Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ας μιλήσουμε για Α/αυτούς , Α/αυτές

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος ioanna, στις 21 Οκτωβρίου 2005.

  1. ioanna

    ioanna Regular Member

    Εδώ και καιρό σκέφτομαι να βάλω αυτό το θέμα αναλογιζόμενη αν ταιριάζει με την θεματολογία . Θα με συγχωρήσετε αλλά θα το βάλω.
    Όλοι μιλάμε για θέματα που μας αγγίζουν και μας κάνουν άλλες φορές συμφωνούμε άλλες διαφωνούμε φωνάζουμε προκαλούμε τριβές αλλά νομίζω ότι εδώ δεν θα διαφωνήσει και δεν θα μαλώσει κανείς με κανένα .
    Θα τα ρωτήσω έτσι απλά .
    Πως είναι Α/αυτός;
    Πως είναι Α/αυτή;
    Τι κάνει;
    Πως μιλάει;
    Πως θυμώνει;
    Πως φιλάει;
    Πως κάνει έρωτα;
    Πως μας μαλώνει;
    Πως μας πλησιάζει;
    Πως μας πληγώνει ;
    Πως μας ανεβάζει ;
    Πως μας διδάσκει;
    Πως μας τιμωρεί;
    Πως πως πως πως
    Να μιλήσουμε για Α/αυτούς Α/αυτές που έχουμε δίπλα μας
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Ιωάννα επιφυλάσσομαι από Δευτέρα καλή μου να σου έχω την δική μου πλευρά, την δική μου ιστορία.

    Αστάρτη
     
  3. Maley

    Maley Contributor

    Πολυ ενδιαφερον το θεμα που εθιξες ioanna..
     
  4. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    Ο λαος μας λεει λαδι λαδι και τηγανιτα τιποτα. Ως θεμα μπορει να θεωρηθει καλο αλλα μπορει να φτασει ως το ακρο του κουτσομπολιου. Το πως ειναι ο ανθρωπος που ειναι διπλα ΜΑΣ αφορα Εμας και κανεναν αλλον. Αν οι προσωπικες στιγμες ( βλ πως κανει ερωτα, πως φιλα, κλπ ) ηταν θεμα προς συζητηση με ολους και αν οχι ολους με πολλους αλλους που θα διαβασουν κατι ως προς την οποιαδηποτε και καθε ειδους σχεση ΜΟΥ τοτε ο Δαφερμος θα ηταν ανεργος....
    Αυτο φαινετε και απο το τροπο που ως τωρα εχει αναλυθει το συγκεκριμενο θεμα. Καποιος το βρισκει ενδιαφερον και μαλιστα αρκετα καποιος αλλος επιφυλασσετε και καποιος αλλος κανει ερωτησεις στις οποιες δεν δινει απαντησεις ενω περιμενει να λαβει απο τους αλλους..
     
  5. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: Ας μιλήσουμε για Α/αυτούς , Α/αυτές

    Δεν είχα τέτοια πρόθεση νομίζω με έπεισες ότι έκανα λάθος το διαγράφω λοιπόν
     
  6. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Εάν επιθυμείς την διαγραφή του thread ioanna μπορείς να ζητήσεις από τους moderators να το σβήσουν. Το strikethrough σίγουρα δεν έχει το νόημα ολικής διαγρφής όπως πολύ καλά φαίνεται από την συνέχιση ύπαρξης του thread και του πόστ.
    Εάν επιθυμείς μπορείς επίσης να σβήσεις αυτά που είχες αρχικά γράψει ή να κάνεις άλλη διατύπωση.
    Εάν όμως θέλεις να συνεχίσεις να υπάρχει το πόστ θα πρότινα να βγάλεις το strikethrough που μάλλον άθελα σου έγινε μέσω εντυπωσιασμού και να αναιρέσεις την επιθυμία σου για διαγραφή.
     
  7. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: Ας μιλήσουμε για Α/αυτούς , Α/αυτές

    Δεν έχω καμία αντίρρηση και θα το κάνω μόλις λάβουν γνώση όσοι συμμετείχαν σε αυτό το post (Astarty , Maley ) όσον αφορά τις κρίσεις για εντυπωσιασμό δεν επιθυμώ να τις σχολιάσω
     
  8. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Δεν σου ζήτησα κάτι ioanna, απλώς σου έδωσα επιλογές προς διευκόλυνση σου.
     
  9. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    Το θεμα σε ολη αυτη την συζητηση ποιο ειναι?
    Ο διαλογος ανθρωπων που φτανει στα ορια της προσωπικης αντιπαραθεσης η το αν μπορει το συγκεκριμενο θεμα να σταθει ?
     
  10. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Αυτό ζητείται να διαπιστωθεί, εάν υφίσταται ή όχι θέμα.
    Ο διάλογος έχει να κάνει με την διαπίστωση και την λειτουργική διευκόλυνση.
     
  11. G_E

    G_E Contributor

    Συγνώμη, επικοινωνούμε????

    Νομίζω πως η ιωάννα έθεσε ενα καλό θέμα. Αν καταλαβα καλά το θέμα είναι:
    "πως είναι οι Κυρίαρχοι, σκλάβες κλπ. στην καθημερινή τους ζωή? Και πόσο απέχει αυτό απ' την εικόνα που δίνουν μεσα από το ιντρενέτ ή ακόμα και σε μια συνεύρεση bdsm?"

    Δυσκολο θέμα, γιατί κάποιος που διατηρεί ένα "εικονικό" προφίλ δε θα θέλει να το "χαλάσει". Οσο κι αν είναι δύσκολο όμως, μπρορεί να είναι παραγωγικό ειδικά για νέα, άπειρα παιδιά που δεν ξερω κι εγώ πώς φαντάζονται έναν Κυριο. Ισως αυτά τα παιδιά θα επρεπε να γράψουν πρώτα εδω ωστε να απαντηθούν και οι ερωτήσεις τους.

    Το αν θα γίνει κοτσομπολίστικο η όχι εξαρταται απ' αυτούς που θα συμμετάσχουν. Δε συμφωνώ καθόλου με τον SaMoYeT οτι το θέμα είναι κοστομπολιστικο α-priori.

    Τα επόμενα θα τα σβήσω όταν δω τις αναλογες κινήσεις:
    Προτείνω στην ιωαννα να σβήσει τις γραμμές. Ισως να πρέπει να σβηστούν και τα υπόλοιπα ανάλογα posts γιατι μετά δε θα έχουν νόημα και θα μπερδευουν, ωστε το θέμα να αποκτησει τη συνοχή που χρειάζεται και να πάρει το δρόμο του. 
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: Ας μιλήσουμε για Α/αυτούς , Α/αυτές

    συνυπογράφω.

    Όχι Κύριε το θέμα δεν είναι αυτό το οποίο Αναφέρετε και το οποίο είναι αναμφισβήτητα πολύ καλό θέμα. Το θέμα του πως φιλάει και πως κάνει σεξ, κοκ....εμένα μου θυμίζουν όπως ανέφερε και κάποιος άλλος πρωινάδικα και δεν θέλω προσωπικά να έχω οποιαδήποτε σχέση μ΄αυτά.