Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Από slave- Master/Mistress

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Black, στις 25 Μαρτίου 2008.

  1. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Διαβάζοντας το παραπάνω μου δημιουργήθηκαν οι εξής απορίες:


    1.'Oντος οι καλύτεροι Master/Mistress ξεκίνησαν από slaves?

    2. Mπορεί Μία/Ένας Mistress/Master να μεταλλαχτεί σε slave?
     
    Last edited: 25 Μαρτίου 2008
  2. kali crow

    kali crow Guest

    αχου εγω στο πρωτο δε μπορω να απαντησω...
    στο δευτερο μπορω να σου πω για μενα προσωπικα....ειμαι υποτακτικη σε γενικες γραμμες....
    αλλα δε θα με χαλουσε καθολου να εχω εγω μια υποτακτικη.... 
     
  3. latexduck

    latexduck Contributor

    Νομίζω έχουν γίνει άλλα θέματα αλλά με άλλη ονομασία (μην περιμένεις να βρείς ξεκάθαρο τίτλο σε αυτό  ) , φυσικά μπορεί να υπάρξει αλλαγή status ειδικά από slave σε Master - Mistress. Θα ήταν και καλύτερο κατά την γνώμη μου η εκπαίδευση να γίνετε έτσι για περισσότερη ασφάλεια ( αφού θα ξέρεις απο πρώτο χέρι αν πονάει το καθένα toy  ) και επίσης θα ξέρεις την ψυχολογία του/της υποτακτικού/ης. Προσωπικά εγώ είχα δοκιμάσει να γίνω ή μάλλον να κάνω ένα session ώς Κυρίαρχος αλλά δεν μου ταίριαζε (αν και ποτέ δεν λέω ποτέ) πολλές όμως φίλες μου sub έχουν δοκιμάσει και τους άρεσε ο ρόλος αυτός και πολλές έμειναν σε αυτό  
     
  4. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    εγώ πάντως δεν νομίζω οτι μπορεί από slave να γίνει Master ή το αντίθετο. το slave είναι βαρύς χαρακτηρισμός που περιέχει κάποια στοιχεία από τα οποία δεν γίνεται να δημιουργηθεί Master. το ανάλογο για την αντίθετη "μετάλλαξη"
    από υποτακτικός ναι,μπορώ να το κατανοήσω.

    επίσης πιστεύω οτι κάποιος μπορεί να λέγεται σκλάβος μόνο αν ανήκει σε κάποιον. σκλάβος από μόνος του δεν υφίσταται για μένα
     
  5. slavede

    slavede New Member

    ειμαι υποτακτικος αλλα θα δοκιμαζα να εχω μια σκλαβα υποτακτικη
     
  6. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Από slave- Master/Mistress

    Τα παντα μπορουν να συμβουν, ειδικα στις ηλικες μεταξυ 20-30 οπου ολοι ψαχνομαστε γενικα. Δε θα ξεχασω ιστοριες ανθρωπων απο το εξωτερικο που μου τονιζαν οτι:

    Εχω σταματισει να εντυπωσιαζομαι απο τις αλλαγες, γιατι πρωτον πολλοι ανθρωποι δεν ειναι κατασταλαγμενοι, δευτερον παντα υπαρχει χωρος για δοκιμες και παιχνιδι, τριτον μια νεα γνωριμια μπορει να φερει τα πανω κατω στης ζωη σου. Ετσι δε μπορω παρα να συμφωνησω και με το δευτερο θεμα που θετεις

    Ναι, μπορει λοιπον, κατα τη γνωμη μου, γιατι η ανθρωπινη ψυχολογια ειναι ενα τοσο ευαισθητο θεμα που δε μπορει να κλειστει σε στερεοτυπα. Αν υπαρχουν εξαιρεσεις πιστευω οτι θα ειναι λιγες. Σημερα με γνωριζετε και με εχετε συνηθισει switch, αυριο ισως να σας μιλαω με ενα διαφορετικο status. Ειναι απλα θεμα συνηθειας, και κατα ποσο ο καθενας δυναται να αλλαξει συνηθειες.



    Το ρεφραιν ενος τραγουδιου εκφραζει με λιγα και καλα λογια αυτο που θελω να πω:

    Are you ready to play the game
    Ready to lose it all
    Sure you want to play
    This tainted love

    (Kwan - Tainted love)​
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Από slave- Master/Mistress


    Θα ρωτησω την σκλαβα μου αν θα μπορουσε να γινει Μιστρες και θα σου πω......παντως μια που ειχα ρωτησει λιποθυμησε........ 





    Ισως αν της/ου κανουν μεταμοσχευση μυαλου...... 



    Δεν πιστευω οτι καποιος/α που πραγματικα ξερει τι τον φτιαχνει ερωτικα, και ειναι και τροπος ζωης του να μπορει να αλαξει στατους, στατους μπορουν να αλαξουν αυτοι/ες που ψαχνουν ακομη να βρουν τι τους φτιαχνει ερωτικα, η να μην τους φτιαχνει και τιποτα απο ολα αυτα του bdsm και να θελουν να ειναι βανιλες.
     
  8. Geisha

    Geisha Regular Member

    Απάντηση: Από slave- Master/Mistress

    Οι πειραματισμοί είναι θεμιτοί.

    Προσωπικά δεν έχω κάποια τέτοια αναζήτηση.
     
  9. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Δεν χρειαζεται να ησουν slave για να γινεις Master.Απλα να μπορεσεις να αναπτυξεις την δυνατοτητα να καταλαβαινεις την νοοτροπια του.
     
  10. Kits

    Kits Contributor

    αναλογα το ατομο .. τιποτα δεν αποκλείεται
     
  11. Leykos

    Leykos Regular Member

    Απάντηση: Από slave- Master/Mistress

    Αναπολώ τις μέρες που τα πράγματα ήταν πιο απλά : Εμείς, οι ινδιάνοι, και το ιππικό. (Λούκυ Λουκ)
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ναι .. εφοσον ειναι κατω των 25 και ψαχνοντε .....
    δεν μπορει να σου επιστευτει καποιος το σωμα και τα αισθηματα του και να του πεις "ελα να εγκαινιασουμε το μαγαζι .. απο σημερα προσφερουμε και Μαστεριλικι" ....