Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ατμοσφαιρικη μουσικη για τα SM sessions

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος DeSade, στις 13 Ιουνίου 2005.

  1. alkis_sub

    alkis_sub New Member

    Δοκιμαστε και το πρωτο CD των Fischerspooner και θα με θυμηθειτε...
     
  2. Wildchild

    Wildchild Regular Member

    Τα περισσοτερα απο αυτα τα συγκροτηματα και τραγουδιστες που αναφερθηκαν δεν τους ξερω. Συμφωνω με αυτο που ειπωθηκε, οτι ειναι θεμα γουστου. Εγω πχ θα προτιμουσα να ακουω cd που μου φτιαχνουν τη διαθεση, απο WASP μεχρι ρεμπετικα ειτε ταιριαζει ειτε οχι.. Με τπτ φυσικα ραδιοφωνο με τους εκφωνητες να πεταγονται καθε τρεις και λιγο.. 
     
  3. latexduck

    latexduck Contributor

    λοοολ Wildchild
    οτιδήποτε εκτός απο ελληνικά! H καλύτερη μουσική είναι ο ήχος του μαστιγίου  
     
  4. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    RE: RE: Ατμοσφαιρικη μουσικη για τα SM sessions

    Ρεμπέτικα σε s/m παιχνίδι; Και σου φτιάχνει διάθεση να μαστιγώνεις κι όχι να ρίχνεις στροφές και κανένα ποτηράκι κρασί;
     
  5. Wildchild

    Wildchild Regular Member

    Αναλογα τη διαθεση ειπαμε..Ο,τι σε φτιαχνει..
     
  6. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Τι λέτε για την βελούδινη και αισθησιακή φωνή της NORAH JONES;
     
  7. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    - ...δεν συγκρινεται με σπυρο ζαγοραιο.
     
  8. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    RE: RE: Ατμοσφαιρικη μουσικη για τα SM sessions

    Πάντα είχα μια ιδιαίτερη προτίμηση για Enigma όταν έπαιζα. Χμ, ακόμα έχω. Διάφορες άλλες επιλογές αργής, ρυθμικής και αισθησιακής μουσικής (το μόνο παράδειγμα που μου'ρχεται τώρα είναι O Yuki Conjugate).

    Μέχρι που, σε ένα club, είδα μία εξαιρετική σκηνή μαστιγώματος με Nine Inch Nails. Στο ρυθμό της μουσικής. Από τότε, τα γούστα μου είναι πιο ανοικτά. Αλλά πάντα ανάλογα με τη διάθεση και των δύο, και το ρυθμό της ίδιας της σκηνής.

    Και μια και είπαμε για καλή μουσική παιχνιδιού, να ένα παράδειγμα κακής (ή έστω αστείας): την πρώτη φορά που παίξαμε δημόσια (και την δεύτερη φορά που εκείνη έπαιξε ως υποτακτική), με το που βρέθηκε δεμένη σ'ένα St Andrew's cross, κάποιος καραγκιόζης έβαλε το I Want to Break Free τον Queen. Το μόνο που μπορούσαμε να σκεφτούμε και οι δύο ήταν τον Fredy Mercury να σκουπίζει το σαλόνι. Χρόνια έχω να κάνω σκηνή με τόσο γέλιο.
     
  9. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Προτεινω και τους cocteau twins με εμφαση στο αλμπουμ "Heaven in Las Vegas"
    Ατμοσφαιρικα γυναικια φωνητικα ,μελωδια και new age αισθητικη.
    Η τραγουδιστρια τους ειναι θρυλος και ειναι αυτη που εκανε τα φωνητικα στο tear drop των massive attack.
     
  10. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Κι όμως ο heart fm έχει απαλή αισθησιακή μουσική χωρίς εκφωνητές. Που και που καμιά διαφήμιση του jumbo μόνο λολ
     
  11. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    RE: RE: RE: Ατμοσφαιρικη μουσικη για τα SM sessions

    lol  

    Δοκιμαστε Carlos Peron  
     
  12. Punisher

    Punisher Guest

    Τα καλυτερα και πιο ατμοσφαιρικα κομματια για BDSM sessions, ειναι για μενα ορισμενα στρατιωτικα εμβατηρια (ελληνικα και διεθνη) ! Εχω ενα τετοιο CD και πραγματικα σε πορωνει, οταν κρατας το μαστιγιο στο χερι !!!