Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ασύμμετρες D/s vs ασύμμετρες M/s σχέσεις.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Stilvi, στις 20 Ιουνίου 2018.

  1. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Όχι, δεν υπάρχει χάσμα και χάος.
    Η λογική είναι ίδια. Όταν παραδίδεις παραδίδεις είτε σ είτε υ, δεν κρατάς δικλείδες ούτε αλλάζεις δεδομένα ανάλογα τι βολεύει.
    Η διαφορά είναι η καθολική παράδοση δλδ σε όλους τους τομείς, και η μερική δλδ σε κάποιους τομείς.
     
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Αποψη σου ...

    η αποψη μου ειναι οτι στο βδσμ υπαρχουν καποια στατους αλλα κυριαρχικης και αλλα υποτακτικης ΦΥΣΗΣ ... απο εκει και περα τα μονα κοινα μου εχουν ειναι δυο α] οτι υπαρχουν σαν στατουςσ στο βδσμ χωρο β] οτι εχουν ιδια φυση

    ΔΕΝ εχουν ιδια ουσια ιδιο βαρος οπως θελεις ονομασε το αλλο Top αλλο Master αλλο bottom αλλο slave
    αν δεν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα δεν υπαρχει και λογο διαχωρισμου τους τοτε
     
  3. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Όχι,
    Δεν είναι άποψη μου, είναι τι ισχύει. Ρωτας για να μαθεις; Η για να μας πεις ότι είναι άποψη μας;
     
  4. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ρωταω για να μαθω ....
     
  5. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ξεφεύγει αυτό απ' το κεντρικό θέμα του post μου αλλά με κάνεις να αναρωτιέμαι τι εννοείς.Ότι στη d/s υπάρχει ισότητα ως προς τις θέσεις τους στη σχέση ενώ στην m/s όχι;
    Δηλαδή στη d/s κι οι δυό αποφασίζουν από κοινού όπως στις βανίλια σχέσεις;
     
    Last edited: 24 Ιουνίου 2018
  6. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    βρε καλο μου τωρα ειλικρινα θελεις να παιξουμε με τις λεξης ... @vussinada σε συμπαθω και ξερεις πολυ καλα τι εννοω μην με κουραζεις σε παρακαλω

    τωρα το πηγες εσκεμενα απο το ενα ακρο στο αλλο αλλα


    το αρχικο ποστ **** δεν στεκει σαν θεμα Αποψη Μου οκ μπορει καποιος αν τη δεχτει μπορει και οχι δεν θα κρινω κανεναν


    ναι

    υπαρχουν καποιες απο κοινου αποφασεις πριν η ακομη και κατα την διαρκεια της σχεση στο M/s για την προσωπικη μου αποψη Θεωρητικα δεν υπαρχουν
     
    Last edited: 24 Ιουνίου 2018
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor


    Δεν είναι νομικά δεσμευτικό έγγραφο.
    Στην πραγματικότητα αποτελεί ένα (γιου νέιμ ιτ) ευχολόγιο α λα καρτ, που με αφορμή την ύπαρξή του, "ο κιμάς κόπτεται παρουσία του πελάτη", κατά το εκάστοτε δοκούν του εκάστοτε κρατούντος...
     
  8. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Κι εγώ σε συμπαθώ @thief ,
    στ' αλήθεια δεν ήξερα τι εννοούσες γι' αυτό και ρώτησα.
    Αν έχεις κατασταλάξει στο ότι δεν υπάρχει,δε μου μένουν και πολλά να πω...
    Θα κάτσω να ξανακοιτάξω το θέμα γενικώς γιατί ήδη απ' τα μισά του νήματος έχω αρχίσει να μπερδεύομαι με τις διαφορές.
     
    Last edited: 24 Ιουνίου 2018
  9. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    εγω απο την πλευρα μου θελω να ζητησω ενα Συγνωμη αν προσεβαλα καποιον/καποια δεν εχω ουτε ειχα τετοια διαθεση η σκοπο να προσβαλω καποιον / καποια ουτε καν τα στατους τους
    αυτο που θελω να πω θα το πω με ενα ισως απλο για εμενα παραδειγμα και καπου εδω θα ηθελα να το κλεισω

    Ειναι
    αν σε ενα "καζανι" βαζαμε αυτους που δηλωνουν Dom/sub & Master/slave και τραβουσαμε στην τυχη 100 πχ ονοματα η δικη μου λογικη λεει οτι σε αυτα θα επρεπε να ειναι μεσα 90 Dom/sub και καμια 10αρια Mster/slave
    ελα ομως που πιστευω πως εαν καναμε κατι τετοιο ο κληρος θα μπουσε να τα γαλει 50-50 κατι τετοιο δεν νομιζω οτι ειναι ουτε λογικο ουτε σωστο και με κανει αν αναρωτιεμαι
    μηπως λεω μηπως αυτη αυτη η ισοπεδοτικη τακτικη που ακολουθητε σε πολλα πραγμαta της εξω ζωης εχει μεταφερφει και εδω και απλα βαζουμε ενα στατους γιατι πιστευουμε οτι
    δeιχνει πιο ομορφο γιατι μας ακουγετε απλα καλυτερα χωρις να γνωριζουμε ακριβως το ειδικο βαρος που εχει το καθε ενα

    αυτο το ποστ θα μπορουσε να ηταν πολυ πιο μεγαλο να γραψω για της επιπτωσεις που μπορει η εχει αυτη η τακτικη κτλ κτλ κτλ συγνωμη για αλλη μια φορα δεν θα ηθελα να το κανω
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    @thief το Ms είναι ένα είδος Ds σχέσης. Σ αυτο συμφωνούμε;
     
  11. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Οχι

    θα ελεγα εχουν καποια κοινα στοιχια ναι .. εχουν ισως καμια κοινη αφετηρια ναι .... αλλα δεν ειναι ειδος D/s .. ετσι οπως το εθεσες κιολα ειναι σαν να λες υπαρχει το D/s και ενα κοματι του ειανι το M/s η ετσι τουλαχιστον το αντιληφθηκα εγω

    ΥΓ. Λαρα μου με κουρασε και ολο αυτο ισως κανω και λαθος ισως ειναι ολες μου οι αποψεις λαθος αλλα δεν θελω αλλο το αναλυσω ειπαμε πολλα αν πουμε και αλλα θα χαθουμε
     
  12. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    Αν καποιος δει τη Κομανεντσι στο προγραμμα της στους ασυμετρους ζυγους στους Ολυμπιακους του
    Μοντρεαλ μπορει να καταλαβει ποσο αρμονικα πρεπει να δουλευει η ασυμετρια σε αυτο που λεμε D/s.
    Οι δοκοι ειναι ισοι φτιαγμενοι απο τα ιδια υλικα η μονη ανισοτητα τους ειναι η θεση δηλαδη το υψος.
    Ολες οι σχεσεις κατα κανονα διεπονται απο ασυμετρια απλα δεν ειναι ξεκαθαρη κ ο καθενας προσπαθει
    να ειναι ο πανω δοκος αποτελεσμα να χουμε πτωσεις η να το γυριζουμε στο μονοζυγο.
    Ειτε D/s ειτε Μ/ς η ασυμετρια το μετρο η ισχυς δηλαδη πρεπει να ναι ξεκαθαρη κ πανω σε αυτην να κτιζουμε.
    Οσο για την ανισοτητα το Κ μελος οδηγει το υ ακολουθει οποτε δε μπορει να μην υφισταται απο την αρχη.
    Αυτος που οδηγει εχει κ την ευθυνη αυτος θα αντμετωπισει πρωτος τη μπορα οποιος ακολουθει στηριζει
    κ αν ο ανεμος ειναι δυνατος θελει πολυ δυναμη κ αυτο αλλιως κανουμε βηματα πισω.
    Ανισοτητα υπαρχει στο πως βαδιζουμε κ τι ρολο εχει το καθε μελος στη πορεια οχι στο που παμε
    ο προορισμος ειναι κοινος κ χερακι χερακι δε φτανεις.