Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Από T/b σε D/s

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος SuccubusTrainer, στις 10 Σεπτεμβρίου 2023.

  1. SuccubusTrainer

    SuccubusTrainer New Member

    Καλησπέρα σας, με τη κοπέλα μου εδώ και έναν χρόνο πειραματιζόμαστε με σκοινιά, χειροπέδες και ένα σχετικά μονότονο roleplay ως T (εγώ) / b (αυτή). Και οι δύο νιώθουμε όμως ότι θέλουμε κάτι περισσότερο αλλά δεν ξέρουμε και τι να κάνουμε για να φτάσουμε εκεί. Πως μπορώ να εξερευνήσω τον ρόλο μου ως Dom για να μπορέσω και να την κατευθύνω? Τι μπορώ να κάνω για να γίνω καλύτερος Dom?

    Υ.Γ. I only know aftercare is a MUST.
     
  2. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Στο φόρουμ υπάρχει άφθονο υλικό για μελέτη...
    Διάβασμα, πειραματισμός, ανατροφοδότηση σε λούπα μέχρι να φτάσετε εκεί που θέλετε!!!

    Καλή δύναμη και στους δύο!!!
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το να είσαι "Dom" δεν είναι ρόλος, είναι θέση σε μια ασύμμετρη σχέση.

    Για αρχή θα πρότεινα αυτό που γράφει και η @sapfw, διάβασμα και προσεκτικούς πειραματισμούς ώστε να κάνετε πιο ενδιαφέρον αυτό που υπάρχει τώρα, το T/b.

    Και συζήτηση, πολλή συζήτηση, ώστε να βεβαιωθείτε ότι μιλάτε και θέλετε τα ίδια πράγματα, ο καθένας από το δική του σκοπιά.

    Για να προχωρήσει ωστόσο δεν αρκεί η επιθυμία και τον δύο πλευρών, το D/s δεν προκύπτει βασιζόμενο στους ρόλους ενός ή περισσότερων play, προκύπτει από την ανάγκη κάποιων να σχετίζονται ερωτικά με συγκεκριμένο τρόπο.

    Τι πάει να πει "Dom" για εσάς; Τι πιστεύετε ότι χρειάζεται βελτίωση στον τρόπο που δράτε και κινήστε; Πόσο περισσότερο έλεγχο ζητάτε και κατά πόσο είστε σε θέση να τον πάρετε εσείς ο ίδιος με τρόπο που θα κάνετε την κοπέλα σας να μη θέλει/μπορεί αλλιώς;

    Αλλά ας πάμε στα βασικά, εσείς και η κοπέλα σας θέλετε τα ίδια πράγματα; Έχετε κοινή κατανόηση του τι επιζητά ο καθένας σας από αυτή τη σχέση; Είναι αυτά που ανέφερα παραπάνω μέσα στα επιζητούμενα;
     
  4. MrKaltumformung

    MrKaltumformung ... for M/s discussion Premium Member

    Μια ωραία τεχνική είναι το cold reading, εάν το συνδυάσουμε με την μαιευτική μέθοδο τότε έχουμε εξαιρετικά αποτελέσματα.
    Εισπράτουμε την πληροφορια που θέλουμε, χτίζοντας μια ασυμμετρία και υπεροχή.

    Εάν έχουμε γνωσιακό κενό, πότε δεν το αποκαλύπτουμε, με μια ρητορική ερώτηση, επιστρέφουμε το ερώτημα ως άσκηση,
    κερδίζοντας χρόνο για το καλύψουμε και παράλληλα εκμαιευουμε προθεσεις και σκέψεις .
     
  5. SuccubusTrainer

    SuccubusTrainer New Member

    Σας ευχαριστώ για αυτές τις ερωτήσεις, με έβαλαν σε αρκετή σκέψη και τώρα ξέρω λίγο καλύτερα τον εαυτό μου και την κοπέλα μου.
     
  6. SuccubusTrainer

    SuccubusTrainer New Member

    Υπάρχουν και άλλες τέτοιες τεχνικές που να ξέρετε; Αν ναι, ποιες έχουν λειτουργήσει καλά για εσάς;