Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αποτοξινωθείτε μιλώντας για τον εαυτό σας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lasia, στις 21 Ιανουαρίου 2007.

  1. Lasia

    Lasia Regular Member

    Ωρες ωρες τον φοβαμαι: 
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: Αποτοξινωθείται μιλώντας για τον εαυτό σας

    τον μισώ ,είναι απλό.......
     
  3. Lasia

    Lasia Regular Member

    Απάντηση: Re: Αποτοξινωθείται μιλώντας για τον εαυτό σας

    χμμμ.... εε οχι και να τον μισεις...!!!!!!! 
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: Αποτοξινωθείται μιλώντας για τον εαυτό σας

    χμμμ
    τι αξία έχει κάποιος που ανεπίδεκτος μαθήσεως;
    και γιατί να έχω αυτά τα γούστα;
    γιατί να νίωθω τόσο αδύναμος;
    γιατί να ζω σε ένα τόσο εχθρικό περιβάλλον για εμένα; ούτε ανάπηρος να είμουν...
    anyway life goes on..
     
  5. Re: Αποτοξινωθείται μιλώντας για τον εαυτό σας

    να σου απαντήσω και να σε παρηγορήσω

    1) ο ανεπίδεκτος μαθήσεως αποτελέι πρόκληση (νταξ μην το παρακάνεις)
    2) Τα bdsm γούστα ενοείς??? Αν ναί έχω να σου πώ ότι έπρεπε να αισθάνεσαι καλά που είσαι διαφορετικός και περήφανος για αυτό (μην γίνεις όμως ψιλομύτης)
    3) Εχθρικό περιβάλλον??? χμμμ τι σε κάνει να νομίζεις ότι το περιβάλλον κάνει διακρίσεις?? Tι σε κάνει να πιστεύεις ότι είσαι μόνος

    anyway life goes on

    i agree with the last part
     
  6. Lasia

    Lasia Regular Member

    Απάντηση: Re: Αποτοξινωθείται μιλώντας για τον εαυτό σας

    Αν κατορθωσεις να υποταξεις τα ταραχοποια στοιχεία μεσα στον κοσμο σου,και αποκαταστησεις την ταξη στο χαος, σταματωντας να δινεις ζωη στις λαθος σκεψεις σου, τοτε ισος να δεις την κρυμμενη δυναμη σου. Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ εαυτος σου σε χρειαζεται. 
     
    Last edited by a moderator: 20 Μαρτίου 2007
  7. Vasileys

    Vasileys Regular Member

    Re: Αποτοξινωθείται μιλώντας για τον εαυτό σας

    Βρε blindfold, ήρεμα παιδί μου..δέν είναι έτσι ακριβώς. Το πρόβλημα δεν είναι να είσαι ανεπίδεκτος, να μή μαθαίνεις πράμματα που ο κόσμος επιβάλλει. Αυτά και ποτέ να μη τα μάθεις μικρό το κακό. Το να μη μάθεις όμως αυτά που έχει να σου διδάξει ο εαυτός σου..αυτό είναι όντως τραγικό. Έχε πυξίδα την ψυχή σου, προχώρα...κάνε όσα λάθη θέλεις..και άλλαξε η μείνε έτσι εσύ θ'αποφασίσεις. Πετυχημένος δέν είναι εκείνος που πάει όπου πάει με ξένα πόδια, αλλα αυτός που με τα δικά του περπατάει ήτε πάει πουθενά ήτε δέν πάει, και είναι ευτυχής για την προσπάθεια κυρίως παρά για το αποτέλεσμα. Ξανασκέψου το λίγο
     
  8. month

    month Regular Member

    Re: Αποτοξινωθείται μιλώντας για τον εαυτό σας

    Τι ελπίδα έχεις και ελπίζεις ακόμα; Και τι περιμένεις ότι θα σου φέρει η καινούργια μέρα και θες να την δείς;
     
  9. Maley

    Maley Contributor

    Re: Αποτοξινωθείται μιλώντας για τον εαυτό σας

    παιδια αλλαξτε θεμα...
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Αποτοξινωθείται μιλώντας για τον εαυτό σας

    Ειμαι υπερηφανος για τον εαυτο μου, γι' αυτο που ειμαι, και ετσι θελω να παραμεινω,οσο για τοις ερωτικες μου επιλογες μου αρεση που ανηκω στους λιγους και οχι στους πολλους , γιατι το λιγο ειναι και ξεχωριστο, οπως λιγοι ειναι και οι πολιτημοι λιθοι,ο χρυσος κ.λ.π.,γι'αυτο εχουν και περισια αξια. Δεν ειναι αναπηρια αν η ερωτικη μας επιλογη διαφερη απο τους αλλους, ακομα και αν ειναι μοναδικη. Υ.Γ. Παιδια να μιλαει ο καθενας για τον δικο του εαυτο, και μην αναφερεται στο τι ειπε ο προηγουμενος αυτο νομιζω ζηταη και η Lasia ευχαριστω.
     
  11. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Re: Αποτοξινωθείται μιλώντας για τον εαυτό σας

    Τα πράγματα είναι απλά : είτε κάποιος έχει συμφιλιωθεί με αυτό που είναι,
    κ' τότε περνά πολύ καλά κ' "μόνος" του, είτε έχει ακόμη διαφορές με αυτό που ήθελε
    να είναι κ' οπότε τυρρανιέται.

    Κάποια πράγματα στον εαυτό μας αλλάζουν εύκολα , κάποια όχι. Μπορούμε να αλλάξουμε
    όσα μας ενοχλούν κ' να συμβιβαστούμε με όσα δεν μπορούμε να αλλάξουμε.

    Προσωπικά με τον εαυτό μου εδώ κ' χρόνια διανύουμε μια σχέση αγάπης +μίσους,
    αλλά είμαι αισιόδοξος... Στο τέλος θα τα βρούμε κ' κάπου τότε ελπίζω να μπει
    κ' τρίτος στην παρέα  .
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Αποτοξινωθείται μιλώντας για τον εαυτό σας

    Υπομονή man..κωλοκατάσταση είναι και θα περάσει...