Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αυτομαστιγωνονται οι Κ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 28 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Άσχετο ίσως και σχετικό δεν ξερω !!
    Υπάρχου και οι Κ που έχουν υπάρξει υ στο παρελθόν ,οπότε γνωρίζουν ακριβώς τον πόνο που προκαλούν διότι το έχουν ζήσει στο πετσί τους !
     
  2. poepoe1800

    poepoe1800 Regular Member

    Από το συγκεκριμένο νήμα της συμπαθέστατης Ντίνας Εγώ προσωπικά Έμαθα αρκετά Πράγματα τα οποία δεν γνώριζα μέχρι τώρα . Ότι υπάρχουνε Κ Που δοκιμάζουν Μαστίγια στραπόν Σφήνες βεντάλιες Μπίλιες Και δεν ξέρω γω τι άλλο πάνω τους .
    Ειλικρινά και πολύ σοβαρά Ήτανε κάτι που δεν το γνώριζα και το έμαθα τώρα μέσα από αυτό το πολύ ενδιαφέρον νήμα της Ντίνας .
    Επίσης κάτι που δε γνώριζα Είναι ότι υπάρχουνε υ Που θεωρούν λογικό οι Κ να δοκιμάζουν πάνω τους όλες τις τεχνικές και
    Bdsmικα αξεσουαρ...
    Αν και κατά την προσωπική μου άποψη ως Switch Μου ακούγεται Δηλαδή κατά ένα ποσοστό Κ κατά ένα ποσοστό Υ
    Δεν παύει να είναι η προσωπική μου άποψη μόνο .
    Και πάλι ένα μπράβο στη Ντίνα πραγματικά ενδιαφέρον το νημα...
     
  3. KASEFI

    KASEFI New Member

    Θα με συγχωρήσετε ... ελπίζω... αλλά θα μαϊντανίσω και γω λίγο... καθότι παραμένω άσχετη με το όλο bdsm-ικό σύστημα...
    Η απορία μου είναι η εξής:
    Και πες ότι δοκιμάζει ο/η Κ τα μαστίγιά του/της κλπ... η αντοχή στον πόνο δεν είναι σχετική με το ποιος είναι ο αποδέκτης;;;
    Δηλ... μπορεί ο/η Κ να μην αισθάνεται τίποτα και ο/η υπό να σφαδάζει από κάτω;;;
    Ποιο το όφελος του αυτομαστιγώματος;;;
    Συγνώμη για την αφέλεια της ερώτησης...αλλά ρωτώ για να μαθαίνω...
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την ανοχή....
     
  4. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Μπορεί να γίνει κατανοητό ότι όταν λέμε ότι ένας Κ δοκιμάζει τα εργαλεία του δεν το κάνει για να σαπίσει τον εαυτό του στο ξυλο;

    Είναι κατανοητή η διαφορά μεταξύ του "μου έριξα μια με το flogger Α και μια με το flogger Β για να αγοράσω το πιο βαρύ" και του "με έδειρα 3 ώρες και μετά τράβηξα και μια μαλακια γιατί τη καταβρηκα με τον πόνο";
     
  5. KASEFI

    KASEFI New Member

    Εάν απαντήσατε στην αφελή απορία που είχα με αυτό το ποστ... θα πω ότι έγινε κατανοητό...
    Ευχαριστώ για την ανοχή σας...!!!
     
  6. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Η τοποθέτηση ήταν γενική.
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Το εργαλείο, όποιο και νάναι, χρειάζεται να είναι γνωστό από κάθε άποψη και σε κάθε του παράμετρο (από χέρι και οδοντογλυφίδα μέχρι οτιδήποτε).
    Χρειάζεται πάντα δοκιμή, ό,τι κι αν σημαίνει αυτό για τον κάθε χρήστη και ανάλογα με την πείρα του, με ό,τι καταπιάνεσαι ή χρησιμοποιείς για τρεις λόγους:
    Ο πρώτος είναι διότι μπορεί να είσαι κουλάδι με το συγκεκριμένο εργαλείο, άσχετα με το αν με άλλα εργαλεία μπορεί και να μην είσαι.
    Δεύτερον, διότι αν δεν ξέρεις τις επιπτώσεις του μπορεί να κάνεις επιεικώς καμιά ψιλομαλακία (αν είσαι τυχερός).
    Ο τρίτος λόγος είναι πως αν δεν καταλάβεις πως ένα εργαλείο δεν απαιτεί μόνο το κουλάδι σου, αλλά ολόκληρο το σώμα σου που θα παράγει την σωστή κίνηση για το συγκεκριμένο εργαλείο, τότε Χιούστον γουί εβ έι πρόμπλεμ...
    Υπάρχουν κι άλλοι, αλλά είναι για μεγάλα παιδιά...
    Αν λοιπόν ξέρεις καναδυό εργαλεία πολύ καλά, τότε σχετικά εύκολα μπορεις να καταλάβεις την ένταση και άλλων εργαλείων ακόμα και με το που να τα πιάσεις στο χέρι, αν μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο νέο κλπ κλπ...
    Αυτά...
    Μπορώ να το κάνω και χειρότερο αν χρειαστεί, ναι..?
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Εικόνα έχεις αν μπορείς να τη ζωγραφίσεις και να την δούν.
    Οπότε και στα παλαιότερα των υποδημάτων σου αν τσαλακωθεί, την ξαναφτιάχνεις όποτε θες...
    Οι καρικατούρες που βγήκαν κατά λάθος από μια τυχαία πινελιά είναι που μια προστασία τη θένε...
    Δεν ξαναγίνονται ούτε αυτές, στην καλύτερη περίπτωση, άντε να βγει κάποια καλοβαλμένη μουτζούρα...
    Δεν φαντάζεσαι, που λες, πόσο αρέσουν οι μουτζούρες...
    Τόσο που όταν λερώνουν κάτι, γίνονται αντιληπτές ως απελευθέρωση από το λευκό και σύμβολά της...
    Ξέρεις πόσα τύπου "Μήτσος αγαπάει Κατινάκι" έχουν καθαρίσει στον Παρθενώνα..?
    Φαντάζεσαι πόσα Κατινάκια μούσκεψαν τα βρακιά τους για αυτή τη μουτζούρα..?
    Αλλά... Μήτσοι και Κατινάκια... τι να πεις..?
     
    Last edited: 30 Σεπτεμβρίου 2017
  9. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Σ'ευχαριστώ γι'αυτό το ποστ.
    Πιάσε ένα φιλί  
     
  10. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Πιο to the point δε γίνεται!
    Αυτό το νήμα,χωρίς τη συμβολή σου,δε θα έπρεπε να υπάρχει.  
     
  11. centcool

    centcool Guest

    γιατί βρε @charlotte δεν είναι αυτομαστίγωμα τα κορμιά το ένα πάνω στ'αλλο ?
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Περικαλώ...