Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος KloKlo, στις 7 Ιουνίου 2011.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

    PMS ?
     
  2. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.


    Mην πιστεύεις πάντοτε δηλώσεις.
    Κάποιοι που αναλώνουν χρόνο και σκέψη για να γράψουν εδώ, που αποσκοπούν ?
    ......μόνο σε ανταλλαγή απόψεων....?...... και άν ναι,......γιατί τις έχουν τόση ανάγκη..?
    Συμφωνώ λοιπόν με τον AuroraBoreallis, και προσθέτω ότι ικανοποιούν ανάγκη αυτοεπιβεβαίωσης......και ας δηλώνουν κατα τα άλλα ευτυχισμένοι.....
     
    Last edited: 11 Ιουνίου 2011
  3. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

    πρωινή απορία μικρής κι αθώας vanilla:

    το ενδεχόμενο ο Κύριος της σκλάβας να της έχει δόσει εντολή να γράψει εδώ και να εκφράσει την απορία της, παίζει????????????
     
  4. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.


    Φυσικά και παίζει......
    Αν πας πιό πίσω θα δείς τι έχω γράψει ως ......συμπέρασμα.....
    Από ότι φαίνεται την αυτοικανοποίηση...(μη το πω λαικότερα) πολλοί την έχουν αναγάγει...σε επιστήμη.
     
  5. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

    Κλοκλο μου
    ανθρωπος που δηλωνει Αφεντης , Κυριος κ.λ.π.
    και θελοντας να επικοινωνησει με μια σκλαβα το ζηταει αμεσα απο αυτη
    και οχι απο τον Κυριο της ,
    τοτε δεν χρηζει κανενος σεβασμου απο κανεναν διοτι δεν ειναι Κυριος
    δυο τινα λοιπον μπορει να συβαινουν
    η
    δεν ανηκει στο bdsm διοτι δεν γνωριζει την δεοντολογια ,
    και ειναι ενα λιγουρι που μπηκε να γαμησει οποια του κατσει ,
    και βεβαιως αυτος δεν γνωριζει τι σημαινει "ανηκω" , σκλαβα" κλπ
    οποτε μην σου κανει εντυπωση
    η
    θελει να προσβαλει τον Κυριο σου μη σεβομενος κι εσενα κι Εκεινον

    τωρα οπως και να του μιλησεις του αξιζει και να τον σκυλοβρισεις και να τον εξευτελισεις
    δικιο θα εχεις , ομως Κλοκλο μου δεν ειναι δικη σου δουλεια να το κανεις.

    Σ αυτες τις περιπτωσεις λοιπον δεν απαντας και απλα ενημερωνεις τον Κυριο σου
    (που το κανεις βεβαια , απλα το λεω σαν γενικοτερη τοποθετηση )

    παντως ειδα μια προσπαθεια να υποτιμησουν το θεμα καποιοι
    ενω εσυ το καταθετεις για δηλωσεις ακριβως αυτη την ακατανομαστη συμπεριφορα
    απο ανθρωπους που θελουν να τους αποκαλουν Κυριους
    καποιοι σου λενε μη χαλιεσαι , λες κι εσυ δεν ξερεις τι πρεπει να κανεις ....
    καιει το θεμα κουκλα μου γι αυτο..
     
  6. Re: Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

    Υπάρχουν τέτοια καθίκια; Εχω μείνει άφωνος  
    Η μονη λύση είναι και η μουνομαχία σε αυτές τις ακραίες περιπτώσεις. Να τον καλέσει να μουνομαχύσουν
    Ναι και υπάρχει και μια συνομοσία γυρω απο το καυτό αυτο θέμα. Εχει απλωθεί ένα πέπλο σιωπής. Εγώ βέβαια δε φοβάμαι κανένα γι αυτο θα γράψω πόνημα επι του θέματος. Θα λύσω και την απορία της φτωχής πλην τίμιας σκλαβας

    ΥΓ Οι επιπτώσεις της οικονομικής κρίσης είναι πλεον ορατές και μαλλον δεν μένουν μόνο στο οικονομικό επίπεδο
     
    Last edited: 11 Ιουνίου 2011
  7. Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

    Τώρα έχω δουλειά. Πρεπει να γράψω και να σας διαφωτισω σχετικά με το shibari
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

    Αγαπητή μου thaleia, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι ένας Ιδιοκτήτης σκλάβας (Αφέντης), θα επέτρεπε σε κάποιον να επικοινωνεί με την σκλάβα του αν του το ζητήσει από αυτόν, θα του επιτρέψει απλά επειδή του το ζήτησε;

    Να επιτρέψει σ΄ έναν Άντρα Κυρίαρχο ή ό,τι άλλου status να μιλάει με την σκλάβα του γιατί; Για να μιλήσουν για την νέα μόδα στα καλοκαιρινά φορέματα... ή για το νέο κραγιόν που κυκλοφόρησε...


    Πιστεύω κανένας Κυρίαρχος (εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων) δεν θα επέτρεπε σε κάποιον να μιλάει στην σκλάβα του, αν θέλει κάποιος να ρωτήσει κάτι θα μιλήσει με τον Αφέντη της σκλάβας ή όταν είναι και ο Αφέντης και η σκλάβα μαζί και όχι μόνο με την σκλάβα.

    Τα λιγούρια λοιπόν αγαπητή μου, αυτό το γνωρίζουν γι΄ αυτό προσπαθούν κρυφά να προσεγγίσουν μια σκλάβα ή μια γυναίκα δεσμευμένη ανεξαρτήτου status.

    Ένας σοβαρός Άντρας ασχέτου status, δεν θα προσπαθήσει ποτέ να προσεγγίσει μία δεσμευμένη γυναίκα, εκτός και αν τον προσεγγίσει εκείνη, γιατί τότε απλά η δέσμευση αυτής της γυναίκας είναι μόνο στους τύπους και όχι στην ουσία.

    Την καλημέρα μου!
     
  9. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

    τοτε λοιπον αγαπητε περι ανηκεις στα λιγουρια.Για αυτο εσυ απευθυνεσαι κατ ευθειαν στις σκλαβες?
    γιατι οταν ειχα σκλαβα της εστελνες μηνυματα με το τηλεφωνο σου , (ενω εγραφε καθαρα οτι μου ανηκει, μονο τυφλος δεν το εβλεπε) κ δεν το εκανες μια μονο φορα αλλα περισσοτερες. Οταν δε της ειπα κ σου εγραψε να μιλησεις μαζι μου δεν το εκανες.
    αυτο βεβαια εγινε κ απο αλλους γνωστους ''μαστερ'' εδω μεσα κ μαλιστα με επιμονη!!! εδω μεσα στα ποστ τα λενε ολα ωραια κ καλα αλλα τελικα τιποτα δεν ειναι οπως φαινεται.
     
  10. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

    αγαπητε μου MasterPerris

    δεν εθιξα το γεγονος του τι θα κανει ο Αφεντης της σκλαβας , Αφεντης ειναι αυτος αποφασιζει.
    αλλα το τι ΟΦΕΙΛΕΙ να πραξει ενας Κυριος οταν για καποιο λογο θελει να επικοινωνησει με την σκλαβα καποιου.

    π.χ. αν σου εγραφε ενας Κυριος οτι επιθυμει να χρησιμοποιησει την σκλαβα σου για να συζητησει μαζι της να γυναικειο θεμα-προβλημα και χρειαζεται την αποψη μιας μιας γυναικας σκλαβας , δεν θα το επετρεπες?
     
    Last edited: 11 Ιουνίου 2011
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

    Αγαπητέ τάσο, κατ΄ αρχάς να σου πω ότι δεν είχα ποτέ στην ζωή μου πρόβλημα να έχω όποτε θέλω στην κατοχή μου σκλάβα ή σκλάβες για να είμαι λιγούρης, πλεονέκτης και εγωιστής ναι (ότι μου αρέσει θέλω να το κάνω δικό μου... ), λιγούρης ποτέ.

    Ακόμα θα σε πληροφορήσω ότι οι σκλάβες ή υποτακτικές ήταν-είναι μαζί μου, όχι γιατί δεν βλεπόντουσαν εμφανησιακά (σε εμφάνιση ήταν και είναι σχεδόν όλες αστέρια...), ούτε γιατί ήθελαν-θέλουν να τους λύσω τα ψυχολογικά ή οικονομικά τους προβλήματα, οι περισσότερες ήταν και είναι υψηλού οικονομικού και μορφωτικού επιπέδου (μου αρέσει να Κυριαρχώ σε δυνατά μυαλά και όχι σε αδύναμα προβληματικά μυαλά γιατί είναι σαν να κλέβω εκκλησία... ), ήταν-είναι λοιπόν μαζί μου, γιατί εύρισκαν-βρίσκουν την Κυριαρχία και τον σαδισμό που θέλουν και ήμουν-είμαι μαζί τους γιατί βρίσκω την υποταγή και τον μαζοχισμό που θέλω από αυτές.

    Και να έρθω τώρα σ΄ εσένα και την τότε σκλάβα σου. Δεν αμφισβητώ (αν και δεν το θυμάμαι) ότι είχα στείλει πμ στην σκλάβα σου, θα πρέπει να σου πω όμως ότι το έκανα (αν το έκανα) γιατί κάπου με είχες μπερδέψει, έγραφε η σκλάβα σου ότι είναι σκλάβα του τάσουΟ, και όταν πήγαινα στο προφίλ σου έβλεπα ότι δήλωνες σκλάβος, αυτό με έκανε να υποθέσω ότι ήταν πραστατευόμενή σου στο φιλικό και όχι σαν πραγματική σου σκλάβα. Σκλάβα σε σκλάβο; Μου φαινόνταν αδιανόητο αν και τίποτα δεν είναι αδιανόητο σ΄ αυτόν τον χώρο.

    Θα σου θυμήσω όμως όταν ανακοίνωσες δημόσια στο φόρουμ ότι θέλεις να παραχωρήσεις την σκλάβα σου σε κάποιον/α Κ, έστειλα πμ σ΄ εσένα και όχι σ΄ εκείνη.

    Εν κατακλείδι, με αυτά που σου γράφω άνωθεν αγαπητέ τάσο, δεν προσπαθώ να σου δικαιολογηθώ, κανένα ανθρώπινο ον δεν είναι απόλυτα τέλειο (εγώ γιατί να αποτελώ εξαίρεση;  ), όλοι έχουμε κάνει λάθη αρκεί να αναγνωρίζουμε τα λάθη μας και να προσπαθούμε να μην τα ξανακάνουμε ή τουλάχιστον να τα ελαχιστοποιούμε.

    Την καλησπέρα μου, να έχεις ένα υπέροχο Σ/Κ!

    Φιλικά,
    MasterPerris
     
    Last edited: 11 Ιουνίου 2011
  12. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

    Περιορισμός της επικοινωνίας, λοιπόν, όχι ως μέσο επιβολής ή, ίσως, ελέγχου αλλά ως αποτέλεσμα εξαιρετικής ανασφάλειας και καχυποψίας. Αν μη τι άλλο, ειλικρινέστατη απάντηση. Φοβάται ο Κ πως κινδυνεύει να χάσει τη σκλάβα του από τον οποιοδήποτε; Της απαγορεύει την επικοινωνία μ' όλα τα αρσενικά, κι έτσι έχει το κεφάλι του ήσυχο! Απλά και πρακτικά πράγματα!

    Έλα, όμως, που η επικοινωνία δεν είναι πάντοτε απότοκος της σκέψης του... κάτω κεφαλιού. Δύο άτομα αντίθετου φύλου, ακόμα κι αν υπάρχει συμβατότητα των στάτους τους, δεν επικοινωνούν μόνο για να πηδηχτούν. Το ενδεχόμενο να έχουν άλλα σημεία επαφής, δε μας περνάει από το νου; Αλλά είπαμε,οι γυναίκες, και δη οι σκλάβες, έχουν άποψη μόνο για τις τελευταίες τάσεις της μόδας και του μακιγιάζ!