Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αποφασίστε τι θέλετε

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Νόμος' που ξεκίνησε από το μέλος Vasileys, στις 11 Ιανουαρίου 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Vasileys

    Vasileys Regular Member

    Με αφορμή το thread μου "Μή σωπαίνετε...καταγείλετέ τους." και τις όποιες αντιδράσεις εκ τών οποίων το 95% ανταποκρίθηκε θετικά, ( όπως άλλωστε ήταν αναμενώμενο και φυσικό..) και μια μειοψηφία πρός την οποία "γενικά" απευθύνθηκα απάντησε με "ειρωνίες" και το γνωστό στυλάκι τους , είμαι δυστυχώς υποχρεωμένος να επανέλθω. Κάποιοι διατύπωσαν τη δυσαρέσκειά τους, διότι ΤΑΧΑ δέν ήταν σωστό το "γενικό" της τοποθέτησής μου, λες και δέν ανήκουν στο χώρο και δέν γνωρίζουν πώς το θέμα που έθειξα αποτελεί ΜΑΣΤΙΓΑ για όλους. Επειδή όμως κάποτε επιτέλους πρέπει να αναλαμβάνει ο καθ'ένας τίς ευθύνες του, δέν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να ονομάσω και πρόσωπα , στο βαθμό που έχω κάποια στοιχεία στα χέρια μου, και στο βαθμό που τα ίδια αυτά πρόσωπα αντί να φροντίσουν να εξαφανιστούν απο αυτό το χώρο τον οποίο "ΒΡΩΜΙΖΟΥΝ" συκοφαντούν, και ΒΛΑΠΤΟΥΝ, έχουν το ΘΡΑΣΣΟΣ και την ΑΝΑΙΔΕΙΑ να μιλούν και να ειρωνεύοντε κι απο πάνω. Απάντησα λοιπόν προσωπικά στον " Ψευδοκυρίαρχο" και ουδεμίαν σχέση έχωντα με το συγεκριμένο χώρο MasterPerris ΠΡΩΤΟΝ διότι ο ίδιος που έδωσε το δικαίωμα να το κάνω , και δεύτερον γιατί είναι δικαίωμά μου να προασπίζομαι το χώρο στον οποίο συνειδητά βρίσκομαι και επομένως ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ μου. Ομως τώρα...ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ !!! Ενώ αρχικά αναφέρθηκα ΓΕΝΙΚΑ και ΔΕΧΤΗΚΑ την επίθεση ακριβώς γι αυτό..(ενώχλησε δηλαδή κάποιους που δέν θέλλησα να θείξω πρόσωπα αλλα καταστάσεις)... ΤΩΡΑ Η ΕΠΙΘΕΣΗ έχει άλλη αιτία !!! Τώρα ΩΦΕΙΛΩ να ΣΕΒΑΣΤΩ το Χώρο και να μήν απευθύνομαι σε πρόσωπα !!!!! ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ , ΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ και δέν νομίζω οτι υπάρχει λόγος να βρίσκομαι πλέον εδω. Κρατήστε Κύριε ADMIN τούς πάσεις φύσεως Masterperris ..(αν και γνωρίζω πολύ καλά πως ούτε εσάς ευχαριστέι η παρουσία τους σ'αυτό το χώρο.) και το μόνο που θα είθελλα αποχωρώντας είναι να ευχηθώ στoύς ΥΓΕΙΩΣ και ΔΙΚΑΙΩΣ ευρισκομένους ΕΔΩ , να βρουν το θάρρος να συνεχίσουν αυτό πού άρχησα, γιατι ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΑ και ΚΑΘΗΚΟΝ ΤΟΥΣ αν έτσι κρίνουν οι ίδιοι. Απο δε τα Θύματα των κάθε λογής Masterperris ωφείλω ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ και εκ μέρους ΟΣΩΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ , όσο κι άν ο μέγας αυτός Αρχιμάστερ επιμένει ότι το φχαριστιθήκατε πολύ το ΚΑΤΑΚΡΕΟΥΡΓΗΜΑ σας και θα θέλατε ευχαρίστως να βιώσετε και πάλι έναν ανάλογο πανικό. ΕΓΩ ΖΗΤΩ ΑΠΛΑ ΣΥΓΝΩΜΗ. Στούς φίλους έχω να πώ πως λυπούμε για την αποχώρησή μου απο το Φόρουμ ,αλλα πρέπει να απαντήσω και σε μερικούς σύμφωνα με τους οποίους Η στάση μου και η οργή μου δεν είναι παρα τέχνασμα για να κερδίσω την προσοχή η δεν ξέρω τι άλλο!!!. Παρακαλώ Κύριοι/ες ADMIN άν όντως κάτι κέρδησα μοιράστε το στους συγεκριμένους φτωχούς. Με πολύ σεβασμό και αγάπη "Vasileys" (SweetLord)
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Γιατι δεν καταλαβα τι εγινε?
    Και επισης γιατι πρεπει να αποχωρισεις?
     
  3. Astir

    Astir Guest

    Στη θέση σου, Vasileys, δε θα αποχωρούσα.
    Θα έμενα και θα πάλευα για αυτά που πιστεύω και για αυτούς που με ενδοιαφέρουν.
    Δε θα άλλάξω τον κόσμο, καλά καλά δεν έχω αλλάξει εμένα, αλλά θεωρώ πως υπάρχουν πολλά και πολύ αξιόλογα πράγματα εδώ που δε θέλω να τα αφήσω στα χέρια του κάθε HOMO NEANDERDAL.

    Με φιλική και όχι με συμβουλευτική, διάθεση
    A.
     
  4. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    Vasileus, επειδή τυχαίνει να σε γνωρίζω και προσωπικά, μπορώ να πω με σιγουριά, ότι το τελευταίο που επεδίωξες με την τοποθέτηση σου σε προηγούμενο thread δεν είχε να κάνει σε τίποτα με το να τραβήξεις την προσοχή κάποιων.

    Δεν συμφωνώ με το ότι έθιξες ονομαστικά συγκεκριμένο πρόσωπο χωρίς να έχεις στοιχεία στα χέρια σου για το συγκεκριμένο άτομο, αν θέλεις όμως την άποψη μου, άσε τους άλλους να χαρακτηρίζονται απο τα λόγια και τις πράξεις τους.

    Σε ορισμένες περιπτώσεις άλλωστε, "ουδέν κρυπτό υπό τον ήλιον....". Πιστεύω οι περισσότεροι είμαστε αρκετά νοήμονες.

    Όσον αφορά στην συγνώμη σου, δεν γίνεται δεκτή απο εμένα, διότι δεν υπάρχει κάτι να σου συγχωρήσω. Καθένας αναλαμβάνει τις συνέπειες των απόψεων και τοποθετήσεων του.

    Φιλικά
     
  5. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Τι έγινε ρε παιδιά???  
     
  6. Astarty

    Astarty Contributor

    Θα συμφωνήσω με τα παραπάνω της Ηλιοστάλαχτης. Ο καθένας παίρνει αυτό που του αξίζει.

    Για όσους δεν γνωρίζουν, το φόρουμ σου δίνει την δυνατότητα να αγνοήσεις κάποιον προσθέτοντας τον στο ignore list. Ήδη έχω κάνει χρήση και λειτουργεί φανταστικά. Κυρίως προς όφελος της καλαισθησίας μου.
     
  7. Astir

    Astir Guest

    Όσο ζω μαθαίνω τελικά.
    Εγώ δεν το ήξερα.
    Ευχαριστώ Astarty.

    A.
     
  8. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Οσο ξερω εσενα αλλο τοσο ξερω και τον Masterperris (καθολου δηλαδη). Το να υπαρχει το Χ μελος να κραζει δημοσια το Ψ μελος αυτο δεν επιτρεπεται. Ακομα περισσοτερο οταν δεν εχεις στοιχεια. Δινει κακο παραδειγμα και το τελευταιο που δεν θελω να δε ειναι να μετατρεπονται τα threads σε πεδιο μαχης, Ολα τα μελη δικαιουνται ισης και δικαιης μεταχειρισης και αυτο προσπαθω να κανω
     
  9. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Eίναι γνωστό τοις πάσοι ότι εδώ μέσα γίνονται τα σόδομα και γόμορα, με την παρουσία κάποιων υπάρξεων που το νόημα της ύπαρξης των καθώς και το ποι΄΄ον των, έχει απομακρύνει ουκ ολίγες αξιόλογες παρουσίες με αποτέλεσμα να γινόμαστε φτωχότεροι.
    Αλήθεια σε πόσες βουρδουλιές ψωφάει ο σκλάβος σας ?
     
  10. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Αγαπητε Vasileys δεν νομιζω οτι αξιζει να αποχωρισεις επειδη εχεις ενα προβλημα με καποιον,καποια ατομα εδω απλα μεινε και ο καιρος θα αποδειξη ποιος εχει δικιο!
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Αποφασίστε τι θέλετε

    Konstantine ασε τον SOYPER DOM που ακουη στο ονομα Vasileys να βγαλη ολλα του τα κομπλεξ που εχη, να διξη το επιπεδο του,την σοβαροτητα του στα 54 του χρονια,ασε τον ανθρωπο που χρησημοποιη τον χωρο σου για να βριζη, και (γενικα) οπως εκανε στο πρωτο του ποστ, και προσωπικα οπως εκανε σε εμενα ( αληθεια βασιλεα γιατι φοβασε τοσο πολη εμενα, δεν σου περνω κανενα σκηπτρο βασηλεα μου,η βασηλεια σου δεν στην πηραζη κανενας,μην φοβασε παληκαρι μου ολλες οι σκλαβες δικες σου ειναι),τελος παντων δεν θελω να πω αλλα γιατι δεν αξιζη ο κοπος αλοστε και απο το ονομα που εχη βαλη (ΒΑΣΙΛΕΥΣ), διχνη ποσο κομπλεξ κατωτεροτητας κουβαλαη ο ανθρωπος.
     
  12. Jiannis

    Jiannis Regular Member

    Απάντηση: Αποφασίστε τι θέλετε

    Vasileys οσο και να μου αρεσε και να συμφωνησα με το πρωτο σου θεμα μιας και εχω ακριβως την ιδια γνωμη με εσενα το να γινεσαι προσωπικος δεν ειναι ομορφο πραγμα. Πιστευω ομως πως ολοι μας πανω κατω εχουμε την ιδια γνωμη. Φυσικα και πιστευω πως ειναι κοινο μυστικο πως καποιοι "απροσαρμοστοι" "αγαμητοι" "κομπλεξικοι" μπενουν εδω μεσα και δηλωνουν διαφορα και βγαζουν τα σπασμενα στο ονομα της Κυριαρχιας. Ομως το να γινεσαι προσωπικος με καποιον που δεν ξερεις ουσιαστικα (να πω την αληθεια ουτε και εγω αλλα απο τα γραπτα του δεν νομιζω πως βγενει το συμπερασμα το οποιο εσυ βγαζεις) δε νομιζω πως ειναι σωστο. Εδω ειναι (αν και εγω καινουργιος οπως εσυ) ενας χωρος που εμεις οι ομοιδεατες εχουμε για να μπορουμε να εκφραζομαστε ελευθερα και να μαθενουμε και οχι να πεσουμε να φαμε ο ενας τον αλλον πραγμα που δυστυχως πολυ συχνα συμβενει. Το να αποχωρησεις παρεξηγημενος δε νομιζω πως ταιριαζει...
    Εκει που θελω να καταληξω ειναι πως οι γενικες σου κατηγοριες με βρισκουν συμφωνο αλλα μια προσωπικη καταγγελια και μαλιστα προς καποιον που δεν ξερεις....
    Μεταξυ αληθινων Κυριων δεν λεγονται τετοια πραγματα. Μην μαυριζετε τα ονοματα σας. Και οι δυο
    Οσο για το κατακρεουργημα της σκλαβας του. Γιατι δεν την ρωτας; μπορει η απαντηση να σε μπερδεψει λιγο
     
Thread Status:
Not open for further replies.