Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος vautrin, στις 2 Ιανουαρίου 2011.

?

Κατά την διάρκεια του αυνανισμού φθάνετε σε οργασμό…

Poll closed 12 Απριλίου 2011.
  1. 1. Είμαι άντρας και φτάνω σε οργασμό…Δια του σωματικού ερεθισμού και τριβής.

    4 vote(s)
    5,4%
  2. 2. Είμαι άντρας και φτάνω σε οργασμό…Μέσω φαντασιώσεων

    5 vote(s)
    6,8%
  3. 3. Είμαι άντρας και φτάνω σε οργασμό…Μέσω οπτικών κι ακουστικών ερεθισμάτων.

    3 vote(s)
    4,1%
  4. 4. Είμαι άντρας και φτάνω σε οργασμό…Με συνδυασμό των ανωτέρων.

    28 vote(s)
    37,8%
  5. 5. Είμαι γυναίκα και φτάνω σε οργασμό…Δια του σωματικού ερεθισμού και τριβής.

    7 vote(s)
    9,5%
  6. 6. Είμαι γυναίκα και φτάνω σε οργασμό…Μέσω φαντασιώσεων

    0 vote(s)
    0,0%
  7. 7. Είμαι γυναίκα και φτάνω σε οργασμό…Μέσω οπτικών κι ακουστικών ερεθισμάτων.

    2 vote(s)
    2,7%
  8. 8. Είμαι γυναίκα και φτάνω σε οργασμό…Με συνδυασμό των ανωτέρων.

    25 vote(s)
    33,8%
  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός


    Να υποθέσω ότι συσχετίζεις ρόλους με φύλα;
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Re: Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    Όταν έχει ενεργητικό ρόλο φτάνει σε οργασμό Δια του σωματικού ερεθισμού και τριβής. Αυτό θέλει να πει.
     
  3. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    Απο οσα γνωριζω μια γυναικα μπορει να χυσει χωρις καν να αγγιξει το μουνι της.Ενας αντρας νομιζω ειναι αδυνατον να το κανει χωρις την τριβη,την οποιουδηποτε ειδους επαφη.Τουτου δοθεντος,επελεξα το 4,αν και οχι σε συνδυασμο και με τις τρεις προηγουμενες επιλογες.Κανενας αντρας δεν μπορει να αποκλεισει το 1.Οι γυναικες εχουν απολυτη ελευθερια στις 4 επιλογες..
     
  4. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Re: Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    χλωμό.. εκτός αν είναι ονείρωξη   και πάλι πολύ σπάνιο.
     
  5. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    Οχι,δεν αναφερομουν σε ονειρωξη.Θα συμφωνησω μαζι σου οτι ειναι πολυ σπανιο,αλλα το εχω δει να συμβαινει..
     
  6. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    Πάντα έχω ενεργητικό ρόλο. Αλλά και να μην είχα, για αυτοϊκανοποίηση μιλάμε, οπότε λίγο χλωμό να ήμουν σε παθητικό  
    Αnyway, η έννοια του φύλου είναι λίγο φλου στην περίπτωσή μου και προφανώς δεν εννοώ εξωτερικά. Σε ευχαριστώ για την προσπάθεια κατανόησης πάντως  
    sex vs gender
     
  7. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    ναι σωστα, ξεχασα οτι μιλαμε γι αυτοικανοποίηση   , τότε και εγω δεν σε πιάνω..  
     
  8. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    Οι γυναίκες μπορούν να χύσουν χωρίς καν να αγγίξουν καθόλου το μουνί τους.
    Μπορούν να χύσουν κάνοντας στοματικό έρωτα σε έναν άνδρα, ενώ φιλιούνται έντονα για αρκετή ώρα,ενώ παίζεις με το στήθος τους ή ενώ κάνουν πρωκτικό σεξ.....πολλές επιλογές.
     
  9. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    Eννοείς μηπως εντονότατη διέγερση που φαντασιακά μπορεί να 'ξεφύγεις';
    Κάτι τέτοιο το καταλαβαίνω, αλλά οργασμός με σπασμούς και τα τοιαύτα χωρίς τίποτα στην κλειτορίδα ή στο κόλπο..τι να πω, δεν μου έχει συμβεί ποτέ των ποτών!
     
  10. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    Από προσωπική εμπειρία:
    Όταν η διέγερση είναι πολύ έντονη και για πολύ ώρα και αιματώσει σημαντικά η περιοχή των γεννητικών οργάνων (κοινώς: σου πρηστούν από την κάβλα) τότε μικρές συνηθισμένες κινήσεις (πχ ένα σφίξιμο των μηρών μεταξύ τους, ή άλλων μυών της περιοχής) μπορούν να αποτελέσουν ουσιαστικά τριβή για την κλειτορίδα όποτε και να έλθει ο οργασμός, ενώ φαίνεται σαν να μην ασχολήθηκες καθόλου με την κλειτορίδα.
    Η ουσία είναι ότι ο οργασμός πάντα από εκεί εντέλει έρχεται.
    (Η άποψη-εμπειρία μου είναι παρόμοια και για τους λεγόμενους κολπικούς οργασμούς.)

     
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    Μια φορά στη ζωή μου έφτασα σε οργασμό χωρίς να αγγίζομαι διόλου. Με οπτικοακουστικό ερέθισμα ήταν, καθότι έβλεπα Μίκυ Ρουρκ σε θερινό κινηματογράφο, γινόμουν μουσκίδι ώρες και ώρες και κάποια στιγμή είχα οργασμό, αλλά παρακαλώ δικαιολογήστε με ήμουν 19 χρονών μόνο ... 

    Έχω ένα θέμα, όταν χαϊδεύομαι συνήθως δεν το κάνω για να φτάσω σε οργασμό αλλά για να νιώθω όμορφα. Anything goes σε αυτή την περίπτωση, από ελάχιστα ως πολλά, και κάποια στιγμή, αν υπάρχει χρόνος, σε δύο ή περισσότερες ώρες έρχεται ο οργασμός ή μπορεί και όχι.

    Τέλος πάντων, δεν μπορώ να συμπεράνω τί από τα παραπάνω είναι που τελικά με στέλνει. Μετράει πολύ να απολαμβάνω το περιβάλλον και να νιώθω όμορφα σε αυτό, δηλαδή το οπτικοακουστικό ερέθισμα; Πάντα όταν βρίσκομαι σε ένα ωραίο δωμάτιο ξενοδοχείου ή μόνη μου σε ένα πολύ όμορφο φυσικό περιβάλλον, το πρώτο που κάνω είναι να χαϊδευτώ, αν και νομίζω ότι ο vautrin εννοούσε άλλο πράγμα όταν το έβαζε επιλογή. Μπορεί τη χαριστική βολή να δώσει μια ασαφής και αδόμητη φαντασίωση ή μια ανάμνηση από δικά μου πράγματα ή η τριβή ή μια διείσδυση, με κάτι ψεύτικο αφού μιλάμε για αυνανισμό.

    Καταλαβαίνω ότι είναι absurd σε ένα τέτοιο ποστ να κλείσω λέγοντας ότι δεν υπάρχουν διαφορές μεταξύ αντρικού και γυναικείου οργασμού   αφού οι άντρες ενδιαφέρονται για τον οργασμό όταν χαϊδέυονται, όμως όσες διαφορές ενδεχομένως και να υπάρχουν μεταξύ γυναικείου και αντρικού αυνανισμού, η αίσθηση του οργασμού είναι ίδια και στα δύο φύλα, αυτό έχει επιλυθεί από τη δεκαετία του '60.

    Αυτό που παρέμενε άγνωστο ακόμα την εποχή που παράτησα τα gender studies, τότε που μεσουρανούσε ο Μίκυ Ρουρκ δηλαδή, είναι ο μηχανισμός της αντρικής στύσης ή της έλλειψης αυτής. Έχει λύσει πλέον το θέμα η βιολογία / νευροβιολογία;
     
  12. subversion

    subversion Regular Member

    Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    Την πρώτη φορά που ήρθα σε οργασμό ήταν μόνο μέσω φαντασίωσης κ χωρίς κανέναν άλλο ερεθισμό ή τριβή.Τώρα για μένα ισχύει το 4.