Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αστον...καλά μου κάνει!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Humour' που ξεκίνησε από το μέλος doktoras, στις 7 Οκτωβρίου 2019.

  1. doktoras

    doktoras New Member

    Πρώτος μήνας...
     
    Last edited: 7 Οκτωβρίου 2019
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Καλά του έκανες.
     
  3. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Πω πω ένας κουραδομαγκας!!
    Έτσι δείρε, να βγάλεις τα απωθημένα σου και εσυ.
    Εμένα με προσπέρασε ένας με μηχανή χθες, που επάνω είχε μια κοπελλα, εικαζω, παρά τη θέληση της. Θέλεις τα στοιχεία του να τον δειρεις? Μπορεί να είναι δολοφόνος και απαγωγέας και να βοηθήσεις ετσι την καημένη την κοπελλα. Αν κατά λάθος τον σκοτωσεις, ε, ζητα συγνωμη.
     
  4. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Δηλαδή αν δεις εσύ στο δρόμο έναν άντρα να χτυπάει μια γυναίκα θα κάτσεις άπραγος;
     
  5. RAIN

    RAIN nefelibata

    Τον βρίζεις και του την λες επειδή έκανε αυτό που έπρεπε;
     
  6. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Εγώ λέω ότι λίγα του εκανε. Έπρεπε να τον σκοτωσει. Κακώς τον λυπήθηκε.
     
  7. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Υπάρχει ηθικό δίδαγμα στην ιστορία ή απλά θέλατε να το βγάλετε από μέσα σας;
     
  8. doktoras

    doktoras New Member

    Πραγματικά λυπάμαι εάν σας απογοήτευσε η πράξη ενώ βλέπω να σε εξέλιξη μια εγκληματική πράξη απο έναν κουραδόμαγκα-όπως άστοχα με χαρακτηρίσατε-ο οποίος χρησιμοποιούσε βία πάνω σε μία γυναίκα. Η ανθρώπινη συμπεριφορά σε τέτοιες καταστάσεις μπαίνει σε μία κατάσταση fight or fly, και όταν βλέπω μια γυναίκα σε αυτήν την κατάσταση, δεν νομίζω οτι μου είναι εύκολο να γυρίσω την πλάτη και να φύγω. Εάν αναφέρεστε τώρα στην οριστική ακινητοποίηση θα σας πώ ένα πράμα...όταν πατάς με το πόδι σου μια τίργη, πρέπει να βρείς τρόπο να μην σε δαγκώσει όταν σηκώσεις το πόδι σου.

    Θα χαρώ πολύ να μου πείτε πώς θα πράτατε εσείς στην ίδια κατάσταση και να με πείσετε οτι είμαι όντως κουραδόμαγκας, γιατί αυτό που κάνετε τώρα, η κριτική έχει ενα προτέρημα, οτι είναι εκ του ασφαλούς, και το μόνο εύκολο είναι να δείχνουμε με το δάχτυλο ποιος κάνει κάτι σωστό και κάτι λάθος. Η επικοδομητική κριτική όμως...θέλει μαγκιά, και αυτό δεν το κάνατε, οπότε το πρώτο συστατικό της λέξης που με χαρακτηρίσατε, μάλλον χαρακτηρίζει εσάς.  
     
  9. doktoras

    doktoras New Member

    Το ηθικό δίδαγμα είναι δεν ακουμπάμε πόσο μάλλον βιοπραγούμε πάνω σε μια γυναίκα γενικότερα, πόσο μάλλον δημόσια. Κυριολεκτικά το αστείον της υπόθεσης ήταν η απάντηση της κυρίας λίγο καθυστερημένα και εξού το ότι το ανάρτησα εδώ. Νομίζω οτι ξέφυγε λίγο out of context το μήνημα, και πραγματικά εάν έθιξε κάποιους απολογούμαι, δεν είχα κανένα σκοπό να θίξω κανέναν και καμία.
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    Έχουμε κάποιον που αυτοσυστήνεται σε ένα φόρουμ, δηλώνοντας ότι ασχολείται 22 χρόνια με πολεμικές τέχνες (χεστήκαμε).
    Καμαρώνει που αντί να παρεμποδίσει μια βιαιοπραγία, αυτοδικεί βιαιοπραγώντας ο ίδιος, κάνοντας ζημιά στον όποιο αντίπαλο του.
    Βγάζει λανθασμένα συμπεράσματα, όπως αποδεικνύεται, μια και η κυρία που φαινόταν να βρίσκεται σε δύσκολη θέση, συναινούσε τελικά, σε ότι συνέβαινε.
    Δηλαδή είναι ένα επικίνδυνο άτομο, θερμοκέφαλο, το οποίο καμαρώνει κιόλας για το ότι είναι επικίνδυνο.
     
  11. doktoras

    doktoras New Member

    Αυτά τα συμπεράσματα τα βγάζετε εσείς, πάλι χωρίς να πείτε τι θα κάνατε ΕΣΕΙΣ σε μια τέτοια περίπτωση. Το οτι ασχολούμαι με κάτι ήταν για να εξηγήσω το σκεπτικό του πως μπορεί να εξουδετέρωσα το εν λόγο άτομο, απλά! Η άμυνα τρίτου, δεν είναι σε καμία περίπτωση βιοπραγεία, κάπου έχετε χάσει το νόημα.
     
  12. MrsBorealis

    MrsBorealis Me before you

    Μην είσαι κουτσομπολης