Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αποσυμπίεση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Seras Victoria, στις 14 Αυγούστου 2023.

  1. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Λατρεμένο.
     
  2. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Αυτό είναι ένα μέτρο του πώς ένιωθα τότε που δεν ανήκα και μέχρι να πάψει να με νοιάζει.



    Είχα υπόψη να το γράψω στο νήμα της @Just_Me, o.k. θα το πω αλλιώς εκεί: Στα χρόνια που ξεκινούσα είχε πει ένας Dom που έγραφε στην πιο πολυσύχναστη αυστραλέζικη ιστοσελίδα BDSM πως "αν δεν έχει πόνο, ταπείνωση και ζόρι δεν είναι BDSM". Μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση, το είχα συζητήσει και το είχα συγκρατήσει, πως κάτι κατάλαβα και καλά. Ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση μου έκανε όταν τον τύπο τον διέγραψαν από εκείνη την ιστοσελίδα, για εκείνη την κουβέντα. Αυτό και αν το είχα κρατήσει για άσκηση για το σπίτι, μέχρι να το καταλάβω!

    Τι θέλω να πω, για να μη σας κρατώ σε αγωνία  

    Εκτός από το ζόρι της εσωτερικής σύγκρουσης με αντίξοες πεποιθήσεις, λόγος για άλλο ζόρι δεν υπάρχει. Άξιον εστί να λύνονται τα ζόρια εντός της BDSM συσχέτισης σε στενή και διάφανη από πλευράς σκλάβας επικοινωνία με τον Κ. Η εκπαίδευση σκλάβας έχει μια πολύ ιδιαίτερη ασυμμετρία αλλά μπορεί να έχει και αποστάσεις. Με έναν ιδιαίτερο τρόπο, οι αποστάσεις μεταξύ Κ και μαθητευόμενου σ τείνουν να είναι ανάλογες με τις αποστάσεις που παίρνει η μαθητευόμενη σκλάβα από τα ένδον της, προκειμένου να μπορεί να διαμορφώνει μια στοιχειώδη αντίληψη του τι συμβαίνει στα έξω της, που και αυτά δεν μπορεί να τα ερμηνεύσει μόνη της αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αποφεύγει πάντα την παγίδα, εξ ου και τα πολλά ζόρια και οι τρόποι διαχείρισής τους, αν υποθέσουμε ότι είναι θέμα δικό της πώς θα τα διαχειρίζεται.

    Και πάλι τι θέλω να πω   αν η αιτία της πίεσης είναι οι αποστάσεις διορθώστε τις αποστάσεις, με τον έναν τρόπο ή τον άλλο. Στον χορό ρίξτε το χορεύοντας με τον Κ.