Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ας μιλήσουμε για Α/αυτούς , Α/αυτές

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος ioanna, στις 21 Οκτωβρίου 2005.

  1. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: RE: Ας μιλήσουμε για Α/αυτούς , Α/αυτές

    Σιγουρα lara, μια "πρωινάδικη" συζήτηση δε μ' ενδιαφέρει καθόλου και βρίσκω οτι υποτιμά ακόμα και τις vanilla. Απλώς θεώρησα κακοδιατυπωμένο το θέμα και πρότεινα μια εκδοχή που θεωρώ ενδιαφέρουσα.
     
  2. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    Βλεποντας το θεμα απο την αρχη του εςσ και τωρα νοιωθω οτι εχουμε δυο επιλογες οπως εχω πει και παραπανω η να αναλωνομαστε σε μια κουβεντα που εχει να κανει με προσωπικη αντιπαραθεση η οπως καλως αποφασισε η ioanna το θεμα με οποιο τροπο εκεινη πιστεψε ως σωστο να διαγραφει...
    Αν ο KyriosG θεωρεις πως ειναι κακοδιατυπωμενο δεν εχεις να κανεις τιποτα αλλο απο το να το θεσεις οπως εσυ θεωρεις σωστο.
    Και ετσι να γινει νομιζω πως δεν θα αποφυγουμε διαδικασιες κουτσομπολιου....
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    Δε σκοπεύω SaMoYeΤ να θέσω αυτό το θέμα με τον ένα ή τον αλλο τρόπο. Η παρέμβασή μου έγινε για να βοηθήσω στο να οδηγηθεί η συζήτηση πρός μια, κατά τη γνώμη μου, πιο ουσιαστική κατεύθυνση. Για μένα το ζητημα είναι λήξαν.
     
  4. ioanna

    ioanna Regular Member

    Θα ήθελα να ευχαριστήσω των KyrioG για την πολύ καλή απόδοση του δικού μου κακοδιατυπωμένου thread.
    Όπως επίσης και τον Κύριο SaMoYeT για της πολύ όμορφες παρατηρήσεις του .
    Την carissa[L_T] για την δυνατότητα επιλογών που μου έδωσε και να ζητήσω συγνώμη από την lara[E-P] για την δυσφορία που της προκάλεσα θεωρώντας ότι ήθελα να μετατρέψω την κουβέντα σε πρωινάδικο. Δυστυχώς δεν τα παρακολουθώ λόγω εργασίας και δεν μπορώ να έχω τεκμηριωμένη άποψη ασπάζομαι λοιπόν την δική της .

    Επίσης να ζητήσω συγνώμη από την Astarty που δεν θα μείνει με την επιφύλαξη .
    Δεν είχα καμία πρόθεση να φέρω κανένα σε δύσκολη θέση KyrieG για άλλη μια φορά σας ευχαριστώ για την πολύ όμορφη διατύπωση
     
  5. zinnia

    zinnia Contributor

    νομιζω, πως Ο/ολοι μας ειμαστε σε θεση να κρατησουμε ενα θεμα σε καποιο επιπεδο και να μην επιτρεψουμε να κατρακυλισει και να γινει χυδαιο ...

    οπως επισης μπορουμε Ο/ολοι μας να φρεναρουμε καποιον που μπορει να παραφερθει..  
     
  6. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Νομίζω πως το θέμα είναι αξιόλογο αν έχει τη προσέγγιση που του δίνει Ο KyriosG.

     
  7. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    Τοτε ας το ξεκινησει καποιος με αυτο τον τροπο προσεγγισης... ωστε να γινει αξιολογο ως θεμα να σταθει...
    τον παροτρυνα να το κανει αλλα ειπες πως δεν επιθυμει....
     
  8. sklavin

    sklavin Guest

    RE: RE: Ας μιλήσουμε για Α/αυτούς , Α/αυτές


    ...... ειναι απλα ... ανθρωποι ,
    και μεσα απο αυτο ζουνε , αυτο που νιώθουν και θελουν .
    Η διαφορα ειναι οτι υπαρχει ... μοναδικότητα και ιδιαιτερότητα !
    ποια ειναι αυτη ?
    μα το πολυ απλο για μας ( και οχι για τους αλλους ) ,
    οτι ο ενας ειναι για τον αλλο και μεχρι εκει , με οποια ιδιομορφια αν το θελετε ετσι !

    .... η εικονα απεχει μονο αν δεν υπάρχει .... αλήθεια ,
    αν ολα ειναι πραγματικα δεν απέχει σε τίποτα !

    ..... αρκει καποιος να ξερει τι πραγματικα ειναι , εκει ειναι και το .... point , για μενα !
     
  9. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: RE: Ας μιλήσουμε για Α/αυτούς , Α/αυτές

    Νομίζω οτι η sklavin, σ΄αυτή τη φράση συμπύκνωσε την ουσία.

    Εργαψα και πιο πάνω οτι η συζήτηση αυτή έχει κυρίως αξία για ανθρώπους που δεν έχουν "ζωντανή" εμπειρία και δικαιολογημένα, έχουν κάποιες ιδεατές εικόνες για το πώς μοιάζει ένας Κυρίαρχος, μια σκλάβα, ένας σκλάβος. Συνηθως αυτή η κουβέντα δε γίνεται ανοιχτά, αλλά μεσω pm.

    Μιλώντας με τη δικιά μου εμπειρία, ο Κυρίαρχος (όπως τον έχω στο μιαλό μου και απ' όσους λίγους έχω γνωρίσει) καθε άλλο παρά βάρβαρος και προσβλητικός είναι. Δεν έχει ανάγκη να είναι έτσι. Βάρβαροι και προσβλητικοί είναι όσοι δεν νιώθουν καλά μες την εικόνα που θέλουν να προβάλουν. Εχετε δεί λυκόσκυλο να ξεσηκώνει συνεχώς τον κόσμο στα γαυγίσματα? Εχετε πάει επίσκεψη σε ένα σπίτι που έχει κανίς?
     
  10. Astarty

    Astarty Contributor

    Όπως υποσχέθηκα στην ioanna έγραψα ένα κείμενο το Σ/Κ βάζοντας την ψυχή μου σε αυτό. Δυστυχώς βλέπω όμως πως οι παρερμηνείες συνεχίζονται πριν καν ξεκινήσει το θέμα!
    Λυπάμαι που η πρωτοβουλία της ioannaς δεν βρήκε το προσφόρο έδαφος που περιμένε.

    Αστάρτη
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Έτσι όπως έθεσε το θέμα η ioanna, μπορεί Κ/κανείς να το αναπτύξει για λογαριασμό του στις personnal experiences και θα είναι πολύ καλοδεχούμενο εκεί. Ευχαρίστως να περάσεις εκεί Αστάρτη αυτά που έχεις να Μ/μας πεις.

    Στη διάσταση που το τοποθέτησε ο KyriosG και έγινε γενικότερα αποδεκτη, μπορεί θαυμάσια να συζητηθεί εδώ.
     
  12. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Ας μιλήσουμε για Α/αυτούς , Α/αυτές

    Σε ευχαριστώ tender lilly.

    Αστάρτη