Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αυτοεκπαίδευση-Αυτοβελτίωση.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 29 Σεπτεμβρίου 2016.

  1. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Εδω και κάποιες μέρες στριφογυρίζει αυτή η σκέψη της αυτοεκαίδευσης...
    Μην σας φανεί παράξενο σαν νήμα... Νομίζω είναι πολύ ενδιαφερόν για αυτές που θέλουν να γίνουν υποτακτικές ή να έχουν μια βάση για ένα role play.
    (Δεν αναφέρω τους Dom διοτι νομίζω δεν υπάρχει αυτοεκπαίδευση...)

    Είσαι λοιπόν ένας Dom και ετοιμάζεσαι να βγείς με μια υποψήφια υποτακτική...
    Προφανώς η εκπαιδεσή της είναι μέσα στο πρόγραμμα...
    Αλλά τι θα έλεγες να υπήρχε η πρώτη βάση...;
    Οκ νομίζω το πιάσατε το νόημα αναφέρομαι σε subs που δεν είχαν ξανα παρόμοια εμπειρία...
    Ωστόσο αν το νήμα πάρει την πορεία που εύχομαι νομίζω απο τις απαντήσεις έχουν να πάρουν και οι έμπειρες...

    Πως σας ακούγετε στα αυτιά σας η αυτοεκπείδευση;
    Υπάρχει;
    Έχετε να δώσετε κάποιες ιδέες για task πριν την επαφή με το χώρο του bdsm? είτε ψυχολογική και όσον αφορά τον χαρακτήρα είτε πρακτική;

    _______

    Μπορείτε να πείτε και τι σας ενοχλεί οταν πρωτοβγαίνετε με μια wanna be sub έτσι ώστε να αναπτυχτεί το θέμα και να δούμε αν τέλικα η αυτοεκπαίδευση υπάρχει ή αν είναι απαραίτητη!

    Υ.Γ Αν θέλει κάτι διευκρίνηση ευχαριστώς να απαντήσω...
    Αν κάποιος μπορεί να το αποδώσει καλύτερα απο μένα ευχαριστως να επέμβει.
     
    Last edited: 30 Σεπτεμβρίου 2016
  2. espimain

    espimain Contributor

    Αυτό που χρειάζεται είναι ένας Κυρίαρχος.Τα άλλα είναι αυνανισμός.
     
  3. billyboy

    billyboy Guest

    Βγάλε αυτή την σκέψη από το μυαλό σου...άποψη μού... καλύτερα δύο παρα ένας.... καλύτερα ποιο όμορφα να μάθεις απο έναν άλλο άνθρωπο παρά μονη σου... κάποια πράγματα γίνονται με δύο είναι το νόημα εκει γίνονται τα μαγικά...στο τέλος δεν θα χρειάζεσαι και παρτενέρ άμα ξεκινήσεις την αυτό εκπαίδευση αυτό ικανοποίηση και πάει λέγοντας... χάνεις της καλύτερες στιγμές..έτσι...την ροή... χάνεις σκηνές....  
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Υπάρχει κυρίως αυτοεκπαίδευση. Η οποία γίνεται πολύ καλύτερα μέσα από πραγματικές εμπειρίες.

    Κάθε μέρα βρίσκε από μια ως δύο ευκαιρίες να προσφέρεις μια υπηρεσία σε κάποιον, χωρίς να σου το ζητάει, χωρίς να γίνεις αντιληπτή και χωρίς να ζητήσεις τίποτα γι αυτό.
    Υποσημείωση: Καλύτερος τρόπος για να διακρίνεις πρόσωπα με στοιχεία κυριαρχικότητας στον γενικό πληθυσμό δεν υπάρχει…  
     
  5. συναντησα χθες μια κοπελα στην οδο ΧΧΧΧΧΧ που ηθελε να παει στην οδο ΥΥΥΥΥΥ και ειχε χαθει, ειχε καθυστερησει πολυ και τα ειχε ψιλοχαμενα.

    μετα την τριτη προσπαθεια να της εξηγησω, της λεω, ακολουθα θα σε παω εκει.

    ειμαι υποτακτικος επειδη προσφερα μια βοηθεια χωρις ανταλλαγμα ? ειμαι Κυριαρχικος, επιασα την κατασταση, πως λεμε τον ταυρο απ τα κερατα.

    οχι, δεν την πηδηξα. αυτο παει σε αλλο νημα.
     
    Last edited: 30 Σεπτεμβρίου 2016
  6. gaby

    gaby Guest

    @DaddyDom, το θέμα είναι εσύ γιατί το έκανες και γιατί θα το κάνει κάποιος που επιθυμεί να εμβαθύνει στην υποταγή.
     
  7. καμια σχεση το ενα με το αλλο !
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Θα συνυπογράψω

    Απολαυστικοί και οι αυνανισμοί, όταν γίνονται με παρέα.  

    Ακριβως.  
    Η ίδια πράξη μπορεί να έχει διαφορετικά κίνητρα, επειδή διαφορετικοί είναι εκείνοι που την διαπράτουν. Και έτσι γίνονται διαφορετικά και αυτά που εισπράτουν.
    Όπως ο πόνος από έναν υποτακτικό-μαζοχιστή έχει διαφορετικά κίνητρα και εισπράττεται διαφορετικά, απ εκείνα ενός αλγολάγνου Κυρίαρχου.
     
  9. ενα μαθημα που πρεπει να το κανουν και να το περασουν σχεδον ΟΛΕΣ οι υποτακτικες, αυθεντικες και γουαναμπή, ειναι η "ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΕΥΓΕΝΕΙΑ"

    Στην ελληνικη κοινωνια που πασχει απο διαφορες μορφες αυτισμου, η συμπεριφορα σε ανθρωπους αλλης καστας, αλλης κλικας και εκτος επαγγελματικων συμφεροντων
    ειναι βαθυτατα παρεξηγημενη.
     
  10. elfcat

    elfcat . Contributor

    Τί εννοείτε να τον αυτοεκπαιδεύσετε; Πάνω σε τί; Τϊ είναι αυτό που γνωρίζετε τόσο καλά ώστε να μπορείτε να εκπαιδεύεσετε τον εαυτό σας; Και αν το γνωρίζετε τόσο καλά, γιατί να εκπαιδεύσετε τον εαυτό σας;
     
  11. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Η Βάση της αυτοεκπαίδευσης δεν είναι οτι το αντικείμενο της εκπαίδευσης οτι είναι "γνωστό" αν ήταν γνωστό δεν θα χρειαζόταν εκπεύδευση.
    π.χ κάποιος δεν έχει υπομονή.... αποκτάει μέσα απο την οικογενειά του, μεσα απο την δουλεία του, μέσα απο τις συναναστροφές του.

    Αυτό που έχω εγώ στο μυαλό μου είναι π.χ i wanna be a sub. Όμορφα! όμως δεν έχω τα βασικά στοιχεία...
    π.χ δεν ειμαι ευγενική... αντιμιλάω, δεν υπάρχει τπτ πάνω απο το Εγώ μου. Και για να σας προλάβω μπορεί να μην είμαι υποτακτική εγώ ή η κάθε εγώ αλλά θέλει να παίξει αυτο το role play... υπάρχει λοιπόν ένας σκελετός μια εκπεύδεση που θα μπορούσε να κάνει στον/στην εαυτό του/της;

    Ας πούμε μια προ-εκπαίδευση την οποία εγώ την ονομάζω βάση για την εκπαίδευση απο το Κ μέλος.

    Υ.Γ Ελπίζω να σας κάλυψα.
     
  12. Dapom

    Dapom Contributor

    Και ρωτάω...γιατί να αφαιρέσουμε απο τον Κ την χαρά και την ευχαρίστηση να πλάσει την υ του όπως αυτός ακριβώς θέλει;
    Αλλωστε και μια "έμπειρη" υ να βρει...πάλι θα πρέπει να την πλασει σύμφωνα με αυτα που θέλει εκείνος.