Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος KloKlo, στις 7 Ιουνίου 2011.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

    @Durcet, μάλλον δεν κατάλαβες καλά τι ακριβώς έγραψα στο ποστ μου, έγραψα λοιπόν τι πιστεύω εγώ ότι θα συμβεί κατά 90% αν κάποιος ζητήσει από έναν Κ να επικοινωνεί με την σκλάβα του, γιατί πιστεύω ότι οι Κ και όχι μόνο, είναι κτητικοί (εδώ είναι οι σκλάβες κτητικές).

    Αν εσύ πιστεύεις το αντίθετο, δεν έχεις παρά να στείλεις πμ σε δέκα Κ, γράφοντάς τους ότι θέλεις να επικοινωνείς με την σκλάβα τους και μετά έλα να μου πεις πόσοι από αυτούς στο επέτρεψαν.

    Καλό είναι να θέλουμε να δείχνουμε ανοιχτόμυαλοι/ες και προοδευτικοί/ές εδώ μέσα, αλλά είναι λίγοι/ες αυτοί/ές που μπορούν να κάνουν πράξη αυτά που λένε στα γραπτά τους.

    Υγ. Και μια ερώτηση: εσύ θα επέτρεπες να επικοινωνούν κάποιοι άντρες που θα σου έστελναν πμ ότι θέλουν να επικοινωνούν ανεξάρτητα από εσένα προσωπικά μόνο με την σύντροφό σου;(αν θέλεις μου απαντάς).
     
    Last edited: 11 Ιουνίου 2011
  2. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

    Πάει και αυτό το νήμα...
     
  3. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.


    E μα δεν ήτανε αυτό θέμα για να μπεί σε νήμα φίλτατε!
    Αν υπάρχουν εδώ σε αυτό τον χώρο 100 γυναίκες ανεξαρτήτως status, σίγουρα θα δέχονται και οι 100 σχεδόν κάθε τόσο, προσωπικά μηνύματα από άνδρες σχετικού ή μη αντιστοίχου status.Το αντίστροφο το φαντάζομαι μάλλον ουτοπία. Φαντάζεσαι λοιπόν η κάθε γυναίκα να ανοίγει νήμα και και να λέει έλεος μη με ενοχλείτε?
     
  4. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

    Η κτητικότητα μπορεί να εκφραστεί με πολλούς τρόπους. Μερικοί ευχάριστοι, καλαίσθητοι. Άλλοι, πάλι, βλακώδεις, όπως ο συγκεκριμένος, δείχνουν ανασφάλεια και μόνο. Δε θ' ακολουθήσω την προτροπή σου για το "πείραμα". Άλλωστε, είμαι σχεδόν βέβαιος πως πολλοί Κ θεωρούν το bdsm σαν τη σύγχρονη μετάλλαξη του παλιού πρότυπου του Ανατολίτη, που θέλει τη σκλάβα αποκομμένη απ' όλους και απ' όλα.

    Στην ερώτησή σου μόνο υποθετικά μπορώ ν' απαντήσω, καθώς η διαχείρηση της επικοινωνίας των κατά καιρούς συντρόφων μου ήταν αποκλειστικά και μόνο δικό τους θέμα. Υποθέτω, λοιπόν, πως αν μου ζητούσε κάποιος κάτι τέτοιο, η απάντησή μου θα έμοιαζε πιο πολύ στο "Κάνε ό,τι καταλαβαίνεις".
     
  5. Θα ήθελα να γραψω ορισμένες σκέψεις μου επί του θέματος αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω "κομψά" και διστάζω  
     
  6. jorge1970

    jorge1970 Regular Member

    Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

    Dear Kloklo,

    έχεις πάρει διάφορες απαντήσεις στην ερώτησή σου και συντάσσομαι με τους Isnogood, AuroraBorealis, Harris, Alexcat ..

    Να προσθέσω ότι το "No, I'm not looking" μπορεί να μπαίνει στο προφίλ μιας γυναίκας απλά για να μην της ζαλίζουν τα .. συκώτια πολλά αρσενικά (λιγότερα όμως ναι..  ). Άρα δεν πείθει πάντα.

    Εάν τώρα ένα αρσενικό (κι ας αφήσουμε τα "Αφέντης", "σκλάβα" και τα σχετικά, ισχύει για κάθε άνθρωπο), αφού του έχεις ξεκαθαρίσει ότι όντως ισχύει το "I'm not looking" αλλά εξακολουθεί να επιμένει, τότε είναι απλά λιγούρης και χωρίς τέχνη στην προσέγγιση αφού δεν ακολουθεί τον εξής χρυσό, κατά τη γνώμη μου, κανόνα:

    Εάν η γυναίκα "σέρνει" (κοινώς κουνάει τον κώλο της) τότε της την πέφτεις και είσαι κύριος.
    Εάν η γυναίκα ΔΕΝ "σέρνει", τότε ΔΕΝ της την πέφτεις και είσαι πάλι κύριος!
     
  7. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.




    ......Πέστα χρυσόστομε..........πέστα....! 
     
  8. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.


    Kloklo επειδή νιώθω το δράμα που περνάς κορίτσι μου, εσύ και οι φίλες σου, θα σας δόσω εγώ τη λύση. Παλικάρια ένεκα του ιδιαίτερου ταπεραμέντου μας οι Έλληνες, έχουμε πληθώρα Master, ενεργών και εξαιρετικά δραστήριων. Επειδή οι σκλάβες στην Ελλάδα είναι μετρημένες στα δάχτυλα, κάντε ένα ντου σε Μ. Βρετανία, Αυστραλία και Αμερική που κάνουν κρά, για κυρίαρχα αρσενικά. Τώρα με την κρίση στην Ελλάδα, θα σας έρθει γάντι. Έτσι θα ηρεμήσει και η αγαπητή μας kloklo που της έχετε κάνει τα νεύρα κρόσια.
    Δεν εξάγουμε που δεν εξάγουμε τίποτα άλλο...ας δόσουμε τον καλλίτερο εαυτό μας. Για την Ελλάδα και την Kloklo ρε γαμώτο. 
     
  9. Έχω γνωρίσει πραγματικά ωραίες γυναίκες που τους την έπεφταν πολλοί. Πάντα έλεγαν μακάρι να μας την έπεφταν κι άλλοι τόσοι. Δεν καταλαβαίνω ποια γυναίκα θα έκανε θέμα κάτι τέτοιο και γιατί.
     
  10. jorge1970

    jorge1970 Regular Member

    Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

    Ε, μα .....

     
     
  11. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.


    κακοί βδσμ άνθρωποι....  
     
  12. jorge1970

    jorge1970 Regular Member

    Απάντηση: Απορία σκλάβας ίσως που δεν βρήκε ακόμη απάντηση.

    κάτι μου θυμίζεις striggla και θα αρχίσω να strigglίζω πάλι ...