Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απορία σχετικά με το sexual orientation

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 22 Ιανουαρίου 2008.

  1. Emma

    Emma Contributor

    Δεν ήξερα σε ποιά κατηγορία να το βάλω αυτό...

    Γενικώς δεν μου αρέσουν οι ταμπέλες. Πέρα απ' αυτό όμως, μιας και υπάρχουν, θα ήθελα τη γνώμη σας στο παρακάτω:

    Αν και μου αρέσει το σεξ με τις γυναίκες, δεν θα έκανα, και ούτε έχω κάνει ποτέ, σχέση με κάποια. Δεν θεωρώ τον εαυτό μου bi, ίσως ακριβώς επειδή η έλξη μου προς τις γυναίκες σταματά καθαρά στο σεξουαλικό. Απ' την άλλη δεν θα μπορούσα να χαρακτηριστώ ούτε straight, μιας και έχω ερωτικές συναναστροφές με ομόφυλα άτομα.
    Υπάρχει κάποια άλλη έννοια που να χαρακτηρίζει την συγκεκριμένη κατηγορία ανθρώπων; Είναι το pansexual; Κι αν όχι, τί ακριβώς εστί pansexual;
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Αμφισεξουαλικός είναι ακριβώς αυτό που θέλεις. Δηλαδή bi.

    Αμφιφυλόφιλη σημαίνει ότι μπορείς να ερωτευθείς και γυναίκα.
     
  3. Emma

    Emma Contributor

    Ποιά η μετάφραση του αμφιφυλόφιλος στα Αγγλικά; Μήπως ξέρεις;
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Πανηδονιστης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Οσο για το bisexual, κοιτα θα στο θεσω διαφορετικα, ενας αντρας που πηγαινει στο κρεβατι και με αντρες και με γυναικες ειναι bi χωρις αυτο να εξαρταται απο το αν θα κανει σχεση με τους μεν η με τις δε!
    Το bi υποδηλωνει την καθαρα σεξουαλικη προτιμηση και στα δυο φυλα. 
     
  5. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Απορία σχετικά με το sexual orientation

    πανηδονίστρια ίσως?

       
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Όχι δε γνωρίζω ομορφιά μου.
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Bisexual, αυτο ακριβως σημαινει.
    Αμφιφυλοφιλος
     
  8. Emma

    Emma Contributor

    Χμμμ το πανηδονιστής ναι...
    Είναι το pansexual;

    Ναι αλλά ποιά η διαφορά μεταξύ αμφιφυλόφιλος και αμφισεξουαλικός;
     
  9. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

  10. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δε γνωρίζω πως διαχωρίζουν την διαφορά στα αγγλικά, στα ελληνικά είναι αυτή που είπα πιο πάνω.
    Όσο για το πανηδονιστής δηλώνει αυτό που δείχνει και η λέξη. Κάθε ηδονή...
     
  11. latexduck

    latexduck Contributor

    Πιστεύω ότι το bi είναι αρκετό όπως και σε εμένα, από το λίγο που Σε ξέρω πανηδονίστρια δεν Είσαι, δεν θα σου άρεσε να σε βαράνε π.χ  
     
  12. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    pansexual ειναι αυτος που παει με αντρες γυναικες αλλα και με ατομα του τριτου φυλου πχ transexuals εγχερισμενες η μη


    Σε οποιον δεν αρεσει να συμπληρωσει αυτο το πεδιο ειναι πολυ απλο, Βαζει No answer !!