Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απορία strap on vs real

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Big boy, στις 23 Οκτωβρίου 2020.

  1. estarian

    estarian New Member

    Λοιπον αγαπητε...

    Το strap on για να το κουμανταρει μια γυναικα, θα πρεπει να εχει μεγαλη τεχνη. Ασε που δεν νοιωθει και τπτ εκεινη την ωρα.

    Απο την αλλη το φυσικο ειναι σαφως καλυτερο... Και οι χειριστες πιο εμπειροι, οποτε στην πρακτικη προτιμω το φυσικο.

    Αλλα το σεξ δεν ειναι μονο σωματικο. Οποτε απο θεμα mentality (ψυχισμου νο, ιζωτο λεμε αυτο στα ελληνικα) κατα την γνωμη μου οι γυναικες εχουν καλυτερο απο τους αντρες. Οποτε σε αυτη την περιπτωση επιλεγω strap on.

    Τωρα το τι εισαι?? Ανθρωπος εισαι οπως ολοι μας.
    Δεν χρειαζεται να ανηκεις σε καποια κατηγορια για να παρεις αξια.
     
  2. Rawmance

    Rawmance Her Infernal Majesty

    Παραμένει straight. ( Αν αυτός είναι ο προσανατολισμός του φυσικά.)
     
  3. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    αυτό πάλι, ενώ είστε άντρας, από που το καταλάβατε;   
     
  4. estarian

    estarian New Member

    Αναφορικα με το τι νοιωθει μια γυναικα μονο υποθεσεις μπορω να κανω.
    Οσο για το επιπεδοχειρισμου, εχω ιδια γνωση...
     
  5. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Το τι υλικό θα βάλεις στον πρωκτό σου δεν καθορίζει τις σεξουαλικές σου προτιμήσεις. Κρέας, ψάρι, ζαρζαβατικό, φρούτο. Σημασία έχει το φύλο αυτού που στο βάζει.
    Η ηδονή στο σεξ δεν είναι μόνο μηχανική, είναι και φαντασιωτική. Εξαρτάται δηλαδή από τον παρτενέρ. Αν τώρα σου αρέσει το αγνό παρθένο καβλί του Μήτσου, τότε γκεϊζεις επικίνδυνα...
     
  6. VicTor

    VicTor Regular Member

    Σε αναλογία:
    Oι λεσβίες που δέχονται strap-on δεν είναι straight ή bi? Eίναι 100% λεσβίες? Αν ναι... Δε θα προτιμούσαν "κΡεΑς" αντί ¨ψευτικού" Όπως μια γυναίκα που θα προτιμήσει "ΚρΕαΣ"..?
    Στην περίπτωση που προτιμάει "ΚΡΕΑΣ" να μπαίνει μέσα της (άσχετα αν δε το κάνει) δεν την κάνει "λιγότερο" λεσβία?

    Oι ενεργητικοί gay που ρίχνουν " ΚΡΕΑΣ" σε άντρες δεν είναι bottoms ή switch? Eίναι 100% top? Aν ναι.. δε θα προτιμούσαν να ρίχνουν "κρέασσσ" σε γυναικείο "Κ Ρ Ε Α Σ" που δεν έχει και τσουτσούνι απο κάτω?
    Στην περίπτωση που προτιμάει "Κ ____ Σ" με τσουτσούνι απο κάτω, δεν είναι το λιγότερο switch (άσχετα που δεν τρώει "мясо" ) δεν τον κάνει "λιγότερο" ενεργητικό?

    Απλή απάντηση: Όχι. Μετράς ύψος με μονάδα μέτρησης τα δευτερόλεπτα.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    - Τάνι-τάνι ή πεθάνει;
    - Δε γαμιέται, τάνι-τάνι, με μια φορά δε γίνεσαι πούστης
    - Εσύ, τάνι-τάνι ή πεθάνει;
    - Εγώ straight γεννήθηκα, straight θα πεθάνω ρε καριόληδες.
    - Καλά, τάνι-τάνι μέχρι πεθάνει.
     
    Last edited: 23 Οκτωβρίου 2020
  8. Big boy

    Big boy New Member

    Δε μιλάω για λεσβίες.. Μιλαω για το αν νιωθει-είναι str8 κάποιος που βάζει δονητη η κρέας μέσα του
     
  9. Big boy

    Big boy New Member

    Θα θελα να μου απαντήσει ένας άντρας που το χει δοκιμάσει και με τους δυο τρόπους.. Για το πως ένιωθε, αν ένιωθε το ίδιο άντρας όταν ήταν μέσα του και ένιωθε κάθε εκατοστό να τον ανοίγει, με τον δονητη και με το γεννητικό όργανο (για να μη ξινίζει κάποια με τον ορο "κρέας") Σας είπα είμαι καινουριος στο χώρο, μη με παρεξηγηται μερικοι-ες, ουτε ομοφοβικός είμαι ουτε τπτ, μην πιάνεστε από τις λέξεις για να επιδείξετε της ακαδημαϊκές σας γνώσεις,οσοι γράφουν και κράζουν απλά για τα like,μπορουν να μπουν στο fb.. Ευχαριστώ
    Υ. Γ ωραίο καλωσόρισμα από τους περισσότερους
     
    Last edited: 23 Οκτωβρίου 2020
  10. Big boy

    Big boy New Member

    Η ερώτηση δεν είναι αν σε νοιάζει... Αν δε σε νοιάζει προσπερασε το Καλησπερα και σε σενα
     
    Last edited: 23 Οκτωβρίου 2020
  11. Big boy

    Big boy New Member

    Νομίζω ήταν η πιο κατατοπιστικη απάντηση μέχρι τώρα... Τον όρο "κρέας " Το προτίμησα για να μη βάλω πουτσα , καυλί, κτλ.. Δε το θεώρησα προσβλητικο, θα μπορουσα να πω πεος βέβαια αλλά εκείνη την ώρα έτσι το σκέφτηκα.. Συγνώμη αν προσέβαλα
     
  12. Big boy

    Big boy New Member

    Δεν είναι ομοφοβική ερώτηση, είναι μια απλή ερώτηση, μη βάζεις ταμπέλα γιατί σε βολευει , χαίρομαι που περνας καλα έστω κ αν βγάζεις χολη.. Σ ευχαριστώ για την άποψη σου και για τον χρόνο σου, θα προτιμουσα από αντρα με εμπειρία γιατί σε αυτους αναφέρομαι