίπλα της σε ότι απόφαση παίρνει.
     
  3. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Αποκάλυψη

    Επειδή η aria μου έχει εξηγήσει για ποιο λόγο έπρεπε να γίνει η αποκάλυψη, κι επειδή είναι μερικά πράγματα που δε λέγονται δημοσίως, απλά θα πω αυτό:

    * Δεν είχαν πολλές επιλογές. Έπρεπε κάπως να της το πουν για να μη συνεχίσει αυτό που έκανε, το οποίο θα τους έφερνε πολύ σύντομα σε κάποιο αστυνομικό τμήμα και μπορεί να κατέληγαν και σε τίποτα πρωτοσέλιδα, Espresso style.

    * Η αντίδρασή της ήταν ψιλο-αναμενόμενη {αφού υπέστη σοκ} αλλά όχι τόσο πολιτισμένη όσο θα μπορούσε. Δηλαδή, οι αψυχολόγητες απειλές για ξυλοδαρμούς κλπ, δεν είναι φυσιολογικές, *ειδικά* για κάποιον εκπαιδευτικό, που θεωρητικά έχει μάθει να διαχειρίζεται νέους ανθρώπους και τα πολλά προβλήματά τους.

    * Οι κοπέλες είναι ώριμες, ανεξάρτητες και ικανές. Οι ανακοινώσεις δεν έγιναν από άτομα που "τα ταϊζουν" οι δικοί τους. Και ο πολύ ήπιος και ώριμος τρόπος χειρισμού {της υστερίας της μητέρας} έως τώρα, το επιβεβαιώνει.

    * Χρειάζονται κουράγιο και ψυχραιμία γιατί θα δουν και θα ακούσουν πολλά ακόμη. Εύχομαι να μην τις τσακίσει ψυχικά αυτή η αναποδιά και να μην αφήσουν να εισχωρήσει στην καθημερινότητά τους.
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Αποκάλυψη

    Ο γονιός που θα πει "θα κάνεις αυτό που θέλω γιατί εγώ σε ταΐζω" είναι λάθος όπως και να το πάρει κανείς. Από την άλλη δεν έχει νόημα να κακιώνεις με αυτό γιατί οι γονείς δεν το κάνουν κακοπροαίρετα, το κάνουν από πραγματικό ενδιαφέρον. Οι σχέσεις έρχονται και παρέρχονται οι γονείς όχι.

    Από την άλλη άμα θες να κάνεις τη ζωή σου τότε θα πρέπει να μάθεις να στηρίζεσαι στα πόδια σου. Και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο μπορείς να την έχεις μόνο στη χώρα του Οζ και εδώ είναι Κάνσας, Ντόροθυ.

    (το παραπάνω δεν πάει στην aria και την σχέση της, μια γενική παρατήρηση ήταν)
     
  5. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Αποκάλυψη

    Γλυκιά μου Aria, επειδή παρεξήγησες τα λεγόμενά μου και ίσως να φταίω εγώ που μπορεί να μην τα διατύπωσα σωστά, όταν είπα απογαλακτισμό εννοούσα αυτό ακριβώς που έγραφα με πολύ αγάπη για δυό νέες κοπέλες που αγαπιόυνται χωρίς να υποννοώ κάτι άλλο.Και όταν είπα ως έσχατη λύση να πάρετε την ζωή σας στα χέρια σας και να φύγει αν παραστεί ανάγκη από το σπίτι της και να ζήσετε μαζί πάλι δεν στο είπα κακοπροαίρετα.Είστε σε ώριμη ηλικία και οι δύο να στηρίξετε τη σχέση σας και να προχωρήσετε.Καλό κουράγιο και πάντα μετά την μπόρα έρχεται η ξαστεριά.
     
  6. aria

    aria Regular Member

    Απάντηση: Αποκάλυψη

    Αγαπητή Astrovroxi συγνώμη για την παρανόηση αλλά δεν φωτογράφιζα εσένα στην απάντηση μου αλλά άτομα που κατηγόρησαν ότι μένει στην οικογένεια της λόγω χρημάτων.
     
  7. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Φυγετε για 5 χρονια στην ολλανδια (ή καποια αλλη οικονομικα ευρωστη ευρωπαικη χωρα) και διατηρηστε επαφες σας κκαι με οικογενεια και με φιλους (απο δικης σας μεριας). Οταν επιστρεψετε, αν επιστρεψετε μαζί, θα ξερετε τα εξης:
    1. Αν η σχεση σας ειναι αρκετα δυνατη να σας κρατησει μαζι. Ο χρόνος ειναι ο ισχυρότερος παραγοντας φθοράς της στατικότητας στην ανθρώπινη συμπεριφορά.
    2. Ποιοι ειναι οι φιλοι σας.
    3. Ποιοι γνωστοί σας θα ειναι ικανοι να γινουν φιλοι σας (οσοι διατηρησουν επαφη μαζι σας).
    4. Αν η οικογένειές σας σας αγαπουν πραγματικά περισσότερο απο το κοινωνικό τους καθωσπρεπισμό.
    5. Αν πραγματικα εχετε απογαλακτιστεί και ειστε διατεθιμενες να διατηρήσετε την ελευθερία σας.
     
  8. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Αποκάλυψη



    Αυτη ειναι η πρωτη αναγνωση...η αληθεια ομως ειναι αλλου,εμφανιζεται
    με το ψυχαναλυτικο πρισμα
     
  9. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: Αποκάλυψη

    Τόσο εύκολα πετάνε στρωμένες καριέρες στα σκουπίδια;
     
  10. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: Αποκάλυψη

    οι συμβουλές εδω είναι 1000 ξυλιες σε ξενη πλατη
    θα τις δώσω και εγώ
    αν θέλετε η μιά την άλλη
    γροθιά στο μαχαίρι και ο καιρός
    θα δείξει αν άξιζε ο κόπος
     
  11. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Αποκάλυψη

    Επειδή δεν είμαι γονιός, δε θα πάρω θέση, αλλά αυτό:

    "και να πάει σε ψυχίατρο να την κάνει καλά – σε αυτό το σημείο να προσθέσω πως η εν λόγω μητέρα είναι εκπαιδευτικός –"

    είναι λυπηρό...
     
  12. xliko

    xliko New Member

    Απάντηση: Αποκάλυψη

    Κοριτσια υπομονη πιστευω θελει, και χρονο, δωσε χρονο για να αποδεχθουν τα θελω σου...