Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αυτοσαδομαζοχισμός υπάρχει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Just_Me, στις 10 Μαϊου 2020.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Η συναίνεση.
     
  2. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    Σαφές.
    Ευχαριστώ για την απάντηση.
     
  3. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Χωρίς τη συναίνεση περνάμε σε επικίνδυνα μονοπάτια και ναι , αυτό εξηγεί τις ενοχές.
     
  4. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Ναι!!!!!
     
  5. Lucifer81

    Lucifer81 Wandering, but not lost

    Ο μαζοχισμός καλύπτει ένα ευρύτερο πρίσμα από απλά σωματικό πόνο. Ναι μπορεί να είναι κάποιος μαζοχιστής χωρίς να θέλει να ταπεινωθεί, αλλά μια χαρά μαζοχιστής είναι κι αυτός που βρίσκει την ηδονή από τον εξευτελισμό ή από άλλες πρακτικές.
     
  6. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Eν μέρει, διότι κάποιοι από τους σαδίζοντες μη συναινετικά είναι ανίκανοι να νοιώσουν ενοχές για τις πράξεις τους.
    Από την άλλη μεριά, αν και οι ενοχές κατ΄εμέ (θα πρέπει να) συνδέονται μόνο με πράξεις, υπάρχουν σαδίζοντες συναινετικά που νοιώθουν ενοχές γι αυτό που είναι.
    Έχω την άποψη πως το να μη νοιώθει κάποιος ενοχές για τις σαδιστικές (και όχι μόνο, ισχύει για κάθε είδους απαγορευμένες με ή χωρίς εισαγωγικά) επιθυμίες και φαντασιώσεις του, είναι δείγμα αποδοχής του εαυτού του και σε περίπτωση που είναι αποτέλεσμα μιας πορείας, δείγμα (σαδιστικής) ωριμότητας.
     
  7. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Πριν Μόλις είχα γυρίσει από τη δουλειά και δεν είχα κουράγιο να γράψω κάτι άλλο.
    Έχω 2 παραδείγματα θα πω το ένα.
    Πρόσφατα είχα μια μικρή περιπέτεια υγείας. Χρειάστηκε να μου κάνουν παυσιπονες ενέσεις. Οι τρεις πρώτες με πόνεσαν εκείνη τη στιγμή και τέλος. Η τέταρτη σχολιάστηκε ως.... "Αυτή Δεν με πόνεσε καθόλου...μάλλον θα μουδιασα απο τις άλλες"
    Γύρισα σπίτι παρά την επιμονή του γιατρού να με κρατήσει με εισαγωγή (ναι ειμαι εργασιομανης οπότε του υποσχέθηκα ότι θα πάω Αφού τελειώσω με την δουλειά μου. Θεραπεία και εξετάσεις με δώσεις. Χαχαχα)
    Στο σπίτι πριν από το ντους παρατήρησα μια μελανια. Στο σημείο που δεν πόνεσα είχα μια μεγάλη μελανια!!!!
    Πατάω με το δάχτυλο και έρχεται ο γλυκός πόνος!!!! Η χαρά ήταν απίστευτη.... Η μελανια έφυγε αλλά ο πόνος παρέμεινε για μέρες!!!! Η χαρά μου δεν περιγράφεται!!!!! Σε συνδυασμό με τον οξύ πόνο και την θεραπεία στο στομάχι Ήταν καταπληκτικό!!!!
    Τώρα μου είπαν για.χειρουργείο.... ψιλό φοβάμαι... Αλλά το aftercare μου είπαν ότι είναι πανω απο μήνα... Ένας μικρός ενθουσιασμός πεταριζει μέσα μου.
     
     
    Last edited: 12 Μαϊου 2020
  8. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor


    Θα συμφωνήσω απολυτα σε αυτό αν κάπου στην πρόταση μπει και η συναίνεση , Αν και κυκλοφορεί ο αντίλογος ότι οι σαδιστές ''ξενερώνουν'' με την συναίνεση .
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Άιντε πάλι με την συναίνα...
    Ρε αγάπες μου δω πέρα μέσα, δεν πα να χτυπάτε τα κάθε είδους και ποιότη τα πληρωτέα επί τη εμφανίσει πωπά σας ή τα όποια αχαμνά σας, αν δεν υπάρχει νιονιό στη κεφάλα, κανένα προαπαιτούμενο δικονομίστικο μπλμπλίκι (διάβαζε ασφάλεια, συναίνεση, κατανόηση επικινδυνότητας ή διακινδύνευσης ή παρόμοιες μεγαλοστομίες και πομφόλυγες) δεν θα σου εγγυηθεί τί-που-τας, δια τον απλούστατον λόγο "ουκ αν λάβοις -ναι χρ'σό μ', με οι γράφεται π' αναρωτήθηκες κιόλας), πα να πει , άμα ο άλλος είναι στόκος, μπετοβλακας, δοκησίσοφος, πειθήνιος συστημικός ξερόλας, νιουσπικιάρικο, τρυφερό πόδι και κομιλφιάρικο a la temps metamoderne, με τζούρα τραντισιόν, πως κι εσύ το ίδγιο είσαι, σωστά το κατάλαβες, είναι σαν να διαβάζεις τα λεπτά γράμματα του ασφλιστηρίου συμβολαίου ζωής -με γειά, με γειά- μόνο που ήταν ασφαλιστήριο για παπί.., κι εσύ νόμιζες πως πως οι καλύψεις προς τρίτους είναι η κληρονομιά σου κιέτς...
    Δηλαδή πώς θα τις παίξετε τις κουμπάρες ιδία βουλήσει αν το άλλο το παιδάκι σε "κλέβει" στις πετσέτες και τα πιατικά κι εσύ καμώνεσαι και ναι και όχ, καφές είναι..?
    Λάθος κατάλαβες πως το παιχνίδι είναι να σε κλέβει και καλά, αυτό λέγεται κλέφτες κι αστυνόμοι, στο χαλαρό λέγεται κυνηγητό, κουμπάρες τσου, δεν είναι...
    Ξανά δηλαδή, αν θέλει να κάνει ο καθένας συμβόλαιο τις προσδοκίες του, για τους όποιους λόγους, δεν τση φταίει ο συνάδελφος μπετόβλαξ που επέλεξε, μεταξύ μπετοβλακών, κατανοώ πως έχει ένα ζόρι ένεκα που το μπετοβλακοστάτους στηρίζεται εν πολλοίς στην αμοιβαία παραμύθα μετά ατζέντας βουβής, χρειάζεται όμως και μια στοιχειώδης ειλικρίνεια -κι αυτό ζόρικο γαμώ τα OCDιά μου μέσα είναι, αλλά έτσι γιένονται αυτά τα πράματα στην Μαρλμπορολάνδη...
    Και άντε και την έκανε ο συναδελφομπετόβλαξ την παπαριά τι θα πεις και πού..?
    Μι παραμελούτι, μι ρίξατε εβδομήντα κατραπακιές ρίζα τρία δια δύο, αντί για ρίζα δύο, δεν μι έκανες ως ώφειλες αφτερκέαρ με μπανάνα κι έκανες μπανάνα σπλίτ, μι άφησες για τ'ν άλλη, εσύ πούλεγες πως είσαι χαρεμιάρης, δεν τα γράψαμ' στου χαρτί, δεν μ' τσιγάρ'σες το μ'νί και κόμπο τ' π'λί, τι ντιέσια, τι εμέσια, που όλο μπάζ'ν τα κομοδέσια κι εγώ γίνουμι γκαμπνός κι εσύ το μπαίρνεις σοβαρώς, δεν είχμι σέιφγουέρντ βαρύ κι εσύ σφύραες Ρακιντζή, βρε σιγανομούσμουλο π'λι, άιντε μη γίνει της Λαμίας εδώ μέσα κι ακρίβυναν τα τρελόχαρτα κιετς, για δεν ξέ'ει λέει ο κατής ποια ν' αυτή η ασφαλιστική..? Και τι 'θελε να πει μ' αυτό με τον Νίκα, εγώ δεν ξέρω κανάν Νίκα, Νίκα σ' λένε, ρε, Λόουν Ρέιντζερ σε γνώρ'σα κι εγώ 'μανε η Κοντσίτα...
     
  10. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor



    Απίθανο κείμενο ! Αλλά μήπως είναι σε λάθος νήμα ? Τι σχέση έχουν όλα αυτά τα ωραία με τον αυτοσαδισμό ?
     
  11. sigh

    sigh .

    Όπως σε κάθε μορφή αυτοϊκανοποίησης, η μοναχική s/m απόλαυση εκφράζεται ποικιλοτρόπως. Πέρα απ τα κλασικά εργαλεία για bdsm με ο,τι βρεις στο σπίτι που προσφέρουν βραχύβια s/m αποφόρτιση -συχνά συνδεδεμένη με αλγολαγνεία-, υπάρχει η διαρκής σκέψη του ανεκπλήρωτου, απαγορευμένου πόθου. Μέσα από την ενασχόληση με αδιέξοδους νταλκάδες και παρεμφερή, εντείνεται το συναισθηματικό βάσανο που πυροδοτεί την αυτομαζοχιστική εκτόνωση και έτσι ανατροφοδοτείται ο κύκλος της μοναχικής s/m ικανοποίησης.
    Μυστήριο παραμένει ακόμη, κατά πόσο η νατουραλιστική έκθεση μερικών σε βεράντες και λοιπά, κατα την καραντινοπερίοδο, εκτόνωσε και κάποιους μοναχικούς αυτοεξευτελιζόμενους, στης γειτονιάς το μάτι.
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τι πα να πεί "αυτοσαδισμός"..? Πού πα να το πει και τι..? Χου σεζ σόου? Είναι πτυχιούχος νηπιαγωγείου ο ...γλωσσοπλάστης..?
    Δεν μαζοχίζεται έργω ο "αυτοσαδιζόμενος"..? Ή αλλάζει κάτι εκ του γεγονότος πως θεωρεί εαυτόν σαδιστή? Είναι ο σαδιστής/μαζοχιστής όψεις του ίδιου νομίσματος? Δεν είναι? Κι αν είναι, που μάλλον -για λόγους που εκφεύγουν του παρόντος- είναι, διερωτάται "καραμπινηδόν" για κάτι που φύσει και θέσει δεν καθιστά στοιχειωδώς αντιληπτό ότι το αντιλαμβάνεται, οπότε και περιττεύει η όποια τοποθέτηση λόγω έλλειψης κοινού κώδικος επικοινωνίας.
    Σε κάθε περίπτωση, το κείμενό μου, είναι "δοθείσης ευκαιρίας"...
     
    Last edited: 13 Μαϊου 2020