Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ας παίξουμε … μπάλα !

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 13 Απριλίου 2007.

  1. anasia

    anasia Contributor

    ... οποιος μπορει φυσικα και αντεχει ....


    Αναρωτιέται κανείς γιατί το 90% των μελών εδώ μέσα δεν έχει σχέση ούτε Μ/ς ούτε καν D/s ?

    Καλή η θεωρία δε λέω !
    2 χρόνια τώρα τα έχουμε ‘’ σκίσει ‘’ όλα τα θέματα ,
    τα έχουμε πει ,
    τα έχουμε ξανά πει ,
    τα έχουμε ματα ξαναπεί , έχει πάει η ανάλυση σύννεφο !

    Γιατί λοιπόν το μεγαλύτερο ποσοστό εδώ μέσα που θέλει να ζήσει ολο αυτό
    και διατυμπανίζει πως το σημαντικότερο είναι μια σχέση ,
    δεν την έχει ? δεν την κάνει ?

    Κανείς δεν κάνει σε κανέναν ?
     
  2. Cat_Womanxxx

    Cat_Womanxxx New Member

    Γιατί η αρρώστια της εποχής χτυπάει ακόμα και τις ιδιαιτερότητες. Ποιά είναι η αρρώστια? Η έλλειψη θέλησης για κανονική σχέση. Εχουμε βολευτεί όλοι στα one night stand που δεν γεννάνε υποχρεώσεις και δίνουν την αίσθηση της ελευθερίας.
    Αναλωνόμαστε σε διαφορετικούς παρτενέρς και έχουμε ξεχάσει την ζεστασιά την ομορφιά και την ασφάλεια του να είσαι με έναν άνθρωπο μαζί. Ικανοποιούμε τις πρώτες ανάγκες (σεξ, επιβεβαίωση, αναγνώριση) και ξεχνάμε να δώσουμε τροφή στην ψυχή μας.
    Τελικά ψάχνοντας το δέντρο χάσαμε το δάσος.

    Cat
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Μια από τις καλύτερες εκδοχές, είναι αυτή που ανέφερες Cat Womanxxx.
    Θα προσθέσω επίσης σαν ανασταλτικό παράγοντα, στην δημιουργία σχέσης ...την ανασφάλεια. Μιλώ γι’ αυτήν που δημιουργεί ο φόβος στο να δοκιμάσουμε τις φαντασιώσεις μας, τις αντοχές και τα όρια μας, μέσα σε μια σχέση. Επίσης σαν Κυρίαρχοι η σαν υποτακτικοί, φοβόμαστε την αδυναμία η την ανικανότητα να υποστηρίξουμε και στην πράξη αυτά που ατελείωτα φιλοσοφούμε γράφοντας με τις ώρες. (καβλαδίζοντας)

    Για μένα φταίει συν της άλλης και η ατολμία..
    Ο τολμών νικά πάρτε το χαμπάρι.

    Επίσης για όλα ως συνήθως φταίει ο σκλάβος Μου ...
    (phoenixxx, ετοίμασε την πλάτη σου, έχω πάλι ράμματα για την γούνα σου   )
     
  4. Cat_Womanxxx

    Cat_Womanxxx New Member

    Συμφωνώ απόλυτα και τολμώ να προσθέσω ότι οι γυναίκες έχουμε γίνει περισσότερο τολμηρές από τους άντρες (ουπς λες να δημιουργήσω θέμα άντρες-γυναίκες?   )
    Πάντως όπως και να χουν τα πράγματα λείπει η ουσιαστική επικοινωνία και καιρός είναι να αφυπνιστούμε όλοι.

    Cat
     
  5. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !

    Κυρίες μου ,

    όλο αυτό εγώ λοιπόν το βρίσκω τραγικά υποκριτικό εδώ και πολύ καιρό,
    επίσης το βρίσκω και ανόητο πολύ .
    Αισθάνομαι πως ο κάθε ένας εδώ μέσα βασικά δουλεύει τον εαυτό του ,
    ( αφήνω τους άλλους απ έξω ) ,
    όταν καθόμαστε και γράφουμε και εκθειάζουμε τις σχέσεις σε Α4 κείμενα και αναλύουμε μέχρι και το βρακί που φοράμε αν θα το φορέσουμε ,

    και τελικά πιο είναι το ποιντ ?

    Αναρωτιέμαι και προβληματίζομαι .

    Καλή η καύλα η γκαβλα η καβλα , καλα τα session και τα one night standς και οι παρτουζες ,
    όλα καλά,
    αλλά γιατί παραμυθιαζομαστε γράφοντας και εκθειάζοντας για σχέσεις ,
    και δεν έχουμε το θάρρος να πούμε τα πράγματα έτσι όπως έχουν ?

    Απλά και σταράτα .

    Πάμε να ρίξουμε τον εκάστοτε την εκάστοτε με τον ωραίο μας εαυτό ,
    τα λογάκια μας , το παραμυθάκι , θα περάσουμε καλά ένα –δυο βράδια και bye bye .

    Τόσο απλά και τόσο έντιμα και ωραία θα ήταν όλα .

    Τι θέλουμε τις αναλύσεις και τις θεωρίες αγαπητά μέλη ?
     
  6. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !

    Την ιδια απορια εχω καθε φορα που διαβαζω το τι προσφερουν τετοιες σχεσεις.
    Προστατευτικοτητα,ψυχικη και σεξουαλικη απελευθερωση,ολοκληρωση,ασφαλεια,μοναδικα συναισθηματα.... και αλλα πολλα.
    Ολοι ετοιμοι να δωσουν και να παρουν τα παντα.
    Παρουσιαζεται ως η ιδανικη σχεση.
    Διαβαζοντας τοση τελειοτητα, θελοντας και μη γινεσαι φανατικος μπιντιεσεμτζης.
    Γιατι ομως δεν......
    Ρε μπας και τελικα ολοι το ιδιο ψαχνουν?
    Οι μεν καπου να γαμησουν και οι δε καποιον να ζησουν το ονειρο?
    Οτι ψαχνει ολος ο κοσμος δηλαδη....
    Πολυ αναλυση τελικα και δεν μπορει να μας σηκωθει. 
     
  7. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Γιατί Κυρία; Τι έκανα ο δόλιος;  
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !

    Υποθέτω πως για κάποιους είναι έτσι, βλέπεις για μένα δεν είναι, έτσι δεν μπορώ να μιλώ με σιγουριά υποθέτω εσύ για να τα λες κάτι παραπάνω θα ξέρεις.

    Σίγουρα το ποσοστό αυτών που πραγματικά το ζουν και έχουν ξεκάθαρα θέλω και απόψεις και σχέσεις - γιατί κάποιοι έχουν και απ΄ αυτές- είναι μικρό. Αλλά δεν είναι ανύπαρκτο, όσο κι αν θα βόλευε μια τέτοια εικόνα όσους θεωρούν πως τα ξέρουν όλα καλύτερα από τους υπόλοιπους και όσοι δεν κολλάνε με την θεώρηση τους είναι απλά ονειροπαρμένοι και τρελλοί, γιατί με τίποτα δεν μπορούν να καταπιούν το γεγονός πως υπάρχουν ακόμη κι εδώ bdsm ζευγάρια που ζουν ευτυχισμένα και ολοκληρωμένα δημιουργώντας το δικό τους μικρόκοσμο, μακρυά από τις κακίες και τις ειρωνίες και κουτσομπολιά τοξικών ατόμων.
     
  9. sklava_eleana

    sklava_eleana New Member

    Ευτυχώς κορίτσια εγώ δεν ψάχνω για σχέση!

     

    Ελεάνα
     
  10. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Μιλησε κανεις?  

     
  11. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ας παίξουμε … μπάλα !

    [QUOTE='lara[E-p]γιατί με τίποτα δεν μπορούν να καταπιούν το γεγονός πως υπάρχουν ακόμη κι εδώ bdsm ζευγάρια που ζουν ευτυχισμένα και ολοκληρωμένα δημιουργώντας το δικό τους μικρόκοσμο, μακρυά από τις κακίες και τις ειρωνίες και κουτσομπολιά τοξικών ατόμων.[/QUOTE]

    Προσωπικα παντα χαιρομαι οταν βλεπω ζευγαρια να ζουν την τελεια σχεση,οποια και αν ειναι αυτη.
    Και γιατι να μην χαρω αλλωστε?
    Το ψωμι μου τρωνε?
     
  12. Maley

    Maley Contributor

    ...ειμαι απο αυτους που θα τα τιναζα ολα στον αερα αν ευρισκα αυτο που ηθελα..αλλα δεν υπαρχει..ετσι ζω την ουτοπια μου..ειναι και αυτο ενας τροπος ζωης..αν ηθελα one stand ε θα το ειχα..